FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pacjentem być (jak najrzadziej)
Autor Wiadomość
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-01-08, 12:36   

Musiałam podać dane przychodni wystawiającej.
Ale te osobiste dowiezienie skierowania, jeszcze w załączeniu dowód osobisty na miesiąc przed wizytą to już według mnie przegięcie. Tyle km zasuwać żeby kwitek dostarczyć? A gdyby to nie było 50km, ale 100 czy 200?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2014-01-08, 12:38   

Może przefaksuj. Ja, będąc z Wikolem w szpitalu, zapodziałam ostatni wynik TSH i lekarz kazał mężowi wynik przefaksować do szpitala (z zaznaczeniem dla kogo i na jaki oddział).
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
Anielka 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Sty 2011
Posty: 2224
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2014-01-08, 12:53   

My na każdą chemię lub kontrolę (wychodzimy przecież na kilka dni do tygodnia) za każdym razem musimy się rejestrować do onkologa w "okienku", z wypisem lub skierowaniem w ręku. Drugie skierowanie mam na zrobienie badań krwi. Kiedy są już wyniki badań krwi onkolog nas obejrzy zakwalifikuje na chemię lub na transfuzję, daje nam kolejne skierowanie na oddział. Na oddział możemy przyjąć się tylko przez izbę przyjęć (czekamy tam nawet 2h , na szczęście w izolatce).
Przywykłam...
_________________
mama Zosi (10.12.2003) i Franusia (15.10.2010 z zD) Franuś

FRANEK TAŃCZY :)
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-01-08, 13:09   

grażyna napisał/a:
Musiałam podać dane przychodni wystawiającej.
Ale te osobiste dowiezienie skierowania, jeszcze w załączeniu dowód osobisty na miesiąc przed wizytą to już według mnie przegięcie. Tyle km zasuwać żeby kwitek dostarczyć? A gdyby to nie było 50km, ale 100 czy 200?


Wiesz co Grażyna, mnie się zdaje, że to celowe utrudnienie może wynikać z tego, że są ludzie, którzy zapisują się do kilku poradni i czekają gdzie będą szybciej przyjęci. Moja znajoma tak robi od lat, jak chce się dostać z dzieckiem do laryngologa. Zapisuje się do trzech poradni i idzie tam gdzie dostanie się szybciej. Nie będę oceniać takiego postępowania, ale sama możesz sobie w domyśle wyobrazić jaki z tego powodu jest bałagan i jakie są kolejki oczekujących.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-01-08, 13:17   

vagabunda8 napisał/a:

Wiesz co Grażyna, mnie się zdaje, że to celowe utrudnienie może wynikać z tego, że są ludzie, którzy zapisują się do kilku poradni i czekają gdzie będą szybciej przyjęci.


Otóż to :tak:
U nas w momencie rejestracji do specjalisty, bez skierowania ani rusz
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-01-08, 13:25   

Czyli po prostu to norma, a ja miałam do tej pory szczęście, że nikt ode mnie tego nie wymagał przez telefon? I mam się jednak cieszyć, że to tylko 50km a nie 100 ;-)
To może nich w ogóle zlikwidują rejestracje telefoniczną?
Po co rejestrować się przez telefon jak w ciągu tygodnia i tak muszę jechać i marnować cały dzień żeby dostarczyć skierowanie?

Zadzwonię do nich i jeszcze dopytam się o ten faks.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2014-01-08, 13:30   

to norma choć nie zawsze przestrzegana

kiedys było trzeba mieć skierowanie, nawet jak wizyta była wyznaczona na za dwa lata a skierowania wtedy miały ważność maks 3 mce ;/
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-08, 15:31   

Grażynko tak jak dziewczyny piszą, na rehabilitacje są długie terminy i w razie gdy ktoś wypadnie to taka poradnia tez powinna brać pierwszego z kolejki a nie tego się akurat nawinie. U nas rejestrując na rehabilitacje w wielu poradniach się od razu zostawia skierowanie,żeby nie iść gdzieś indziej. Bo często jest tak że ktoś nawet nie poinformuje że znalazł szybszy termin i nikt nie może z takiego miejsca skorzystać.
A co do tego co napisała Basia, należy szukać gdzie nas szybciej przyjmą ale, żeby rezerwować kilka wizyt to już chamstwo moim zdaniem :-x
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-01-08, 16:48   

Wszystko to brzmi ok i logicznie, pod jednym warunkiem: że mieszkasz w mieście gdzie jest poradnia. Dla nas maluczkich z prowincji to chore. Jechać specjalnie po to, że by zawieźć skierowanie.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-08, 16:51   

Wg mnie rejestracja powinna mieć chyba jakiś kontakt netowy ze światem w takim razie przy takich wymogach i powinno się respektować przesłanie zdjęcia, skanu, faksu (do wyboru) skierowania (sic!).
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-01-08, 16:56   

Zwłaszcza, że kiedy otwierano poradnię reklamowano ją jako jedną z najnowocześniejszych w kraju :okular: .

Proponowałam, że wyślę to skierowanie pocztą. Pan w rejestracji jednak obstawał za dostarczeniem osobistym do okienka. Zadzwonię jeszcze raz, może trafię na inną osobę ;-)
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-01-08, 16:58   

grażyna napisał/a:
Zwłaszcza, że kiedy otwierano poradnię reklamowano ją jako jedną z najnowocześniejszych w kraju :okular: .

Proponowałam, że wyślę to skierowanie pocztą. Pan w rejestracji jednak obstawał za dostarczeniem osobistym do okienka. Zadzwonię jeszcze raz, może trafię na inną osobę ;-)


Może uda Ci się zadzwonić do kierownika poradni? W końcu są niepełnosprawni, dla których jakakolwiek podróż jest wyzwaniem. Na umówione spotkanie przyjadą, ale dokładać im jeszcze jeden dodatkowy, bezproduktywny kurs? To jednak bzdura.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-01-08, 18:58   

Dobra, mam informację z pierwszej ręki. Mój mąż pracuje w poradni rehabilitacyjnej. U nich w ogóle nie można rejestrować się telefonicznie. Dlaczego? Bo w momencie rejestracji są zobowiązani wprowadzić skierowanie do systemu NFZ.
Ponadto skierowanie do poradni to nie jest jeszcze skierowanie do rehabilitanta. To dopiero skierowanie do lekarza rehabilitacji. On dopiero zleca zabiegi. U mojego męża aktualnie rejestrują - UWAGA - na październik :wow:
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Wojtala 
złotousty


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 3129
Wysłany: 2014-01-08, 19:10   

Ja za miesiąc mam rehabilitację - na którą czekam ... tadam ... od czerwca 2013 roku :-D .
_________________
Lucyna - mama Wojtka z zD 22.01.2010 i Amelki Aniołka (13tc)
 
 
BABCIA 
gaduła


Dołączyła: 10 Kwi 2007
Posty: 443
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-01-08, 19:19   

Zarejestrowałam się do lekarza rehabilitacji w maju 2013.
Wizyta była w listopadzie 2013
Rehabilitację rozpoczynam w maju 2014
Mam nadzieję, że jeszcze będzie co rehabilitować :okular:
_________________
Czesia-babcia Juli 11.01.2007 i Zosi 23.02.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu