FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie o szkole przy Karolkowej
Autor Wiadomość
zuza_nna
milczek

Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-04-12, 22:29   Opinie o szkole przy Karolkowej

Witam serdecznie,
Szukam opinii o szkole specjalnej przy ul. Karolkowej w Warszawie.
Za wszystkie odpowiedzi, które bardzo proszę o przesyłanie na mój adres e-mail już teraz bardzo dziękuje.

Pozdrawiam

Zuzanna
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-13, 10:51   

Zuzannno, ale jesteśmy na forum i to na forum dzielimy się opiniami - tak aby i inni mogli z nich skorzystać :tak:

Ale najpierw zacznij od części Czas się przedstawić - przedstaw się nam :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
zuza_nna
milczek

Dołączył: 12 Kwi 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-04-13, 12:15   

Oczywiście, masz rację. Przepraszam.
A jeśli chodzi o przedstawienie swojej osoby, to trochę jestem w niezręcznej sytuacji gdyż wiem, ze jest to forum rodziców dzieci z ZD a ja mam synka z delecją genetyczną 1p36 a nie z ZD i nie wiem jak niektórzy mogliby to odebrać, zadając sobie pytanie " co ja w takim razie tu robię?"
A ja jako matka chciałabym jak najlepiej dla swojego dziecka i dlatego wszędzie szukam informacji o tej szkole gdyż od września mój synek ma do niej uczęszczać.
Czytając Wasze forum widzę, że jesteście otwarte na pomoc, wspierając się nawzajem i pomyślałam, że może i mi ktoś pomoże.

Dlatego też będę Wszystkim którzy odpiszą bardzo wdzięczna za udzielenie mi informacji o tej szkole.

Pozdrawiam
 
 
Oliwka z oliwek 
mruczek


Dołączyła: 26 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-18, 12:59   

Właśnie się do tej szkoły wybieramy, już we wrześniu. Na dniach wybiorę się tam z Oliwką na rekonesans. Jeżeli chodzi o opinie o tej szkole, to słyszałam raczej pozytywne, dyrektor jak się wydaje jest bardzo zaangażowany i takich też dobiera sobie pracowników.Oprowadził mnie i koleżankę, której syn tez się tam wybiera, po całej szkole, poświęcił nam ze dwie godziny,choc nie byłyśmy umówione, opowiadał, opowiadał. Długo myślałam o tym gdzie posłać małą, mamy w pobliżu szkołę na Mokotowie(specjalna), ale jedna z naszych zakątkowych mam zabrała stamtąd syna więc trochę się zraziłam. Karolkowa jest trochę dalej, ale dzięki tej decyzji, Oliwka będzie chodziła do szkoły najprawdopodobniej z trójką fajowych dzieciaków, które zna z OWI, to naprawdę ważne, dzieciaki będą w jedym wieku (7 lat), w tym jeden chłopiec z ZD. Jeżeli na forum są rodzice, którzy się zastanawiają własnie gdzie do szkoły, zapraszamy na Karolkową.... :spoko:
 
 
ismaelek 
mruczek

Dołączyła: 22 Sty 2007
Posty: 108
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-18, 13:49   

Oliwka,
mój Ismael właśnie zakończył pierwszy semestr nauki w I klasie na Karolkowej i jestem bardzo zadowolona.

Isio chętnie chodzi do szkoły, ma bardzo zaangażowaną pania nauczycielkę, i rzeczywiście tam się uczy :-D Co prawda Isio jest 'umiarkowany' a reszta dzieci 'lekka' ale Isio daje radę i nie mam wrażenia żeby coś tracił, vs np szkoła integracyjna, wręcz odwrotnie.
Magda.
_________________
Ismaelek
 
 
Oliwka z oliwek 
mruczek


Dołączyła: 26 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-18, 20:31   

Jejku, jak się cieszę, że ta wiadomość się załadowała, miałam w trakcie pisania problemy z kompem, ale widzę ze nie muszę się powtarzać :-) .

Bardzo się cieszę, że Oliwka będzie chodzić z Ismaelem do szkoły, wiem też że chodzi tam już jedna Oliwka, ale nie wiem czy z Wami do klasy. Pewnie więc, :papa: do zobaczenia w szkole. I dzięki za troszkę informacji od wewnatrz
 
 
Martuśka 
milczek

Wiek: 46
Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-04, 22:05   

Byłam dzisiaj z moim Dominikiem i mężem na Karolkowej. Dyrektor SUPER, nauczyciele bardzo ZAANGAŻOWANI, dzieci bardzo przyjazne. Nawet mój mąż, który nie chciał słuszć o szkole specjalnej po dzisiejszej wizycie zmienił zdanie. W jeden dzień, po rozmowie z dyrektorem i obejrzeniu szkoły stało się to o co walaczyłam z moim mężem - szkołę specjalną (On cały czas chciał integracyjną :-x ) .
Ale wracając do szkoły.... Nauczyciele nastawieni na ucznia. W tej szkole tylko Ono się liczy. Czyściutko. Pachniało pomidorową - i to mojmu dziecku najbardziej się podobało! No może prócz sali gimnastyczne, bo On na punkcie sportu ma fiśka. Od razu był gotowy do wzięcia udziału w lekcji a Pan nie miał nic przeciwko temu, nawet Mu to zaproponował. Mieliśmy się spotkać z dyrektorem na 15 minut, byliśmy prawie 3 - i jeszcze czuję niedosyt! Szkoda, że tak mało jest nawet w takiej Warszawce takich szkół, miejsc dla naszych dzieci i tak zaangażowanych nauczycieli.
Nie wiem czy się dostaniemy, bo podań jest dużo, ale tak na przyszłość info - POLECAM!
_________________
Martuśka, mamuśka Dominiśka z ZD (ur. 09.11.2001r.)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-03-10, 11:13   

Witam.
Przeczytałam opinie o szkole na Karolkowej i brzmi to ciekawie. W tym roku chciałabym posłać tam Antka. Ciekawią mnie Wasze opinie o tej szkole z perspektywy ubiegłego roku, czy nadal podtrzymujecie swoje zdanie?
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16861
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-10, 21:01   

Na warsztatach o seksualności u BK, były cztery mamy, które mają dzieci w 1 klasie na Karolkowej i mówiły o tej szkole w samych superlatywach.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-10, 22:18   

Basiu, odezwij się do Ewy od Dawidka, bo on chodzi do tej szkoły. :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-03-11, 13:35   

Groszek, dzięki za info o szkole, a Tobie Marta za info o Dawidzie. To byłoby super, że Dawid już chodzi do szkoły, może nareszcie nie mylili by naszych dzieć, bo mylą od urodzenia.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Oliwka z oliwek 
mruczek


Dołączyła: 26 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-14, 21:42   

Droga Basiu, jeśli chodzi o Dawida to nie chodzi na pewno do naszej szkoły, z tego co plotka niesie to mają zamiar od tego roku, ale jak napisałam to plotka i nie wiem tego od Ewy.
Szkoła super, ja jestem zadowolona, a moja Oliwcia BAAAAAARDZO zadowolona,to jest najważniejsze dla mnie.
Jutro właśnie mamy zebranie w szkole i oczywiście jest o czym rozmawiać i pewnie jest się do czego przyczepić, ale widzę jak moje dziecko z dnia na dzień dorośleje, staje się prawdziwym uczniakiem, stało się to niesłychanie szybko, za klimatyzowała się od razu, myślę że bardziej ja musiałam się przyzwyczajać do szkolnego świata. U nas w klasie jest dość dużo dzieci, bo 12, ale w tym roku o ile mi wiadomo mają być dwie klasy 1, więc może będzie mniej dzieci na jedną klasę.W razie pytań piszcie,odpowiem na każde w miarę możliwości.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-03-14, 22:31   

Olka To Ty??? Ta Od Oliwki??? O jak by to było super. Nie wiem czy Dawid już tam chodzi, tyle co Marta napisała. Wiesz że mylą ich od urodzenia, może chociaż będą w innych klasach? Ale Twoje słowo to GURU. Jak ktoś bardzo chce to zawsze się do czegoś przyczepi.
Ubuziakuj Oliwkę
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4837
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-15, 12:32   

Dziewczyny może Ewę źle zrozumiałam, była jeszcze jedna mama, którą znam od lat z OWI (jej córeczkę od urodzenia, ale nie ma zD) i ona o tej szkole opowiadała, a Ewa się podłączała. Może rzeczywiście dopiero planuje i też słuchała. Ja za chwilę wchodziłam na konsultacje, więc nie miałyśmy zbyt dużo czasu.

Basiu, ale pamiętasz byłyśmy kiedyś razem w OWI na spotkaniu z dyrektorem z Karolkowej, uważam, że super gość!

Oliwka z Oliwek, a Ty kobieto co tak cicho siedzisz? Miałyśmy się podobno kiedyś spotkać... ;/
Cieszę się, że ze szkoły jesteś zadowolona. :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Oliwka z oliwek 
mruczek


Dołączyła: 26 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-15, 21:38   

Hehe...Tak to ja ta Olka od Oliwki.Pozdrawiamy! :-)

Droga Martusiu,oczywiście pamiętam, że miałyśmy się spotkać, niestety przez ostatnie kilka miesięcy byłam ciężko chora, niestety i odcięta od świata, bo sił było brak. Teraz idzie wiosna i nadzieja na lepsze dni, więc może spotkamy się, bardzo bym chciała.

Wracając do szkoły, to polecam z czystym sercem, dziś byłam na zebraniu, Oliwka sobie świetnie radzi, dodaje, odejmuje, teraz Pani wprowadza już sylaby, własnie się dowiedziałam, że będą wystawiać sztukę "Czerwony Kapturek", Oliwcia będzie mamą Kapturka :jupi: .
Naszą klasę w pewnym sensie stworzyłyśmy same w kilka mam z Pilickiej( dokładnie 4 mamy), w klasie jest 4 dzieci z ZD.Polecam to bardzo mamą przyszłych uczniaczków, dzięki temu że dzieci się juz znały było im łatwiej, wprawdzie dobra placówka to podstawa, ale myślę, że dobrze i fajnie funkcjonująca mini społeczność klasowa też jest bardzo ważna,dzieki czemu można sobie pomagać, wspierać się. Także drogie mamy, bierzcie sprawy w swoje ręce,razem lepiej :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu