FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Leczenie aminokwasami
Autor Wiadomość
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-27, 19:35   

Stokrotka199 napisał/a:
Dla mnie to też jest przydatna informacja, dziękuję :)

Chcę, żebyście pamiętały o dwóch rzeczach. Po pierwsze, mojemu dziecku jest bliżej do porażenia mózgowego, niż do ZD (nad wypracowaniem każdego ruchu pracujemy tygodniami, nie mówiąc o kwestii rozumienia), dlatego postępy są duże. Wasze dzieci być może nie mają takich problemów ruchowych i rozumieją więcej, niż mój synek na początku.

Po drugie, nie jestem sprzedawcą aminokwasów, tylko matką, która dzieli się z Wami pozytywną reakcją suplementu na niepełnosprawny organizm (o czym pisze Pan Doktor, niewiele osób dzieli się opiniami).
Zrobicie z tym, co będziecie chciały, a ja będę miała czyste sumienie, że opowiedziałam o tym, co w naszym przypadku przyniosło efekty :)


Cenne uwagi, a o jakiego Pana Doktora chodzi?
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-10-27, 19:51   

Może stokrotka miała na myśli Jarka :roll:
Jeśli tak, to do wiadomości: Jarek Pieniak nie jest lekarzem.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-10-27, 19:52   

Ani Doktorem
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Stokrotka199 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-10-27, 21:29   

W takim razie nie wiedziałam :) Kim zatem jest pan Jarek Pieniak, że posiłkujecię się jego opinią? Jeszcze nie znam dokładnie Waszego zakątkowego świata, a chciałabym poznać najwięcej, jak się da :)
Będzie mniej wpadek podczas rozmowy.

karolina napisał/a:
Przypominam, że pytałam o moje dziecko, które oprócz zD ma też padaczkę.


Tak, wiem, pamiętam :)

Wprawdzie czescy lekarze twierdzą, że aminokwasy dobrze oddziałują na dzieci z epilepsją, ale w związku z tym, iż Sebastian padaczki nie ma - nie mogę powiedzieć nic na ten temat.
  
 
 
Stokrotka199 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-10-27, 21:31   

Znowu gafa :/
Napisałam post pod postem i nie umiem - a zdaje się, że nawet nie mogę - go usunąć.
Zaraz będzie na mnie admin krzyczał.
No trudno, z góry przepraszam :)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-10-28, 08:45   

Generalnie nasz organizm to aminokwasy(wystarczy choć troche zagłębić się w genetykę i kodowanie białek), przy zaburzeniach genetycznych to właśnie tu jest bałagan i w chwili gdy ktoś dojdzie jak to naprawic będzie super. Super że ktoś kto spróbował przedstawia swoją opinię, bo są osoby które być może z tej opinii skorzystają.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-28, 09:47   

Stokrotka199 napisał/a:
W takim razie nie wiedziałam :) Kim zatem jest pan Jarek Pieniak, że posiłkujecię się jego opinią? Jeszcze nie znam dokładnie Waszego zakątkowego świata, a chciałabym poznać najwięcej, jak się da :)
Będzie mniej wpadek podczas rozmowy.

[...]


Stokrotko Pan Jarek Pieniak prowadzi bloga zespoldowna.info, na którym można znaleźć wiele cennych informacji, a przy tym jest jedną z niewielu osób w Polsce (o ile nie jedyną), która zgłębiła temat suplementacji w przypadku dzieci z zespołem Downa. Pośredniczy też w zamawianiu suplementów za granicą dla innych zainteresowanych rodziców. Ostatnio był prelegentem podczas konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Bardziej Kochanych (to tak dla zobrazowania, że w środowisku jest znany wielu osobom). U nas na Zakątku także był gościem dwa razy jako ekspert prowadzący wątki eksperckie o suplementacji.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-10-28, 10:11   

Pan Jarek drąży dalej temat, pyta różnych mądrych ludzi w Europie o tą kurację. Jak będę miała jakieś informacje, to przekażę.
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Stokrotka199 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-10-28, 16:26   

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie, od razu inaczej wygląda opinia człowieka, o którym cokolwiek wiem.
To cudownie, że rodzice dzieciaków z ZD maja takiego człowieka, który interesuje się, wie, dzieli opinią, pomaga, drąży.

Szkoda, że dla genetycznych dzieci nie ma takiego kogoś, choć myślę, że to w większości są tak niepowtarzalne przypadki, że ciężko znaleźć jednego konkretnego specjalistę w tym temacie.

Jednym słowem: zazdraszczam :)))))
 
 
mon.szwe 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 168
Skąd: Reda
Wysłany: 2012-10-28, 18:50   

A czy stosowałyście te aminki dla dzieci z ZD? i jakie są efekty?
_________________
Monika mama Mai (6.02.2011 r.)
 
 
Stokrotka199 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-11-29, 10:38   

Drogie Mamy,

jestem ciekawa Waszego osobistego spotkania w temacie aminokwasów. Napiszcie, jak było, jak wrażenia? Dowiedziałyście się czegoś ciekawego?
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2012-11-30, 13:04   

Witam,
zamówiliśmy aminokwasy i czekamy. Pani doktor obiecała, że spodziewa się pozytywnych efektów. Oby miała rację :-) . Zobaczymy, czy Małgosia będzie chciała je przyjmować, bo ostatnio wszystkim pluje.
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Stokrotka199 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 25 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-12-04, 23:43   

Trzymam kciuki! Oczywiście najbardziej za spodziewane efekty, ale również za bezproblemowe przyjmowanie :)

Przyznam, że nasz Sebcio przyzwyczaił się dopiero po około 3 tygodniach, bo to cholerstwo jednak gorzkie... :/
Ale teraz bardzo lubi :) Chyba więc do wszystkiego da się przyzwyczaić.
 
 
joe42 
milczek

Wiek: 54
Dołączyła: 16 Maj 2011
Posty: 4
Skąd: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2013-03-20, 10:35   był ktoś w marcu w Poznaniu

czy byłyście drogie Mamy na konsultacjach w dniach 5-9 marca 2013 w POznaniu. Czy ktoś zaczął stosować aminokwasy?
Zarezerwowałam synkowi wizytę w Łodzi na 20 maja ale wczeniej chciałabym poznać Wasze opinie i doświadczenia.
wiecej na www.padaczka-epilepsja.pl
_________________
Joanna, mama 2 pełnoletnich panienek i księciunia Filipka (30.09.2009) z zD
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-03-20, 12:15   

My stosujemy aminokwasy 3-ci miesiąc i jesteśmy bardzo zadowoleni. Pozytywne efekty zauważyli wszyscy, nawet ci którzy nic nie wiedzą, że Małgosia przyjmuje aminokwasy. Jednak 100% pewności nie mamy czy to zasługa aminków, czy tylko skok rozwojowy, który bez aminków też by się pojawił. Małgosia jakby odżyła i pozbyła się czegoś co ją tłumiło, jest z nią świetny kontakt wzrokowy. Oczywiście od zdrowych dzieci nadal odstaje, ale uważam, że nie ma już takiej przepaści jak wcześniej. Bardzo jestem ciekawa opinii innych mam.
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu