FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zjazdy terapeutyczne
Autor Wiadomość
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-03-31, 06:52   Zjazdy terapeutyczne Stowarzyszenia Graal

Szanowni Państwo,

GRAAL Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Osobowości organizuje w 2010 roku w Krakowie Zjazdy Terapeutyczne dla dzieci z zespołem Downa i ich rodziców. Zjazdy odbędą się z udziałem wybitnych terapeutów, pedagogów i psychologów. Będzie to okazja dla dzieci z zespołem Downa, aby zdobyć nowe umiejętności, a dla rodziców na zaczerpnięcie fachowej wiedzy z opieki i rehabilitacji swoich pociech.

Specjaliści:

prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska - psycholog, pedagog, logopeda; autorka metody diagnozowania i strategii postępowania terapeutycznego dla dzieci od urodzenia do szóstego roku życia; autorka licznych publikacji;
mgr Elżbieta Wianecka - pedagog, logopeda; wypracowała autorskie metody terapii dzieci z zespołem Downa;
mgr Jan Krupiński - fizjoterapeuta;

Wciąż dysponujemy wolnymi miejscami w terminie: 19 - 28 kwietnia 2010 r. (10 dni)

Udział w zajęciach jest odpłatny. Koszt udziału wynosi 690 zł dla jednego rodzica z jednym dzieckiem.

Pełny program Zjazdów Terapeutycznych oraz więcej formacji można znaleźć na stronie.

Dodatkowych informacji udziela także:

Anna Węgrzyn
koordynator projektu
tel. 0 888 519 450
e-mail: anna.wegrzyn@graal.org.pl

Bardzo prosimy o rozpropagowanie oferty Zjazdów wśród rodziców dzieci z zespołem Downa. Jest to jedna z niewielu ofert specjalistycznych rodziców dzieci z zespołem Downa w południowej części Polski.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-23, 21:04   

Zdaje się Ania groszek pojechała na ten zjazd :-) Zda nam zatem relację - mam nadzieję :cool2:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 838
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2010-04-23, 21:15   

Na tym zjeździe jest też Boszka z Adasiem... Wracają w niedzielę. Mam nadzieję, że w weekend pogoda się poprawi (przynajmniej w Krakowie :roll: )
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-04-23, 22:09   

Pojechała groszkowa, pojechała... i boszka też jest :tak:
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-04-24, 08:17   

Oj jesteśmy a jutro już do domku. A pogoda jest cudna. Piękne słonce i uoał , szczególnie w hotelu bo pokoje od południa.Warto było przyjechać :-)
Pozdrowienia z Krakowa.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-27, 22:13   

Relacja ze zjazdu terapeutycznego

Stowarzyszenie Graal we wrześniu (28-29) zorganizuje konferencję pt" Zespół Downa. W kierunku zmian"
"Na konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań dotyczące praktyk wczesnego wspomaganiaosób z zD.Zagraniczni prelegenci ( z USA) przybliżą uczestnikomswoje metody pracy, które cechują się wysoką skutecznością"

więcej informacji na stronie :arrow: konferencja
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-04-28, 20:41   

Aniu napisz coś o swoich odczuciach z tego zjazdu, czy warto się wybrać, w jakim wieku sa dzieci? Czy Maksiu dużo skorzystał na zajęciach?
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2010-04-28, 20:55   

Ja jestem bardzo zadowolona. Nie chodzi tu o sam zjazd a o zajęcia u pani Wianeckiej. Pokazała nam inny sposób pracy z dzieckiem. Dzisiaj nasza logopedka była pod wrażeniem.
No i jako ciekawostę powie że w drodze powrotnej Maksio który niewiele mówi powiedzał do mnie Boszka. Obie z Anią nie mogłyśmy uwierzyć. A nia aż dopytywała mnie czy ona dobrze słyszała czy to iluzja. :jupi: dla Maksia.
No i miałyśmy wykład i diagnozę u pani Cieszyńskiej. Czekam teraz na pisemne wytyczne które mają przyjść pocztą. Jednym słowem warto było i na sto procent pojadę na następny.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 838
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2010-04-29, 14:48   

Bataga napisał/a:
Czy Maksiu dużo skorzystał na zajęciach?


Ja nie byłem z Maksem w Krakowie ;/ , ale jak wczoraj Maks (siedząc na moich kolanach) dwa razy bezbłędnie podał sześć karteczek z samogłoskami... to naprawdę jestem pod wrażeniem.
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-07, 22:28   

Bataga napisał/a:
Aniu napisz coś o swoich odczuciach z tego zjazdu, czy warto się wybrać, w jakim wieku sa dzieci? Czy Maksiu dużo skorzystał na zajęciach?


Dzieci było z siedmioro. Maks wiekowo po środku , starszych czworo i młodszych wychodzi mi dwoje...Generalnie wszystkim nam zależało na zajęciach u Pani Wianeckiej. Lider miał z 17 godzin, my (Boszka i ja) po pięć. Dwie godziny siedziałam z Maksem na zajęciach, trzy godziny siedział sam. Oczywiście płakał, ale mi , nie było go żal, bo nie chciał współpracować nawet wtedy, gdy miał tylko podać obrazek...

Czy Maks skorzystał...
Po zajęciach kiedyś powiedział mama am...o tym jak powtórzył Boszka też wiecie...raz w windzie metra, która "mówi"- drzwi zamykają się i drzwi otwierają się powtórzył coś na kształt drzwi...raz powiedział kto i to wszystko.
Teraz nie mamy tych zajęć. Ja sama staram się pracować z nim tak jak to podpatrzyłam na zajęciach.
Robię pomoce sama, chociaż kupię płyty i ruchomy alfabet w
arsonie.
arson
Metoda krakowska to nauka czytania zaczynająca od samogłosek przez sylaby i globalne rzeczowniki w Mian. i Dop. Potem czasowniki...
Zaczyna się od pytań - kto to? co to? Co robi?
Prowadzi się z dzieckiem dziennik , w którym piszemy datę, jaka jest pogoda, co tego dnia się działo. Można wklejać zdjęcia , samemu rysować. Dobrze jest urozmaicić treść, żeby dziecko było zainteresowane. Można samemu rysować wklejać obrazki i zdjęcia .Dobrze jest dodawać do tego dymki i w nich np samogłoski...

czy jestem zadowolona? Tak - myślę, że gdyby Maks miał regularnie z 1-2 godziny w tygodniu z Panią Wianecką to bardziej by się rozgadał. Aktualnie stale stara się coś powtórzyć, ale niestety jest to raczej charczenie, natomiast gdy się nie napina - wychodzi czasem jakaś niespodzianka super. Jest to naprawdę przeżycie, kiedy dziecko, które nie mówi powie na zajęciach przez łzy- łapa, czy łopata...
Dla mnie ten wyjazd jest motywacją do systematycznej pracy z Maksem, choć pół godziny dziennie.
Moja koleżanka oglądała płyty, które nagrałam z zajęć i żal jej było Maksa.
Ale potem naszła ją refleksja, że po złamaniu np ręki też trzeba ćwiczyć, chociaż ręka boli...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2010-05-07, 23:35   

Mowiła Ci Aniu ze Maksiu mówi. Ty tego tak chceesz że aż nie słyszysz.
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-08, 21:11   

Ja chcę, żeby on mówił po "naszemu" i był zrozumiały dla wszystkich, a nie po swojemu i tylko dla mnie ;-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kaska_k_73 
cichosza


Wiek: 50
Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 31
Skąd: Sokołowo k. Gniezna
Wysłany: 2010-08-14, 23:09   

Co z tego ,że mówi po swojemu ,ważne ,że mówi.Zaczyna po naszemu to bardzo się cieszcie i mobilizujcie go swoim zadowoleniem, wręcz oklaskami do tego , żeby chciał coraz więcej.Życzę sukcesów Maksowi.Pozdrawiamy :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Kasia,mama kochanego Piotrusia z zD ur. 24 lipca 2009
 
 
zula 
trajkotek

Wiek: 44
Dołączyła: 04 Lis 2008
Posty: 1859
Wysłany: 2012-03-22, 12:03   

My z Kamilkiem jakiś czas już chodzimy do logopedy która między innymi pracuje metodą Wianeckiej.Powiedziała mi najpierw o tym że ta metoda jest drastyczna ,że Kamil będzie wrzeszczał itd.a teraz jest zdziwiona bo Kamil generalnie lubi takie zatykanie nosa ,naciąganie twarzy :lol: ....i problem w tym ze Kamil na tych zajęciach się śmieje :roll: a co najważniejsze nie wydaje takich dźwięków jak powinien. Dzis znowu mamy wizytę i tak się zastanawiam co z tym dalej robić bo generalnie chyba to nie przyniesie większych efektów.Wydaje mi się że gdyby się bronił i płakał to wtedy przy odpowiednim otwarciu buzi wydałby ten konkretny dźwięk.
Groszku,Boszko możecie troszkę mi przybliżyć jak wyglądało to u Was???Stosujecie to dalej?Jakie są efekty po czasie?
_________________
Mama Kamilka (9 lat) z ZD i Agatki (6lat)
Blog Kamilka
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2012-03-22, 18:01   

Ja nie stosuję tej metody bo u nas nie ma terapeuty a Kraków ciut za daleko. Natomiast idziemy metodą Cieszyńskiej i jest ok. Adam super reagował na panią Elę. Nie krzyczł ale też nie był zadowolony z represji a więc dziłał aby ich nie było. Postępami byłam zachwycona ale brak kontynuacji zawalił sprawę.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu