FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Karta parkingowa, korzystanie z koperty
Autor Wiadomość
Aksa78 
gaduła


Wiek: 45
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 371
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Wysłany: 2014-11-17, 10:36   

Wiemy :)
_________________
Asia, mama Zochy (27.11.2009) i Uli z ZD (08.01.2012) oraz Aniołka (11 tc)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-01-16, 07:27   

Coraz więcej osób pisząc o wydawanej nowej karcie parkingowej, mówi o wymogu posiadania dowodu osobistego dla dziecka ewentualnie zaświadczenia o zameldowaniu dziecka. To podobno zarządzenie ministerstwa. Co ciekawe nie wszyscy rodzice tak mają. Czyli kolejna wolna amerykanka w interpretacji przepisów przez urzędników.
Jest to rzecz, która najbardziej mnie wyprowadza z równowagi, właśnie ta dowolność.

Jeszcze nie składałam dokumentów, za tydzień mam wizytę u neurologa, chcę wziąć jakieś zaświadczenie o leczeniu. I dopiero podjadę złożyć dokumenty.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
BeataR 
nawijacz
Beata

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 1345
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-01-16, 17:00   

My mamy kartę i niczego takiego od nas nie wymagali :okular:
_________________
Mama Natalki z zD (ur.14.04.2008) i Kasi (ur.16.10.2009)
 
 
affelti 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Sie 2008
Posty: 1416
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2015-01-16, 17:03   

Kiedy byłam po wniosek o wydanie karty, babka poinformowała mnie że te obecne (stare) karty są ważne do czerwca i że mam się póki co wstrzymać z wnioskiem bo mogą być jeszcze jakieś zmiany......... :-?
_________________
Iza- mama Dawida lat 17
Sukcesy Dawida
Foteczki Dawida
 
 
mariola 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 25 Sty 2009
Posty: 249
Skąd: opolskie
Wysłany: 2015-01-20, 15:48   

BeataR napisał/a:
My mamy kartę i niczego takiego od nas nie wymagali :okular:


od nas też nie :cry:
_________________
mama Dawida z zD (31.12.1993)
 
 
MagdaO 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 676
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: 2015-01-27, 10:31   

Coś mnie zaraz trafi, przed wysłaniem wniosku , zadzwoniłam do Zaspołu ds..., żeby się wszystkiego dowiedzieć, Pani powiedziała mi, że jeżeli chodzi o weryfikację karty, to nie potrzebna jest, żadna dokumentacja medyczna, wystarczy zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, bo to i tak będzie weryfikował orzecznik w badaniu przedmiotowym dziecka. Tak więc zrobiłam, i co? Właśnie dostałam pismo o uzupełnieniu dokumentacji medycznej, potwierdzone za zgodnością z oryginałem w ciągu 7 dni W życiu tego nie zorganizuje w siedem dni, zwłaszcza, że wszystkich specjalistów mamy 130 km od domu ;/

Najlepsze, że teraz jak znów tam zadzwoniłam, powiedzieć, że zostałam wprowadzona przez nich w błąd, Pani mi powiedziała, że na pewno, żadna z nich nie udzieliła mi takiej informacji :evil: Nie, pewnie ktoś im się podpiął pod linię tel w grudniu, żeby ze mną porozmawiać :-x
_________________
MAGDA, mama Zuzki z zD i Stasia
PANNA ZUZANNA
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-01-28, 18:49   

MagdaO, najwyżej przełożą Ci komisje, do czerwca jeszcze trochę czasu. Przecież nie będziesz jechać specjalnie 130km. A telefonicznie nie załatwisz, żeby Ci wysłali?

Dziś zrobiłam rozeznanie w swoim urzędzie powiatowym. Więc tak, składam wniosek z całą dokumentacją medyczną od czasu wydania poprzedniego orzeczenia, kopie kart z poradni i wypisów szpitalnych, ponieważ orzecznik będzie weryfikował całe orzeczenie, nie tylko pod kątem uzyskanie karty parkingowej.
Teraz Aneta ma stopień znaczny i symbole U i S, na stałe. Komisja to zawsze ruletka.

Koleżanka z pewnego miasta w Polsce, prywatnie znajoma orzecznika, powiedziała, że w powiatowych zespołach dostali odgórne "zalecenie" przesiewania orzeczeń przy okazji wydania kart parkingowych. Niby przy Anecie się nie obawiam, ale wystarczy, że mi dadzą terminowe, zamiast jak ma teraz na stałe i już będę miała utrudnienie.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-31, 16:44   

Grażyno,
a co tu "przesiewać" w przypadku ZD?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-01-31, 16:57   

O, dużo można ;-) . Wystarczy tylko trochę poczytać wątek o wydawaniu orzeczeń i można znaleźć sporo przykładów o uzdrawianiu naszych dzieciaków, o nie przyznawaniu punktów potrzebnych do świadczenia, o rocznych terminach wydawania orzeczeń itp.
To o przesiewaniu nie tyczyło się zespołu akurat, tylko ogólnie niepełnosprawnych.

Koleżanka do mnie dzwoniła, bo też będzie weryfikowała kartę, na siebie. I jej powiedzieli w naszym MOPSie gdzie pobierała wniosek, że ma zaznaczyć tylko punkt o karcie i na komisji będzie tylko to rozpatrywane. Rozczarowałam ją, bo w orzecznictwie mówią co innego, o weryfikacji orzeczenia w całości.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2015-01-31, 19:31   

Mogę potwierdzić to,co Graża napisała.
Dowiadywałam się w spr. mamy,której do tej pory przysługiwało i usłyszałam,że stopień znaczny,to teraz chospicjum...
Jak to brzmi.
I też wiem,że mają weryfikować całość orzeczeń.Przy dzieciach zaznacza się(jeśli ktoś wie),że ma być rozpatrywany tylko pkt 9.
A nam "przy okazji" zmienili pkt 10.
_________________
Ewci z zD
 
 
Katarzyna Wełna 
nawijacz

Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 817
Skąd: Bukowno k.Olkusza
Wysłany: 2015-02-01, 09:32   

U nas też Maksiowi miało przejść, dostał orzeczenie na półtora roku bez pkt.7,na dodatek z pomyłka mi ,kiedy złożyłam do opieki i okazało się że niedostanę pieniędzy doradzono mi aby się odwołać. Przy skła daniu odwołania pani kierownik PCPR powiedziała ,że to nic nie da bo takie małe dziecko wymaga takiej samej opieki jak każde dziecko a do następnej komisji szybko zleci.Ale opłaciło się odwołanie mamy p.7 i pięć lat do następnej komisji.
_________________
Katarzyna mama: Aleksander 2004,Natasza 2008,Maksiu ZD(22.08.2013).
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-26, 18:59   

Byliśmy dzisiaj na komisji w sprawie karty parkingowej. Tylko, bo orzeczenie mamy ważne jeszcze ponad 3 lata.
Karty nam nie przyznano. TYLKO dla dzieci niechodzących, bezdyskusyjnie :-?
Orzeczenie przynajmniej przyznano nam do 16 roku życia...taki pozytyw chociaż.
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2015-03-26, 19:04   

Zobaczcie, znowu samowolka i widzimisię komisji. Przecież już kilka osób napisało na forum, że ich dzieciaki karty dostały.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2015-03-26, 20:17   

Mi babeczka powiedziała, że złożyć mogę. Pytała się czy chodząca, mówię, że owszem. Mam zaświadczenie od lekarza, że nie może ze względu na stan zdrowia stanąć na komisji. Najważniejsze jest jednak zaświadczenie od kardiologa o niewydolności. A i nie wiem, czy tutaj nie będzie za mało.
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2015-03-27, 13:08   

Byłam na komisji. Poprzednie orzeczenie i tak kończyło nam się w lutym. Odebrałam dziś orzeczenie i nie przyznano karty. Poprzednio mieliśmy.

Czy są gdzieś na forum wzory odwołań?
Odwoływał się ktoś i mógłby coś podesłać na wzór?

W orzeczeniu są symbole 01-U i 11-I, pkt. 9 - nie spełnia.
Odwoływać się tylko od pkt 9 czy również od symboli?
Żeby mieć kartę powinien być teraz symbol R, N lub O?

Czy jak złożę odwołanie mogą zmienić termin obowiązywania orzeczenia?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu