FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Podręczniki do nauczania początkowego
Autor Wiadomość
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-11, 16:10   Podręczniki do nauczania początkowego

mam pytanie
jak wyglądają u Was podręczniki ? czy wogóle takowe istnieją ?
u nas w szkole oświata przysyła książki tylko dla dzieci z upoś .lekkim i są za trudne one dla większośći tych dzieci .Mój Rafcio ma upoś .umiarkowane i srzężoną niepełnosprawność ,nauczanie indywidualne na terenie szkoły ....książka jaką ma nauczycielka z oświaty do nauczania takich dzieci z wyglądu i treści przypomina wydawnictwa lat ok 60 poprzedniego stulecia ! Na szczęście nasza pani z niej nie korzysta ,robi tonami ksero z czego tylko się da z literkami i innymi cudami aby miał na czym pracować i aby to było ciekawe
Jak to wygląda u Was ?????
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
iwusiak 
nawijacz


Wiek: 57
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-11, 18:20   

Moja Natalia/ ma ZA/ korzysta z książek wydawnictwa Didasko, naprawdę dobre podręczniki.
 
 
kamilka 
nawijacz


Wiek: 69
Dołączyła: 30 Lis 2008
Posty: 773
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: 2009-02-11, 19:24   

Moja Kamilka ma ksiazki takie same jak dzieci zdrowe i jedna ksiazke z ktorej sie najwiecej uczy dostala ja ze szkoly a ksiazki dla zdrowych dzieci ma dlatego zeby nie bylo jej przykro no i oczywiscie tez z nich korzysta ale w malym zakresie
_________________
ewa mama Kamilki z ZD ur 28.04,1996r
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2009-02-11, 22:31   

Polecam fajny zeszyt ćwiczeń dla dzieci głuchych i niedosłyszących " Uczę się mówić, czytać i pisać" Wiesławy Sokołowskiej, wydany przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Inne książki dla dzieci głuchych też są godne polecenia, niestety jak wszystkie podręczniki są drogie, dobrze by było najpierw zobaczyć na żywo i zdecydować, czy poziom trudności jest odpowiedni dla dziecka.To wydawnictwo oferuje też zeszyty do rewalidacji o różnym poziomie trudności.
Dla dzieci młodszych lub z większymi trudnościami WSiP oferuje Obrazy Podstawowe-duże ilustracje dotyczące różnych pór roku, i jakaś tam jeszcze tematyka nie bardzo już pamiętam.Obrazy są drogie, do nich można dokupić Karty Pracy-9 zeszytów z kolorowymi ilustracjami, konturami lub wykropkowanymi motywami do tych kolorowych ilustracji,etykiety-małe.Tematyka: Warzywa,owoce,Zwierzęta,Człowiek,rodzina,Praca,różne zawody,Pory roku,Zabawy,zabawki,Dom,szkoła,Ulica,droga,pojazdy,Kalendarz uroczystości.Troszkę te zeszyty pachną myszką, ale ilustracje są duże,wyraźne, ja mam zafoliowane do pokazywania jak bity, można z nich robić puzzle i co kto wymyśli.

Na etapie pierwszych liter i liczb polecam wszystkie podręczniki do przedszkoli, ja je miałam wszystkie dostępne na rynku i za pomocą ksera robiłam fajne karty pracy dla dzieciaczków.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-12, 22:43   

no my kserówki robimy właśnie głównie z podręczników dla przedszkolaków , w klasie 1 mielismy ćwiczenia rewalidacyjne ale przez dwa lata ciągla na nich bazowaliśmy ...pora na ćwiczenia dla kl2 ale niestety w księgarniach poznańskich ich brak ! a szkoda ,troszke korzystamy z książek dla dzieci z lekkim ...ale te dla kl 2 są za trudne z matmy ...wiec znowu zostają te dla przedszkolaków ;/
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-02-12, 22:46   

ps Iwona wielki buziak dla Wojtka i sto lat !!! :*
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
Iwona K 
nawijacz

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 03 Lis 2006
Posty: 1021
Skąd: Konin
Wysłany: 2009-02-13, 12:56   

Mimi, wejdź na stronę WSiP, i kup przez internet.
Nie pamiętam co było dokładnie w zeszycie ćwiczeń do matematyki dla 1 klasy dla głuchych, ale to są dobre pozycje, w sumie dla dzieci w normie,ale bardziej zobrazowane.Może więc podręcznik do 1kl dla dzieci głuchych?
Wojtek dziękuje i tez buziaka śle.
_________________
Mama Wojtka z zD ur.13 luty 2004
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-08-21, 06:26   

Cytat:
Podręczniki dla szkół specjalnych przygotowywane przez WSiP pozostają w dyspozycji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele otrzymują je bezpłatnie.


Szczegóły można doczytać :arrow: tutaj

Asiu14 :prosze: dziękuję za informację.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-09-03, 07:40   

Bardzo ciekawi mnie jak to będzie wyglądało w praktyce.
Aneta miała kiedyś zestaw bezpłatnych książek, ale przyszło ich tylko kilka na szkołę i pani mi wtedy powiedziała, że w następnych latach już nie będzie ich mieć, bo jak raz dostała to później kolej na inne dzieciaki. Jak był program Uczeń na wsi to nie było problemem, bo mogłam jej kupić wszystko co było potrzebne. Książki również, chociaż inne niż te w wykazie, bo one nie są dostępne w sprzedaży.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-09-03, 14:44   

W naszej szkole jakoś nie ma kolejki do specjalnych podręczników ;-) Pani powiedziała, że szkoła zamówi dla niej. Kupiłyśmy książki takie jak mają wszystkie dzieci i dostaniemy zwrot kosztów. Przeważnie będzie korzystać z tych zwykłych. Już dzisiaj trochę odrabiała w nich lekcje(kolorowała obrazek) :-)
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-09-03, 19:14   

Dawid już drugi rok korzysta z podręczników Ja i moja szkoła "odkrywam siebie", są one bardzo fajne, a co najważniejsze dosyć łatwe. Dawid bardzo lubi i dobrze sobie w nich radzi. W ubiegłym roku korzystał z klasy 1 a teraz przerabia klasę 2 pomimo tego że uczęszcza do klasy trzeciej ;-) Zatem jeśli ktoś nie może się zdecydować jakie książki zakupić naszym dzieciaczkom na start to naprawdę polecam ten zestaw :spoko:
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-09-04, 09:35   

A czy to nie jest tak, że nauczyciel wybiera podręczniki?
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2010-09-04, 10:40   

Przeważnie tak, ale ja np. kupiłam Anecie w zeszłym roku taki komplet elementarz i ćwiczenie, które zobaczyłam w sklepie spożywczym :lol: . Spodobały mi się i pomyślałam, że Aneta będzie miała zajęcie na popołudnia. pani też się spodobały i w końcu Aneta korzystała z nich na zajęciach. A seria PUS, którą kupiłam na prośbę nauczycielki służy mojemu ośmioletniemu bratankowi jak do nas przyjedzie.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-09-04, 11:10   

grażyna napisał/a:
Przeważnie tak, ale ja np. kupiłam Anecie w zeszłym roku taki komplet elementarz i ćwiczenie, które zobaczyłam w sklepie spożywczym :lol:

No, nie od dziś wiadomo, że wiedzę konsumujemy więc właściciel sklepu wstrzelił się idealnie w idiom. Skoro możemy "połykać książki" to dlaczego nie elementarz, zagryzając ćwiczeniami :hyhy:
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Malaga 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 23 Sie 2009
Posty: 1551
Skąd: Okolice Siedlec
Wysłany: 2010-09-04, 11:38   

Można też chłonąć wiedzę jak jamochłon :lol: :lol:
_________________
Mama Kasia + Wera(2001), Kinga z zD(09.03.2003) , Domcia(2008)
Kinga i jej sukcesy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu