FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Klinika Genetyczna w Gdańsku
Autor Wiadomość
daria 
nawijacz


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 642
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 2010-05-23, 22:18   Klinika Genetyczna w Gdańsku

Kto z Was jest pod opieką kliniki genetycznej w Gdańsku? Chodzi mi o opinię- Tosia właśnie się tam wybiera na pierwszą wizytę.
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2010-05-24, 08:18   

Ja z moją Julą jeżdżę do Gdańska do akademii.
Naszym lekarzem jest dr Wierzba.
Wizyty są krótkie ,właściwie nic nowego dla Nas z nich nie wynika.
Jak coś Cię interesuje to pytaj ,jeśli będę w stanie coś pomóc to bardzo chętnie :-)
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-06-01, 20:25   

Dawid był w poradni genetycznej w Gdańskiej akademii kiedy miał 2,5 roku właśnie u dr. Wierzby. Był tam tylko 2 razy na pierwszym badaniu i na ponownym kiedy zlecono mu kariotyp. Od tamtej pory nie korzystamy z por. genetycznej.
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
mago 
mruczek


Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-06-01, 20:48   

Poradnia Genetyczna, która obecnie mieści się na ulicy Klinicznej nalezy do Akadamii Medycznej.
Dr Wierzba przyjmuje w niej wszystkie nasze dzieci i nie tylko ;).

Skierowano nas do niej po urodzeniu Asi. Bylismy na jednej wizycie, a następnie na bdaniu kariotypu. Ponieważ czekanie w kolejce do dr Wierzby jest strasznie męczące postanowilismy parokrotnie odwiedzić Panią doktor w SwissMed, gdzie przyjmyje również na NFZ (potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego). Kolejki znacznie krótsze, poczekalnia znacznie większa i czekanie przyjemniejsze.

Nie wiele się jednak dowiedzieliśmy. W zasadzie zawsze jak Pani doktor o czymś wspomniała to już to załatwialiśmy - jak ortodonta czy audiolog. Genaralnie pytaj i pytaj ponownie jak nie dostaniesz odpowiedzi. Pani doktor jest bardzo miła i jak sądzę kompetentna, aczkolwiek strasznie się spieszy podczas wizyt.

Nie wiem jaki jest sens kolejnych wizyt - więc nie chodzimy już. Liczba lekarzy z jakimi stykają się nasze dzieci i tak jest ogromna - nie wiem co miałyby przyniść kolejne wizyty u genetyka
_________________
Małgosia mama Asi z zD (24.02.2009) oraz dwóch przystojnych chłopaków
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2010-06-16, 12:33   

Szkoda że Pani doktor jest miła tylko w prywatnej przychodni , bo ja mam złe doświadczenia z dwóch wizyt u dr. Wierzby .
To że nie ma czasu podczas wizyty to normalka bo niestety nie da się jednocześnie rozmawiać przez telefon i przyjmować pacjenta.
Osobiście nie polecam.
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
Grześ 
mruczek

Wiek: 46
Dołączył: 30 Cze 2010
Posty: 78
Skąd: Bytów woj.pomorskie
Wysłany: 2010-07-09, 21:48   

Ja jestem wdzięczny Dr. Wierzbie za szybkie działanie jak chodzi o stwierdzenie kariotypu, chociaż dużo musiałem się nabiegać żeby to zrobić. Ale macie rację raz rozmawiałem z dr. Wierzbą w chwili między telefonem a kolejnym pacjentem, rzeczywiście zabiegana. Ale co dają te wizyty u genetyka, stwierdza kariotyp i mówi co dalej, to co dalej możecie przecież powiedzieć lekarzowi rodzinnemu od którego i tak jest potrzebne skierowanie do kolejnych specjalistów. Akurat nasz lekarz nie bardzo orientuje się jakie poradnie i jacy specjaliści są najlepsi, dlatego też bierzemy sprawę w swoje ręce i dowiadujemy która z przychodni lub klinik może być dobra i tam prosimy o skierowanie.
Nie wiem czy korzystaliście z Ośrodka Wczesnej Interwencji w Gdańsku na ul. Tysiąclecia jeżeli tak to napiszcie coś, usłyszałem tylko że tam robią prawie wszystkie badania, niestety trzeba troszkę poczekać, pierwszą wizytę mamy 17-08-2010.
_________________
Grześ, Iza, Korduś i Olek z ZD
 
 
daria 
nawijacz


Wiek: 30
Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 642
Skąd: Sępólno Kraj.
Wysłany: 2010-07-15, 12:12   

Na razie czekamy na wyniki kariotypu Tosi...i dopiero po operacji[ma się odbyć w poniedziałek] mała zostanie skierowana do innych specjalistów...
_________________
Daria, kuzynka Tosi( ur.30.03.2010r.) z zd
Suwaczek
 
 
cynamonowa 
cichosza


Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 25
Skąd: 3miasto/ Wałcz
Wysłany: 2011-11-02, 23:27   

witam jako nowicjuszka

Nasz rodzinny maluszek własnie czeka na pierwszą wizytę u dr Wierzby. Udało nam się przenieść wizytę z akademii do SwissMedu.
_________________
cynamonowa ciocia
 
 
cynamonowa 
cichosza


Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 25
Skąd: 3miasto/ Wałcz
Wysłany: 2011-11-15, 21:59   

Na tym pięknym forum zalogował sie już mama Hubka. Bardzo się z tego cieszę... :*
Mimi tego pozwólcie drogie panie, że bedę pytała Was o drogowskazy.

Zastanawiałm się czy zadać to pytanie. Po wielu za i przeciw, zapytam i podzielę się moją refleksją.
Tak się składa,ze przyszszło mi kiedyś skończyć pedagogikę specjalną. Wiele lat pracowałam z uposledzonymi dzieciaczkami, największe doświadczenie to moja praca z autystycznym chłopcem. Pracuję w dużej, masowej szkole ( 7 klas integracyjnych). W zasadzie do urodzin Huberta był mi to temat bardzo bliski....ale taraz stał się priorytetowym.

Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że dziadek Hubka ( a mój szwagier) stanął na głowie i załatwił wizytę u pani dr Wierzby. Poczatkowy termin to luty 2012. Wizyta odbyła się dziś.
Z relacji Kasi i Jej mamy wiem, że pani doktor szczególną uwagę zwróciła na "stan mięśni". Zbadała maluszka robiąc z Niego "harmonijkę". Potwierdziła symptomy zd. Ogólnie jednak pochwaliła maluszka za fajny rozwój. Zaleciła wizytę kontrolną za 4 miesiace....
Na pytanie: czy warto już teraz szukać pomocy w OWI odpowiedziała, że maluszek rozwiją się prawidłowo, ładnie przybrał na wadze ( ponad kg) i nie wiedzi potrzeby. No chyba, ze młoda mama ma zbyt duzo czasu wolnego.
Szczerze powiedziawszy bardzo zdziwiła mnie ta postawa. Oczywiście dla Kasi, Jej mamy, mojej mamy to bardzo dobra wiadomość. Kto nie ucieszyłby się z takiej informacji od wyczekiwanego lekarza. Daj Bóg, niech maleńki bedzie zdrowy. Ale czy nie jest to sposób na uspienie czujności młodej mamy.

To nie jest tak, ze ja na siłę szukam chorób u Huberta....ja chcę aby to co się da zauwazyć i zapobiegać temu co mozliwe...
Ja sugeruję zwrócić się do OWI.....drogie mamy.....poradźcie Kasi. Czekać czy już szukać wsparcia.?
_________________
cynamonowa ciocia
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-11-15, 22:20   

Hmm,dziwna postawa pani doktor...Ja również jeździłam z Julą do doktor Wierzby ale szczerze powiedziawszy wizyty te nic nowego już nie wnoszą więc jak na razie sobie darowałam..
Ja uważam ,że jednak trzeba skonsultować się z lekarzem w OWI i zasięgnąć jego opinii :-)
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
Megi1981 
nawijacz

Wiek: 42
Dołączyła: 27 Sie 2010
Posty: 1003
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2011-11-15, 22:33   

Popieram. Nam tez lekarze mówili, że mały super się rozwija, sam się wyrehabilituje. Czekaliśmy 8 straconych miesięcy na kariotyp i ta strata czasu teraz wychodzi. Trzeba konsultować w OWI!!!
_________________
Magda mama Maksia (16.12.2009 z ZD) i Malwinki (1.12.2011), żona Maniusia:)

"Są ludzie, którzy nie zauważają małego szczęścia, ponieważ daremnie czekają na duże" Pearl Buck
 
 
Olam 
nawijacz
Olam

Wiek: 57
Dołączyła: 08 Gru 2008
Posty: 1113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-15, 23:33   

cynamonowa ciociu i Ty Kasiu mamo Hubercika z całym szacunkiem do doktor Wierzby ( pod ,której skrzydłami była również Kaja ).
Bardzo się cieszę ,że maleńki prawidłowo się rozwija , ale według mnie zdecydowanie jak najszybszy telefon do OWI (tam też trzeba poczekać na termin :-( ) . W OWI oprócz rehabilitacji są konsultacje neurologiczne, psychologiczne ( to teraz bardziej dla Ciebie Kasiu ) i logopeda . Masowanie bezzębnej buźki , prawidłowe karmienie itd
Pozdrawiam i całuj Kasiu synka :* od zakątkowej ciotki z sąsiedniej ulicy ;-)
_________________
Ola mama: Kai z zd urodzonej 8kwietnia 2005
Madzi ,Maćka , Ani ,Ola, Mai i Kubusia
Fotki Kajulki
Serduszko Kai
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-16, 08:33   

Cynamonowa poza wszystkim to u niemowlęcia z zD trzeba wykluczyć różne rzeczy i to niestety też wiąże się odwiedzeniem iluś tam specjalistów.
:arrow: Polecam ten wątek :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
cynamonowa 
cichosza


Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 25
Skąd: 3miasto/ Wałcz
Wysłany: 2011-11-18, 20:25   

Ślicznie dziękuję.
Mały jedzie na pierwszą wizytę do OWI - 11 stycznia. Cieszę się bardzo, że trafi do tego miejsca....
_________________
cynamonowa ciocia
 
 
wikam 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 52
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2011-12-05, 22:51   

Witaj Cynamonowa Ciociu.
Od dr. Wierzby też usłyszałam to samo co "Wy" na temat OWI dla mojego synka- Adaś też świetnie się rozwijał. Ale moja mądra :) pediatra kazała mi tego nie słuchać. Ja z moim synkiem Adasiem jeździmy do OWI w Gdańsku (rehabilitacja, logopeda, neurolog) Niestety są to rzadkie wizyty. Rehabilitacja – 1 raz w tygodniu, logopeda 1 raz w miesiącu, a neurologopedia 1 raz na 3 miesiące. Ale… Bardzo mocno polecam ośrodek terapeutyczny w Skarszewach na ul. Kościerskiej. Jeździmy tam (oprócz OWI)z synkiem 3 razy w tygodniu . Codziennie ma zajęcia z logopedą, rehabilitację i spotkanie z psychologiem – razem 1,5-2 godzin dziennie. Dziś Adaś ma skończone 9 miesięcy i od 3 tygodni już sam siada i przygotowuje się do raczkowania. Jestem tego pewna, że gdybym posłuchała dr.Wierzby ( jest dla mnie mimo to wielkim autorytetem i pomocą dla Adasia), albo zatrzymałabym się tylko na OWI to dziś mój synek nie robiłby takich postępów.
Przede wszystkim w Skarszewach dobierają terapię do potrzeb dziecka, a nie jak im Fundusz daje !!!- tak jak w OWI. No i myślę że jeszcze w grudniu byłaby wizyta!
Wiem, że to jest daleko od Gdańska ale naprawdę warto.
Pozdrawiam Gorąco
wikam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu