FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
ORW "Wielspin" w Wągrowcu
Autor Wiadomość
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2010-05-04, 22:45   

Chciałam uprzedzić wszystkich wybierających się do Wągrowca, którzy za pobyt będą rozliczać się dofinansowaniem z PFRONu, że niestety na chwilę obecną ośrodek nie ma odpowiedniego wpisu w rejestrze PFRONu.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-05-06, 19:28   

Informuję, iż Ośrodek w Wągrowcu posiada już aktualny wpis nr OD-30/00/2/110 do rejestru ośrodków, w których mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych korzystających z dofinansowania Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych aktualny do dnia 29.04.2013 r. :tak:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-05-13, 15:46   

:arrow: Strona www
Rehabilitacja medyczna Maciej Bętkowski
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-06-26, 17:39   

A my niedawno wróciłyśmy z turnusu rehabilitacyjnego w Wągrowcu. Byłyśmy w terminie od 5 do 19 czerwca. Pogoda nam dopisała, rehabilitacja dla naszej Aneczki to już sama przyjemnośc.

Aneczka z Panią Dorotką Rajczyk - Kisiel na terapii funkcjonalnej

Na zajęciach popołudniowych, grupowych.

Cwiczenia indywidualne z P. Kasią Drzazgowską

Refleksoterapia z P. Alą

Cwiczenia na pająku.

Masaż z najukochańszą P. Madzią Jarosz

Zajecia z logopedii z P. Lidia Biegańską.

Anusia na przeszkodach.

Nauka stania na jednej nodze.

Cwiczenia na drabince.

Na zakończenie nasze dzieci wzięły udział w przedstawieniu pt.: Spacer po ZOO
Nasza Aneczka wystąpiła jako biedroneczka. To pierwsza rola naszej córci

Codziennie chodziłyśmy tez na basen.
Więcej zdjęc w :arrow: foteczkach Anny Julijki
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-27, 02:16   

Marzeno, widać, że jesteście zadowolone z pobytu w Wągrowcu. My jakoś "za daleko" mamy do tego ośrodka :-( :-D . Ania ćwiczy przecudownie, w ogóle się nie denerwuje, z moim Łukaszem tak łatwo by nie było. Podziwiam Anię i pozdrawiam Was kobietki :papa:
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-06-29, 11:58   

Ach widać,że Annie bardzo się podobało-tak ładnie pozowała do zdjęć.Ja zapomniałam,że jesteście we Wągrowcu-odwiedziłabym Was-pamiętałam,że wracaliście szybciej ze Zlotu z powodu turnusu i na tym moja pamięć się zatrzymała :-? ;-)
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
semm 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 10 Lut 2010
Posty: 1550
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-06-29, 12:14   

przepiękne zdjęcia, a ile uciechy :tak: :tak:
_________________
Ewa, mama Madziuni i Michała
Przedstawienie
Suwaczek Madziuni
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-23, 22:11   

Marzenia, bardzo Ci dziękuję, że za pw i pół godziny cierpliwego odpowiadania na pytania o Wągrowiec przez telefon. To wszystko brzmi zachęcająco.

Czy ktoś z Was jeszcze był w Wągrowcu? Też jesteście tak zadowoleni jak Marzenia?

Chodzi mi o porządny ośrodek z rehabilitacją dla małego dziecka. Właściwie Marceli ma bardzo dobrą rehabilitację ruchową i od niedawna zajęcia z logopedą i pedagogiem w Poznaniu, ale jakoś wyjazd na turnus ciągle chodzi mi po głowie. Nasza rehabilitantka mówi, że nie jest dla niego konieczny turnus, ale ja chyba nie spocznę zanim się sama nie przekonam. Będzie to wyprawa wysokiego ryzyka (ja sama z dziećmi) :wow:
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-09-10, 22:33   

Mewa - bardzo dzielna mamusiu - oj ciekawa jestem bardzo jak Marcelek sprawuje się na turnusie i jak Ty sobie radzisz z dwójką dzieci?

Jutro kończycie turnus a może już dzisiaj wyjechaliście do domku (macie blisko), nasz turnus zaczyna się od jutra 11 września i potrwa do 25 września. My z powodu zakładowej imprezy mojego M dotrzemy do Wągrowca dopiero w niedzielę...chyba wieczorem...nic nie stracimy zajecia zaczynają się dopiero od poniedziałku.
Muszę się pochwalic, że tym razem będę miała po raz pierwszy na turnusie w Wągrowcu zakątkową koleżankę djulię z Kingunią.
Ekipa wągrowiecka - za przykładem innych prężnych ekip np. jadownickiej, radzyńskiej też się zaczyna rozwijac.
Ciekawe czy też tak, jak to się dzieje w Jadownikach inni będą nas - zakątkowe mamy i nasze dzieci odbierac jako ... sektę? :lol:
Bardzo się cieszę na to dłuższe nasze spotkanie. Cudownie, że Ania będzie miała kumpelę do zabaw a ja kumpelę do pogaduch.
Wszystkich chętnych z okolic zapraszamy do odwiedzin i spotkania z nami w realu - najlepiej w niedzielę 19 września (w niedzielę nie mamy zajęc) albo w tygodniu po południu a może wieczorem....? Czekamy na propozycje.
Pierwszą zakątkowiczką chętną do spotkania z nami jest Mewa. Wierzę, że dotrzyma słowa i nas odwiedzi.
Zapraszamy serdecznie innych chętnych też. :tak:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-09-13, 09:41   

To Aniu spikniemy się razem i odwiedzimy tą sektę wągrowiecką :lol:
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3815
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2010-09-13, 16:07   

Edytko jak możesz to daj mi jakiegoś SMSa może przejadę się z Wami.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2010-09-13, 17:12   

Pewnie!Może ktoś jeszcze chętny??
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-09-14, 23:36   

Jestem chętna do spotkania w Wągrowcu. Skontaktuje się z Wami.

A tym, którzy szukają miejsca na turnus, to Wągrowiec zdecydowanie polecam.

1. Świetni terapeuci. Profesjonaliści z bardzo ciepłym i skutecznym podejściem do dzieci i ludzkim stosunkiem do rodziców. I to bez wyjątków. Nas najbardziej ujęła pani od terapii ręki i hipoterapeutka, ale naprawdę wszyscy, z którymi dzieci mają zajęcia są na poziomie. I co ważne, to jest stała kadra.

2. Zajęcia są różnorodne. Fizycznie wzmacniają ćwiczenia na sali, hipoterapia, pająk, basen i masaże. Umysł rozwijają logopedia i terapia ręki, hipo też. Socjalizacji sprzyjają zajęcia grupowe. Plan zajęć dosyć dobrze ułożony, z uwzględnieniem drzemki.

3. Ośrodek jest ok. Pokoje przestronne (bo przystosowane dla osób na wózkach). Jest czysto, w pokojach sprzęt do sprzątania, sprzątaczki sprzątają co dwa dni. Na jedzenie też narzekać nie można. Teren wokół dobry do spacerowania.

Minusem jest brak placu zabaw i sali, w której dzieci mogłyby się pobawić po zajęciach. Podczas naszego turnusu w stołówce było przeraźliwie zimno, ale to dlatego że się klimatyzotor rozregulował.

Marceli był szczęśliwy (a trochę się obawiałam, czy zajęć nie będzie dla niego za dużo). Nauczył się wstawać tylko opierając się o ścianę, a nie uwieszając na drabinkach czy innych uchwytach. Na zajęciach z logopedii zobaczyłam, że mogą one polegać na czymś więcej niż tylko na masażu. Marceli pokazywał obrazki, próbował powtarzać dźwięki (tzn. pani śpiewała lalce "aaa", Marceli "eee" i pani uznawała to za sukces, a w Poznaniu to by nikt mu tego nie "zaliczył", no ale ja mam takie głupie szczęście). Konia się na początku bardzo bał, ale po paru dniach spokojnego oswajania się, jeździł jak ułan. Na terapii ręki pani bardzo doceniała jego zdolność do skupienia uwagi. Pokazała mi jak z nim ćwiczyć w domu i od czterech dni nam się to świetnie udaje. Jesteśmy pełnie dobrej energii po tym turnusie, mimo że łatwo chwilami nie było: ja plus dwoje dzieci, wszyscy zakatarzeni.

Jeszcze raz dziękuję Marzeni, eelusi i mafrze za rady przed turnusem i pośrednio Idze, która w innym wątku też napisała o Wągrowcu. Jestem taka zadowolona, że zwolniło się miejsce i mogliśmy do Wągrowca pojechać.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Hanuś 
milczek

Dołączyła: 30 Paź 2008
Posty: 12
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-09-15, 16:55   1 Turnus

Same najfajniesze dziewczyny są już na turnusie, a my z Michałkiem dopiero od 25 września, no trudno ;-)
To nasz pierwszy turnus w Wagrowcu, mam nadzieję, że będzie wszystko ok

Marzenko, pamiętasz koleżankę Djulii z Ostrołęki, z synkiem Michałkiem, widizałyśmy się na turnusie w Mielnie?

Widzę, że Ania cała uśmiechnięta na zdjęciach, więc może i Michał jakoś się zaklimatyzuje :-)

pozdrawiam
_________________
Mama Michasia( z Z.D.) - ur. 26.10.2007r
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-09-15, 16:59   

Michał na pewno się zaaklimatyzuje, fajnie tam jest :-)
Jakieś nowe zdjęcia Michałka? ;-)
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu