FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Podstawowe informacje o zespole Downa
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-06-12, 10:58   

Nie wiem, czy nie przenieść tych informacji do dowcipów.
Julia podesłała mi link do artykułu.

Artykuł nr 1

Artykuł nr 2

Najciekawsze cytaty:

Chyba wszystko trzeba by było zacytować.

Ale: skośne ustawienie gałek ocznych to jest mój faworyt.

Do tego dochodzi: unikanie dymu tytoniowego, leki homeopatyczne i zioła, które poprawiają stan dzieci cierpiących na zD

Cytat:
Przyczyny, które doprowadzają do nierozdzielenia sie chromosomów pary 21 podczas podziału komórek rozrodczych, nie są jeszcze poznane. Jak dotąd jedynym udowodnionym czynnikiem, który jest silnie związany z prawdopodobienstwem posiadania dziecka z zespołem Downa jest wiek matki.


Cytat:
Wczesne rozpoczęcie leczenia zespołu Downa w zasadniczy sposób zwiększa możliwości poprawienia procesów rozwojowych. Postępowanie z tymi dziećmi jest podobne do tego, jakie stosowane jest u dzieci z opóźnionym rozwojem i upośledzonych umysłowo. Wielu rzeczy uczą się długo i żmudnie poprzez powtarzanie i ćwiczenia. Oprócz pomocy rodzicielskiej niezbędne jest zaangażowanie sił przygotowanych fachowo, udzielających pomocy w domu. Pomocne może być również korzystanie z doświadczenia innych rodziców.


To jakby się na tym zastanowić może i jest prawdą, ale napisane w taki sposób, że mi ręce opadły.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-06-12, 13:14   

Po wnikliwej lekturze obu artykułów nasunęło mi się kilka pytań:

Odnośnie tego: "Dzieci z zD są w większości pogodnymi i sympatycznymi osobami"- czyli rozumiem, że mniejszosć jest ponura i niesympatyczna? Jeszcze nie spotkałam zespołowca-ponuraka...

Odnosnie tego: "Obecnie większość dzieci chorych na zD może prowadzić normalny styl zycia"
- a jaki jest nienormalny STYL życia?

Odnośnie tego mam tylko kilka "zastrzeżeń" (pomijajac szaloną rozległość tematu ;-) ): "Zewnętrznymi objawami w tej chorobie są: skośna szpara powiekowa, krótka czaszka i małe palce u rąk. Dzieci z zespołem Downa są psychicznie niepełnosprawne, wielu rzeczy uczą się wolnej aniżeli inne dzieci, a typowe dla danego wieku stadium rozwojowe osiągają znacznie później. Z tym upośledzeniem często łączą się inne choroby lub wady. Około 1/3 tych dzieci wykazuje wady serca, wiele z nich ma problemy żołądkowo-jelitowe. Często spotyka się upośledzenie słuchu i wzroku oraz podatność na infekcje"

Po co wogóle takie artykuły pisać? Kulawe merytorycznie, tylko ogólniki nie zawsze majace cos wspólnego z prawdą, takie pisanie, żeby coś było.
Tutaj nie tylko ręce opadają, nogi, majtki i szczęka niestety też :cry:
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-06-12, 13:26   

To jest wg mnie portal na pracę zaliczeniową w ostatniej klasie gimnazjum. Tak wygląda. Chyba, ze to nowa matura już.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2013-06-14, 08:51   

Margola napisał/a:
To jest wg mnie portal na pracę zaliczeniową w ostatniej klasie gimnazjum. Tak wygląda. Chyba, ze to nowa matura już.


:spoko:
Uśmiałam się. A nie powinnam.
Uczcijmy problem nowej matury minutą ciszy.
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
aga1 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 29 Sty 2012
Posty: 500
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2013-06-15, 20:40   

:wow: :wow: takie rzeczy opisali że ho ho .
_________________
Agata mama Emilki :* (30.10.2006) zD :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu