FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Klinika Genetyczna w Gdańsku
Autor Wiadomość
cynamonowa 
cichosza


Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 25
Skąd: 3miasto/ Wałcz
Wysłany: 2011-12-05, 22:57   

Ślicznie dziekuję za informację :brawo: . Jutro, gdy mama Hubka "zamknie sprawy niedzielnych chrzcin" zadzwoni tam. Dopytam jeszcze: od czego zacząć wizytę, skierowanie od pediatry?
Mama małego jest dobrym kierowcą, auto posiada.....poradzi więc sobie:)
Dziekujemy za informację.

* a jutro badanie kariotypu mają....

Jak dokładnie nazywa się to miejsce, bo coś google mi "milczą"?:)
_________________
cynamonowa ciocia
 
 
wikam 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 52
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2011-12-05, 23:18   

Skierowania nie potrzeba, tel.58-588-24-63 - prosić zespół terapeutyczny. Wystarczy powiedzieć że chodzi o dziecko z zD. Od telefonu w marcu na pierwszą wizytę czekałam tylko ok.7-10 dni - myślę że teraz nie powinno być inaczej.
Nie wspomniałam jeszcze że jest to stowarzyszenie i składka miesięczna wynosi 11 zł.

http://psouu_skarszewy.free.ngo.pl/

Powodzenia !
_________________
Moni, mama trójeczki w tym Adasia zD 02.2011r.
 
 
cynamonowa 
cichosza


Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 25
Skąd: 3miasto/ Wałcz
Wysłany: 2011-12-05, 23:20   

dziekuję bardzo:) :papa:
_________________
cynamonowa ciocia
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9708
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-12-06, 13:03   

cynamonowa macie w trójmieście fajnie działające stowarzyszenie, przyjeżdza do nich na dniach pani Cieszyńska. Chociaż to jeszcze nie ten czas myślę, ze warto się wybrać na wykład (bo niewiadomo kiedy trafi się taka okazja) i poznać ludzi ze stowarzyszenia.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Katia29 
cichosza


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 41
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-06, 14:26   

Dziękuję za nr zaraz bede tam dzwonić.Do OWI muszę czekać ponad 1,5 m-ca takze spróbuje tutaj.Jeszcze raz dziękuję za telefon.
_________________
Kasia mama Hubercika ur.26.09.2011 ZD i Majeczki ur.23.10.2003.
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2011-12-06, 22:43   

Moim zdaniem dr Wierzba (która również była gościem sekcji JA TEŻ :-) ) ma wiele racji.
Oczywiście trzeba wykluczyć dodatkowe schorzenia i, jak pisała kabatka, zaliczyć wizyty u endokrynologa, okulisty, foniatry itd., ale jeśli Maluch rozwija się dobrze, to wizyty w OWI są dla niego spotkaniem z masą zarazków, hałasu i niepotrzebnego stresu.

Badania pokazują, że dzieci rehabilitowane mogą wcześniej osiągać poszczególne etapy rozwoju, ale nie znaczy to, że pozostałe się nie rozwijają. Większość zespołowców chodzi w okolicy 2 lat, mówi w okolicy 4 itd.
Spotkanie z rehabilitantem i psychologiem - jak najbardziej, żeby podpowiedzieli, jak się bawić, żeby wspomagać rozwój, to samo z logopedą - żeby pokazał techniki karmienia, czy picia, ale przede wszystkim być razem, spacerować, przytulać się, bawić.
Jeszcze się Młody narehabilituje w swoim życiu.
No, ale ja tez wpadłam w to latanie po wszelakich specjalistach i dopiero z perspektywy czasu wiem, że niepotrzebnie :roll:
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
aga_agee
milczek

Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 2011-12-09, 00:19   

mammamika pewnie masz i trochę racji, ale jak by było coś nie tak... lepiej dmuchać na zimne.
A wracając do dr Wierzby to z całym szacunkiem może i dla jej wiedzy nie jestem zadowolona z wizyt. Wieczny brak czasu i brak informacji. Stwierdziła, że synek jest zdiagnozowany (jedynie po rezonansie, bez konkretnych informacji), a nie jest, dodatkowo wszyscy lekarze i rehabilitanci twierdzą, aby go dalej diagnozować bo wygląda na jakąś chorobę genetyczną (bo my do Waszego forum to tak troszkę przyszyci jesteśmy :) czasem coś poczytam, wielu ciekawych informacji się dowiem, bardzo mi się podoba). Wracając do tematu: wylądowaliśmy w Warszawie gdzie terminy są potwornie odległe, samo CZD obrzydliwe (nasza AM przy nim super), lekarze olewający pacjentów... lepiej nie jest, ale chcą - mniej lub bardziej - lub mają możliwości dalszych badań. Jeśli jest możliwość o czym wcześniej nie wiedziałam (za co dziękuję i też się zainteresuję) lepiej do SwissMedu.
Tak ogólnie to rehabilitacja na pewno nie zaszkodzi! a jeśli może pomóc... My baaardzo żałujemy, że nie naciskaliśmy na lekarzy o skierowanie, baaardzo!!! Lub gdzieś prywatnie, cokolwiek, ale mieliśmy czekać co będzie, a było tylko gorzej...
 
 
aneta030 
cichosza


Wiek: 40
Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2014-02-25, 08:53   

Witam... dziewczyny mam pytanie czy któraś z was posiada może nr. Tel. Do poradni genetycznej w gdańsku przy ulicy klinicznej. Dr. Wierzba
_________________
Mama Pszczółki Mai (2 latka)i Patryka (9 lat)
falocik
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-02-25, 10:49   

58) 349-34-68, rejestrując zaznacz że chcesz do dr. Wierzby bo tam jest więcej lekarzy.
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
aneta030 
cichosza


Wiek: 40
Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2014-02-25, 11:11   

Ok. Dziękuje bardzo :-)
_________________
Mama Pszczółki Mai (2 latka)i Patryka (9 lat)
falocik
 
 
wikam 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 52
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2014-02-25, 13:17   

Wysłałam na priv. Dodaj też przy rejestracji, że to dziecko z ZD, bo dla nich doktor ma specjalny dzień :)
_________________
Moni, mama trójeczki w tym Adasia zD 02.2011r.
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-02-25, 14:31   

Dziewczyny drogie widzę że piszecie o doktor Wierzbie to ta pani doktor Która przyjmuje ( ja usłyszała od mojej pani doktor w Białogardzie ) przy boksach? Poradziła mi abym z Michasiem udała się do niej chociaż na jedną wizytę.Słyszałam że podczas tej wizyty potrafi zerknąć na malucha i powiedzieć rodzicom na podstawie wyników badań i swojej obserwacji czego jeszcze można się spodziewać po Zespole u tego konkretnego dziecka?Czy to prawda?
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2014-02-25, 14:44   

My jesteśmy pod stałą kontrolą w poradni genetycznej u dr Wierzby, jesteśmy tam tak co pół roku. Potrafi doradzić w jakim kierunku można jeszcze popracować z dzieckiem, poleci suplementy oraz witaminy które trzeba podawać.Ja jak się wybieram do poradni robię Małej badania aby Pani doktor mogła na nie spojrzeć.Ostatnio byłam w styczniu i jak się orientuje to przyjmuje w poniedziałki i czwartki.Teraz kontrola w lipcu :spoko:
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-02-25, 19:16   

Rozumiem że powinnam mieć skierowanie od lekarza rodzinnego ale co lekarz powinien napisać na skierowaniu: porada lekarska czy konsultacja a może jeszcze coś innego? czy ja też mogę prosić o namiary ? Będę niezmiernie wdzięczna :roll:
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
wikam 
mruczek


Wiek: 48
Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 52
Skąd: Pruszcz Gdański
Wysłany: 2014-02-25, 19:29   

UCK na fundusz: tel.58-349-28-75, lub w Swissmed (Gd.Morena) tel.58-524-15-00 koszt wizyty to 120 zł ale termin szybszy :)
_________________
Moni, mama trójeczki w tym Adasia zD 02.2011r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu