FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wspomaganie Omega-3
Autor Wiadomość
sylwiawlazlak
mruczek


Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 76
Wysłany: 2010-03-31, 21:27   

Może ktoś z was wie jakie jest dawkowanie Omeg, bo patrzyłam na Galomega i proponuje się 3 x 2 kapsułki, ale przy jakiej wadze ? A tak w ogóle o się pogubiłam
rozumię, że są tłuszcze omega 3 EPA i DHA, jak w np w PRODEHA Nutrivene, Omega 6 i Omega 9, ciekawi mnie dlaczego w Prodha nie ma Omega 6 ?
_________________
Kinia 07.12.2005 i Adaś 30.10.2008 z ZD
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2010-04-01, 09:09   

W temacie o Eye Q jest moja rozmowa ( z zeszłego roku) z człowiekiem który zajmuje się kwasami tłuszczowymi zawodowo. Tam jest to trochę wytłumaczone. USA nie zawsze nadąża nad badaniami Europejskimi. W niektórych sprawach jesteśmy do przodu o kilka lat.
Ja podaję Wiki Galomegę wg protokołu EDSA na EPA i DHA teraz mała dość sporo urosła (jest powyżej siatki centylowej dla dzieci z ZD) i przeliczyłem jej dawkę ponownie wg składu podanego na opakowaniu w mg. Kontroluję cholesterol LDL i HDL przy okazji badań nad TSH (ma wpływ na cholesterol) i badania wychodzą ok. Raz miała 195 całkowitego, ale to dla tego że tarczyca wyszła zła. Po podniesieniu Eutyroxu wyniki ma niższe. Najlepiej byłoby zrobić badania poziomu omeg we krwi, ale po pierwsze nie da się zrobić ich w Polsce, a po drugie są koszmarnie drogie.
 
 
Uwertura 
milczek

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-04-18, 11:39   

[...]
Na forum nie zamieszczamy reklam bez zgody administratora (pkt 18 Regulaminu forum Zakątek 21)
Alicja
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-04-28, 23:15   

Jeśli mogę polecić to poszukajcie preparatów z omegą z owoców rokitnika i siemienia lnianego. Jako, że są w oleju, łatwo je dawkować i "przemycić" w diecie. Na pewno lepsze niż trany i inne rybne rzeczy.
 
 
klooocuszek 
złotousty


Pomogła: 8 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sty 2010
Posty: 3216
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-28, 23:22   

karolina1 napisał/a:
[...] a olej lniany używam od 2 roku życia Nicolki.


A jak podajesz Nicoli olej lniany? Łyżeczkę dziennie?
_________________
Honia - mama Kuby (20.08.2008) i Leny (14.06.2013)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-04-28, 23:53   

Jeśli chodzi o omega-3, to polecam Preventic.
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-04-29, 15:52   

Nadziejka napisał/a:
Jeśli chodzi o omega-3, to polecam Preventic.


A dlaczego, jakie zauważyłaś pozytywne efekty zażywania preparatu?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2010-04-29, 16:14   

Aniu, tak sobie polecam.... ;-) dla miłośników kwasów tłuszczowych, do których sama należę.
No bo jak można mieć pewność ile zawdzięcza się suplementacji?
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-04-30, 15:27   

Preventic to nie preparat stricte wspomagający dostawy Omega-3 do organizmu, Omega to tylko dodatek, w dodatku nie wiadomo, ile tego jest, bo na opakowaniu jest napisane tylko, że jest.
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 51
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2010-05-01, 19:20   

Nam też dziś neurologopeda zaleciła podawanie preparatu z omega i wspomniała też o eyeQ. Mówiła że ma pacjentów którzy po zażywaniu zrobili ogromne postępy w dziedzinie mowy. Ale podkreślała że ważne jest aby podawać w turach 2 miesięcznych tzn nie mniej niż 2 miesiące. Potem można ciągnąc dalej ale kolejne 2 itd. Jeśli np chcemy kontynuować 3 kolejne miesiące to ten ostatni jest bez sensu bo mózg potrzebuje 2 miesięcy żeby niby zatrybić taką stymulację. No i absolutnie nie należy zapominać o codziennym podawaniu bo musi być ciągłość.

A mam prośbę, może uda się wam wkleić fotki tych preparatów które podajecie bo w aptece babka strasznie długo myślała co zaproponować dla 2 letniego dziecka.
Czyżby jeszcze aptekarze nie byli do końca zorientowani w tych kwasach omega?

Czytając wypowiedzi Dediego zakupiłam Galomege i dopiero jak przyszło do podania to zrobiłam minę ryby bo patrzę a tu kapsułka i to całkiem spora. A Marysia tak na mnie patrzyła i chyba sobie myślała "No matka ciekawe gdzie mi to wciśniesz ;-) bo na pewno tego nie połknę"
I tym sposobem Galomege bierze moja starsza córka (szkoda że juz koniec roku szkolnego, bo może by się i koncentracja polepszyła) a dla Marysi muszę szukać czegoś w płynie.
_________________
mama Kasi lat 16 i Marysi z ZD (18.08.2008 r.)
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-05-01, 19:57   

Ale Dedi mówił, że te kapsułki można przekłuć i wycisnąć - chcemy ich spróbować, jak już wrócimy z turnusu i jakieś badania wcześniej zrobimy :-)
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
renia3000 
nawijacz


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 1000
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-09-15, 00:26   

Kupiłam dziś Oli eye Q Przyznam szczerze ,że dawkowanie mnie troszkę zdziwiło . Na opakowaniu jest napisane 3xdziennie po 15 ml przez 12 tygodni, po tym upływie czasu raz dziennie po 5 ml . Dziewczyny jak podajecie ten preparat swoim maluchom?
_________________
Kocham Cię Ty mój malutki promyczku. Mama Olgi z zD (13.08.2008)
Foteczki Olgi
Olgusiowe osiągnięcia
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-09-15, 07:08   

Organizm się musi nasycić, dlatego datk duże dawki na początku. Ja dawałam 3 razy dziennie ale chyba krócej.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Dedi 
gaduła

Wiek: 39
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 195
Wysłany: 2010-09-15, 07:55   

Kapsułki są tylko po to aby łatwiej było dawkować i żeby zażywający nie czół smaku - osłonka jest z żelatyny więc i tak zaraz się rozpuści w żołądku. Moja córka zawsze rozgryza żelka, wysysa zawartość, a resztę żuje jak gumę.
Co do preparatów na bazie roślinnym to także się nad nimi zastanawiałem, jednak nie znalazłem preparatu, który miałby odpowiedni standaryzowany skład. Znalazłem jedną porządną fabrykę w Polsce która tłoczy je na zimno i sprzedaje bez antyutleniaczy (przechowywanie tylko w lodówce), ale jej oleje są bardzo drogie co nie ma żadnego uzasadnienia. W rybich preparatach z omeg ważne jest aby był to preparat "czysty" tzn. bez dodatkowych witamin oprócz E i z połowów w czystych morzach/oceanach. Najlepiej preparaty tłuszczowe przechowywać w lodówce, ponieważ pod wpływem temperatury tworzą się wiązania trans - ale to już jest opisane na poprzednich stronach.
Rzeczywiście większość producentów zaleca (i ja też tak zrobiłem) w pierwszej fazie podawania przesycenie organizmu kwasami tłuszczowymi, nie wiem czy ma to potwierdzenie naukowe, bo nigdzie w opracowaniach się z tym nie spotkałem, ale na pewno nie zaszkodzi.
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2010-09-15, 08:00   

Dedi,a możesz podać nazwę jakiego Ty używasz preparatu.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu