FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci z zD w przedszkolu - jak są prowadzone?
Autor Wiadomość
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-30, 14:07   

marymont - hmmm ;-) moje niedalekie okolice (my z Bielan)
pewnie w BK się widziałyśmy ale ja Was jakoś nie mogę skojarzyć :-? i oczywiście bardzo chętnie się spotkamy z Wami :tak:

ja dowiadywałam się o przedszkole na Dzielnej ale tam jesteśmy póki co na DRUGIEJ :shock:
liście rezerwowych...
na placu bankowym swojego smyka ma Ela-mama Karola (też z BK) i mówi że jest BARDZO zadowolona (nawet bardziej niż bardzo) ale dla mnie to logistycznie nie pasuje ...

jak opisujesz to przedszkole (integracyjne :?: ) wnętrza itp to brzmi jak nasze
tyle że nasze przyjmuje od 9 do 13 (nie wcześniej nie później) i są tam grupy 20 osobowe dzieci 3-6 letnich i nie ma leżakowania ;/

Tobie i sobie życzę aby dotrwać psychicznie do września i się niczym nie stresować - dadzą radę sobie chłopaki :tak:

PS czy Twój mąż chodził z młodym do BK na zajęcia czy we dwoje byliście zawsze ;-) ?
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-05-30, 14:39   

Ania-wiosna08 napisał/a:

PS czy Twój mąż chodził z młodym do BK na zajęcia czy we dwoje byliście zawsze ;-) ?


Do BK z Michałem częściej chodzi Mariusz. Wysoki brunet z niskim blondynem :nchichot:
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-05-30, 14:48   

Ania,
A Szymek gdzie będzie chodził?
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-30, 15:46   

napisałam Ci maila :tak:
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-10-29, 19:58   

ostatnio wcale nie mam czasu na Zakątek a miałabym o czym popisać, jeśli chodzi o integrację w pewnym przedszkolu...

dzisiaj usłyszałam, że w najbliższy piątek mam nie przyprowadzać Mani, bo w tzw. długi weekend dzieci "integracyjnych" się nie przyprowadza i jest to zalecenie pani dyrektor. bo przecież nikt w przedszkolu integracyjnym nie będzie w długi weekend zajmował się dzieckiem wymagającym. mam sobie wziąć urlop czy cokolwiek, jak sobie chcę, w każdym razie kadra jest okrojona, panie biorą wolne i nie potrzebują zbędnego balastu. co Wy na to?
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-29, 20:03   

W byłym przedszkolu Antka, to była dość powszechna praktyka. Miałam o tyle dobrą sytuację, że nie pracowałam. Myślę, że p. dyrektor nie ma takiej mocy wydawać tego typu zarządzeń, tak jak wmawianie, że trzeba zabierać dzieci z orzeczeniami o jakiejś konkretnej godzinie.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-10-29, 20:05   

A co to za dyskryminacja :shock:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-29, 20:08   

Julita, ale jakoś zareagowałaś, prawda?? Ty na pewno coś sensownego im powiedziałaś...
Ja i tak zaprowadziłabym Manię, dla zasady i żeby się nie przyzwyczajali za bardzo do takich możliwości. Miałabym tylko nadzieję, że to się na dziecku nie odbije...pewnie bym maskotkę z podsłuchem w ten dzień dziecku dała...
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-10-29, 20:10   

U Jagody w przedszkolu integracyjnym też p. dyrektor miała dziwne pomysły.
Należy być nieugiętym! i nie pozwalać na takie praktyki :nie:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2012-10-29, 20:10   

U nas nigdy tak nie było. Owszem pytano mnie czy Adam będzie żeby wiedzieć jak go planować ale bez sugesti .
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9711
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-10-29, 20:12   

Przybij piątkę!

Nie daj sie, bo tak juz będzie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-10-29, 20:22   

W szkole w której pracuje tez maja tendencje do dyskryminowania Nancy ( dziewczynki z zD ) , tylko ja na to nie pozwalam ( ja jestem jej 'nauczycielka' 1:1 ) , np. pytają mnie czy Nancy mama ma być na apel zapraszana ,, czy na dzień sportu ma być zaproszona ,dla mnie to jet jasne jak slonce ze tak , najchętniej by chciały żebym ja cały czas czymś zajmowała jak one z całą klasą coś robią ; czy to czytanie książki , czy inne zajęcia , ja na to nie pozwalam bo Nancy musi odnajdywać sie w grupie ,musi widzieć ze jest traktowana jak inne dzieci , jak dzieci pracują w grupie i na przykład jest mowa o instrumentach muzycznych to Nancy nie zapytają ( nauczycielki ) , dopiero ja im zwracam uwagę , wtedy ją zapytaja - a ona jest taka wtedy szczęśliwa :tak:
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-10-29, 20:31   

dziewczęta, łatwo im ze mną nie będzie. urząd w którym pracuję jest organem zwierzchnim tego przedszkola, więc jutro przy kawie poczęstuję kierownika oświaty albo burmistrza niusem o dyskryminacji.

wpadłyśmy w to przedszkole jak śliwka w kompot, ale na razie po prostu nie mam wyjścia. przyjęto nas z łaską, spoza gminy, ale jeśli ktoś spodziewa się, że będę siedzieć jak zając pod miedzą, to się pomylił. najwyżej wrócę na wychowawczy, czy co...
integrację niestety mają tylko w nazwie. wymagają ode mnie np. gryzaka - bo dziecko pogryzło 2 klocki, pampersów - bo cytat: "tak jest nam wygodniej" (sic!), pani oddaje mi dziecko z miną "idź i nie wracaj więcej", nigdy nie słyszę, że Mania śpiewała, malowała, była na spacerze, tylko: znowu się zsikała, wysadzałam 10 minut temu, nic nie zrobiła, wyszła i od razu nasikała! albo raz wymazała kupą całą łazienkę! to ile czasu to moje dziecko spędziło samo skoro zdążyło się przyozdobić i walnąć freski na ścianach...?
jedynie ta pani wspomagająca, która tak niefortunnie zapisała mi się w pamięci z pierwszego spotkania ma serce dla mojego dziecka. tylko że ona jest przez 5 godzin a Mania spędza tam całe 8.

walczę w sumie od początku, ktoś pewnie już grubo żałuje, że zrobił mi taką przysługę z przyjęciem, ale nie popuszczę. przecież to ewidentna dyskryminacja z tym piątkiem ;/
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
Malina87 
trajkotek


Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 2136
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2012-10-29, 20:38   

Walcz Ciborko :spoko: Byle by to się tylko na mani nie odbijało bo jeśli one mają takie podejście do niepełnosprawnych dzieci to nigdy nic nie wiadomo ;/ Wstrętne baby :-x
A Mania jest tam jedynym niepełnosprawnym dzieckiem??
_________________
Dagmara, mama Błażejka z zD (04.11.2008 r.)
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-10-29, 20:41   

miało być czworo, z czego tylko Mania z zD.
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu