FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci z zD w przedszkolu - jak są prowadzone?
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-10-30, 10:48   

Magda u nas w Polsce to niestety legalne. I tak jest. Jak jest problem to pomocą staje się kucharka, sprzątaczka itp.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-10-30, 10:52   

dam Wam znać po wtorkowej rozmowie z dyrektorką. spodziewam się, że nie będzie miła, ale odkąd mam Manię tak mi się w głowie poprzestawiało, że asertywność to moje drugie imię.

Mania jak pisałam ma panią wspomagającą na 5 godzin, przez pozostałe 3 godz. panie na grupie podobno sobie "nie radzą" i skarżą się tej pierwszej, która przychodzi dopiero na 9-tą, że tak im ciężko. ciężko im w przedszkolu integracyjnym z dzieckiem mówiącym, nieagresywnym i uspołecznionym, z dzieckiem które od początku maja w żłobku było już bez pieluchy, z dzieckiem rozwiniętym tak, że w innej placówce chcą o nim pisać indywidualne studium przypadku... ewidentnie brakuje tu dobrej woli.
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 14:31   

Ciborka :spoko:
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-10-30, 14:40   

Ciborka, bo to jest integracja, prze małe "i", ale takie na seio maciupcie :lol: I ta iiiiiiintegracja polega jedyni na zbieraniu dodatkowej kasy z racji orzeczenia o kształceniu specjalnym. Ot, cała filozofia. Nie daj się!!!! :spoko:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-30, 20:40   

Moja Julcia chodzi drugi rok do "zerówki" w przedszkolu do grupy integracyjnej.
Wychowawczyni i Pani wspomagająca to osoby, które mają niepełnosprawne siostry ( dlatego kształciły się w tym kierunku).
Chyba lepiej nie mogłam trafić, jestem zachwycona jak traktują moje dziecko ( i nie tylko, bo inne dzieci niepełnosprawne też).
Są bardzo wyczulone i reagują na każdy przejaw złego zachowania w stosunku do Julii.
Nie ma możliwości żeby córcia nie brała udziału w jakichś występach, wycieczkach, filharmoniach... Mówiła wiersze, tańczyła poloneza :roll: :jupi:
To ja czasem mniej wierzę w Jej możliwości :oops:

Życzyłabym sobie zawsze takich ludzi w otoczeniu Julii :prosze: :prosze: :prosze:
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-31, 14:32   

mój Szymek jest w społecznym przedszkolu integracyjnym
w grupie 20 dzieci - 3 opiekunów w tym 1 tylko dla Sz (asystent- pani psycholog)
dzieci wiedzą, że mają w grupie takiego troszkę innego Szymka, bo conajmniej 2x w miesiącu opiekunowie przeprowadzają pogadankę z dziećmi, że mają kolegę który jest wolniejszy, że trzeba uważać na niego jak biegają po sali czy placu zabaw, generalnie są (powinny być) wyczulone że mają "innego" kolegę w grupie i powinni mu pomagać jak będzie tego potrzebował.
dla mnie to jest właśnie integracja.

opiekunowie bardzo dbają o Szymka i jego indywidualne potrzeby (ma tam indywidulne: SI, rehab, logopede, psychologa, rytmike)- starają się i ja to widzę - jestesmy w kontakcie na bieżąco - spotykamy się i uczestniczymy w jego życiu przedszkolnym mimo że oboje pracujemy, bywamy w p-kolu, panie nas informują o postępach itp i każde z nas pracuje z Sz - oni w p-kolu my w domu kontynuujemy.
i przede wszystkim opiekunowie bardzo lubią Szymka :tak: nazywają go "naszym słodziakiem".

po 2 mieś pobytu (non stop) jestem bbb zadowlolona z tego wyboru (tego p-kola) a bałam się tak licznej grupy i rozpiętości wiekowej (w grupie jest 20 dzieci w wieku 3-6 lat- Sz jest jedynym dzieckiem w grupie z upośledzeniem a na całe p-kole jest 3 chłopców z zD)

dodam, że chłopcy z grupy mało się interesują Sz bo nie biega z nimi i nie bawi się w strzelanki czy bunkry (może kiedyś będzie...) ale za to dziewczynki bbb sie nim opiekują i walczą np która idzie z nim w parze albo która siedzi z nim na obiedzie i pomaga mu :roll:

mnie nie zależy na tym aby zapraszano Szymka na każde urodziny do innych dzieci z grupy bo rozumiem że nie jest może dla nich jakimś wielkim kompanem do zabaw ale ważne jest dla mnie że inne dzieci go nie biją nie popychają nie śmieją się i że są w tym p-kolu uczone integracji i pomagania innym.
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2012-10-31, 23:20   

Ogonki, kreseczki, kropeczki i wielkie litery :prosze: :-)
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-11-06, 20:25   

jestem po rozmowie z dyrektorką. przygotowałam się z prawa miejscowego, z kodeksu cywilnego, przegadałam sprawę w oświacie, gdzie widzimisię pani dyrektor na temat ostatniego piątku uznano za działanie ponad prawem.

okazało się, że nie istnieje uchwała rady miasta w sprawie rekrutacji do przedszkoli, więc była i obecna dyrektorka wcisnęły mi kit kiedy przyjmowały nas w czerwcu na listę. istotne jest miejsce zamieszkania dziecka (25 i 26 art. kodeksu cywilnego). przydała mi się ta wiedza, bo pani bardzo chciała mi przypomnieć, że przyjęto nas na szczególnych warunkach.

jej zdaniem przykład z zeszłego tygodnia nie jest praktyką segregacji w przedszkolu integracyjnym. nie i koniec tematu. jej zdaniem ograniczenie grupy poprzez wykluczenie niepełnosprawnych jest wynikiem dbałości o dobrą organizację pracy. natomiast gdybym ja miała dobrą wolę, to zatrudniłabym do opieki nad dzieckiem moją siostrę, która przecież pracuje w aptece obok przedszkola.
o ile z argumentami merytorycznymi byłam w stanie dyskutować, to na zarzuty typu: "przecież pani przywozi Marysię w pampersie" opadały mi ręce. tak, wiozę Marysię w pampersie, bo jak inaczej jeśli jedziemy 50 km z Białegostoku? mam ją wysadzać w polu czy wozić w zalanym foteliku? ano chyba tak, bo pani dyrektor też musi znosić zasikiwanie dywanów. - i kilka innych tego rodzaju beznadziejnie odbitych piłeczek.
potem była wzmianka o wzajemnym zrozumieniu, oczekiwaniu dobrej współpracy i wyrozumiałości, gdyż albowiem ponieważ wszyscy się ciągle uczymy.

ostatecznie dla swojej córki ugrałam co chciałam, ale każda kolejna matka będzie musiała walczyć od nowa. jestem rozczarowana i zmęczona.
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-11-06, 21:34   

Ciborka solidaryzuję się z Tobą. Walczyłam podobnie jak Ty bite 4 lata, bez specjalnego sukcesu. Dopiero w szkole odetchnęłam.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2012-11-06, 22:40   

Jeździcie 50 km do przedszkola? :wow:
Trzymaj się, najważniejsze, że wywalczyłaś co chciałaś. My, matki w bojach zaprawione, następna też się nie da, szybciej pani dyrektor ze swojego stanowiska zrezygnuje. ;-)
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
ciborka 
nawijacz


Pomogła: 11 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 27 Mar 2009
Posty: 1404
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-11-07, 10:31   

mamagugu napisał/a:
Jeździcie 50 km do przedszkola? :wow:

2 razy w tygodniu, na razie się udaje :-)
_________________
Mania - 15 marca 2009
oraz Ciborki większe w składzie: mama Julita i tata Piotr
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-11-08, 22:35   

Noż ręce opadają..... :/ jakaś nieedukacyjna ta dyrektorka... nie nagrałaś sobie przypadkiem tej rozmowy?? ja bym się na nią uwzięła teraz i co rusz rzucała tekstami z paragrafów ;-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-11-23, 11:30   

Ciborka, you are my hero :spoko:
W chwilach zwątpienia pomyśl, że dyrektor przedszkola to zajęcie sezonowe. Dłużej klasztora niż przeora ;-) .

My wczoraj byliśmy w przedszkolu na rozmowie dot. indywidualnego planu edukacyjnego Michała. Ale się nasłuchaliśmy ochów i achów. Podobno świetnie sobie radzi w grupie, jest coraz bardziej samodzielny i lubi wszystkie zajęcia (co mnie akurat nie dziwi, bo straszny z niego wiercioch). Uwielnia muzykę i tańce - w domu też bębni i balety odstawia :lol: .

Mamy chyba szczęście - Michał ma dość fajne panie w grupie; w tym dwie naprawdę suuuuper. Mam nadzieję, że tak zostanie.
Oczywiście, ja zawsze jakąś dziurę w całym znajdę i parę uwag i próśb miałam.
Ale generalnie jest ok. Moje dziecko mnie zadziwia.
 
 
aga1 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 500
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2013-06-28, 17:38   

Ja jestem zadowolona, z przedszkola ale chodzi mi myśl taka że jak długo będzie jako przedszkolak.Wiem oni wiedzą kiedy dziecko dalej może iść, ale Emi ma już 6,5 i nadal przedszkole .Nie jestem w temacie jakoś tak . ;/ :oops:
_________________
Agata mama Emilki :* (30.10.2006) zD :)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-06-28, 18:03   

aga1, dziecko niepełnosprawne może (ale nie musi!) być w przedszkolu do 10 rż.
Tutaj na ten temat kilka słów klik
Ale decyzja należy również do rodzica :tak:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu