FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
turnus z Fundacją "Zdążyć z Pomocą"
Autor Wiadomość
Magda2 
nawijacz


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 601
Skąd: woj. mazowieckie
Wysłany: 2014-11-21, 14:26   

Dla zainteresowanych którzy chcą jeszcze skorzystać z bezpłatnego turnusu w Amicusie
_________________
Weronisia z ZD ur. 14.05.09r, Natuś 17.07.12r.
:arrow: Foteczki Weronisi
:arrow: Osiągnięcia Weronisi
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-25, 12:52   

czy to prawda że F D Zdążyc z pomocą oferuje (dość szybko) turnusy juz od 1 grudnia w amicusie i biomicusie odpłatnie?
podobno cena za 2 tyg bez noclegu (czyli np dla kogoś lokalnie z wawy) to koszt 1500 zł do 2000 pln...
bezpłatnie nie ma możliwości wpisać się na listę w moim przypadku bo Szymon 2 lata temu był tam na turnusie i już nie mamy możliwości miec kolejnego turnusu
tylko dzieci które nigdy nie uczestniczyły ...szkoda...
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2014-11-25, 12:59   

Bezpłatnie to chyba w ogóle już nie będzie turnusów .
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
moni 
gaduła


Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 325
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-26, 06:51   

na bezplatnie to ja od maja czekalam i sie nie doczekalam. mam sie na dnuach dowiedziec jak bedzie z platnym turnusem.
_________________
Monika mama zestawu: Wyjątkowa Majeczka 29.02.2008 i dwóch Panów (2001 i 2005)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-11-30, 21:39   

Dziewczyny w zakładce subkonta dziecka (saldo konta) itd. pojawiła się informcja odnośnie TURNUSY REHABILITACYJNE (TABELA)i na dole są ceny i jakie zabiegi
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3775
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2014-11-30, 22:21   

Tylko nie jest napisane czy ta cena obejmuje też nocleg?
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2014-12-01, 10:09   

Jak klika się rezerwuj to otwiera się karta, gdzie m.in. akceptuje się regulamin ale nigdzie jego treści nie mogę znaleźć.
Jak ktoś znajdzie to podajcie gdzie on jest?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-12-01, 10:38   

Cytat:

Musisz zezwolić na obciążenie subkonta.

Po naciśnięciu przycisku ZAPISZ Państwa dane zostaną przesłane do ośrodka rehabilitacyjnego oraz działu księgowości.



Wygląda na to, że od razu po rezerwacji pobierane są pieniądze z subkonta. Czy mi się wydaje, czy rehabilitacja tam kiedyś była darmowa?
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2014-12-01, 14:30   

Regulamin z czerwca b.r. nadal mówi o bezpłatnych usługach: regulamin
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-12-01, 15:44   

Nie rozumiem. Turnusy, o których mówimy są płatne. Od 1400 do 2500zł. Wydawało mi się, ze statutowym obowiązkiem fundacji jest ..... fundowanie dzieciom rehabilitacji. Tak jak było do tej pory.
Może te turnusy są jakieś inne?
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-12-02, 01:06   

Nie to te same, ale bezpłatne już nie są :-(


Komunikat fundacji:
"Komunikat ws. pokrywania części kosztów rehabilitacji

Decyzja podjęta przez Zarząd Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” związana jest z koniecznością pokrycia części kosztów utrzymania trzech ośrodków rehabilitacyjnych w Warszawie: AMICUSA, BIOMICUSA i CEMICUSA, oraz dwóch hosteli.

Niestety z roku na rok zbieramy coraz mniej środków finansowych na cele statutowe, istnieje więc obawa, że będziemy musieli znacząco ograniczyć zakres naszej pracy, a także przestaniemy się rozwijać. Prowadzenie ośrodków generuje bardzo wysokie koszty, których nie jesteśmy w stanie już pokrywać. Związane są one m.in. z opłatami, wynagrodzeniem dla terapeutów, konserwacją i wymianą sprzętów rehabilitacyjnych, zakupem pomocy dydaktycznych i środków higienicznych.

Fundusze gromadzone na subkontach wykorzystują Państwo na rehabilitację w innych placówkach. Dzięki opłatom rozwijają one swoją działalność, szkolą pracowników, inwestują w nowy sprzęt i lokale. Ośrodki AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS będą mogły zaproponować Państwu jeszcze więcej możliwości z zakresu metod rehabilitacji i terapii, jeśli część zebranych przez Państwa środków na subkontach będzie przeznaczona ten cel. Będą mieli Państwo realny wpływ na rozwój działalności ośrodków, a tym samym na rehabilitację swoich pociech.

Za decyzją Zarządu Fundacji przemawiały także inne argumenty. Zdarza się niestety często, że podopieczni są zapisywani na zajęcia i nie korzystają z nich, blokując tym samym możliwość wzięcia udziału w terapii innym dzieciom. Częściowa odpłatność sprawi, że zapisywać się będą tylko osoby w 100% zdecydowane, a odwoływanie zajęć w ostatniej chwili lub niezgłoszona nieobecność przestanie być problemem.

Prosimy zrozumieć, że również dla nas powyższe zmiany są trudne. Mamy nadzieję, że to przejściowa sytuacja. Mimo wzrostu przychodów z 1% podatku, który w coraz większym stopniu trafia na subkonta naszych podopiecznych, przekazywanie darowizn i 1% podatku na cele statutowe ma tendencje zniżkowe. Centrum Charytatywne „Koniczynka” ma coraz więcej pracy w związku z rosnącą liczbą podopiecznych, koszty utrzymania ośrodków, hosteli oraz prowadzenia działalności statutowej wzrastają.

Od początku istnienia Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” najważniejsze dla nas jest zapewnianie rodzinom niepełnosprawnych dzieci wsparcia w postaci świadczonej rehabilitacji, umożliwianie zbierania środków finansowych na poprawę jakości życia oraz organizowanie spotkań i imprez dedykowanych dzieciom i rodzicom.

Małgorzata Altewęgier
członek Zarządu ds. Ośrodków
AMICUS, BIOMICUS, CEMICUS"
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
moni 
gaduła


Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 325
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-02, 06:45   

ja sie zapisalam na okres ferii zimowych. majka bedzie pierwszy raz na turnusie :)
_________________
Monika mama zestawu: Wyjątkowa Majeczka 29.02.2008 i dwóch Panów (2001 i 2005)
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-02, 08:51   

moni - tam jest super - my czekalismy 2 lata aż w 2013 r udało się i Szymek był na turnusie 2 tyg:-) to były fajne czasy.
niestety, od razu dowiedziałam się tez że to jego ostatni raz tam i żebyśmy nie liczyli na więcej bo jest dużo chętnych dzieci z całej Polski:-(

wg mnie ma to związek z dziecmi które przyjeżdzają spoza Warszawy niestety.
wychodzi na to, że mają (miały, bo już dobre czasy z darmowymy zajęciami się skończyły) większe prawo do darmowej rehabilitacji od tych którzy tu mieszkają i płacą wysokie podatki w Warszawie. ale to dośc drażliwy temat...nawet niestety raz poruszony w poczeklani przez jedną lokalną mamę co skończyło się wielką kłótnią dorosłych kobiet ;/

RAZ W ŻYCIU na 6 lat zycia Szymka dostalismy darmową rehabilitację (ten turnus) i na tym koniec.
a przecież takie ośrodki rehabilitacyjne są w każdym większym mieście (tam słyszałam od mam które spotkałam na turnusie w Amicusie) i o takim samym albo i wyższym standardzie jak Amicus czy Biomicus. Więc moje pytanie po co przyjeżdzają do Wawy skoro lokalnie tez mają ośrodki.

nie chcę aby to zostało źle odebrane bo oczywiście kazdy ma prawo nawet z najodleglejszego zakątka PL przyjechac do Amicusa na rehab. i z niego skorzystać, ale uważam tez, że dzieci z Warszawy i ich mamy które nie korzystają z noclegu- co jest teoretycznie bardziej opłacalne dla fundacji -wziąć to pod uwagę i częściej dawac możliwość na takie zajęcia bez noclegu.
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
  
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-12-02, 08:54   

grażyna napisał/a:
Nie to te same, ale bezpłatne już nie są :-(


Komunikat fundacji:
"Komunikat ws. pokrywania części kosztów rehabilitacji (...)



Uważam, że te kwoty dotyczące "części kosztów rehabilitacji" są zbyt wysokie. Są osoby, które niewiele zbierają z 1 %. Dla nich fundacja nie ma żadnej oferty. Przestaje je wspierać.


Ania-wiosna08 napisał/a:
moni

nie chcę aby to zostało źle odebrane bo oczywiście kazdy ma prawo nawet z najodleglejszego zakątka PL przyjechac do Amicusa na rehab. i z niego skorzystać, ale uważam tez, że dzieci z Warszawy i ich mamy które nie korzystają z noclegu- co jest teoretycznie bardziej opłacalne dla fundacji -wziąć to pod uwagę i częściej dawac możliwość na takie zajęcia bez noclegu.


Popieram z tym, że powinny byc tz. turnusy dochodzące i turnusy stacjonarne. Wtedy dzieci z W-wy i okolic ustawiałyby się w jednej kolejce, innej niz dzieci z całej Polski. A że te z Polski maja 100% prawa przyjeżdzać do W-wy na rehabilitacje, jest sprawą oczywistą. Przecież są podopiecznymi Fundacji!!!!!
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-12-02, 09:08   

tak tak - anuszka - idealnie to dobrałaś w słowa - o to mi chodziło nie uwłaczając innycm dzieciom z PL - mialam na myśli te dwie "kolejki" :tak: wtedy miało by to ręce i nogi.
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu