FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
rekrutacja do przedszkola integracyjnego
Autor Wiadomość
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-04-11, 13:23   

Muszę zobaczyć co ja miałam napisane w orzeczeniu :-?
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Blaszka 
mruczek


Wiek: 51
Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-11, 14:38   

Słuchajcie, okazuje się, ze wszystko jest kwestią dobrej woli. Wczoraj na popołudniowym spotkaniu pani psycholog zapewniała mnie o koniecznosci posłania Blanki do "dobrego" przedszkola, najlepiej ze zdrowymi dziecmi (tak jakby moje było chore...) w kazdym razie przedszkole ma być dla dzieci "zdrowych", no i znalazła mi "cudowne" miejsce, gdzie przyjmą dziecko z wnioskiem o koniecznosci wczesnego wspomagania. To rewelacyjne przedszkole okazało się byc placówką tzw "szkoły życia", czyli przedszkolem specjalnym dla mocno upośledzonych dzieci. Normalnie zagotowałam, bo tego bałam się najbardziej, zwłaszcza, że Blancia powtarza zachowania jak małpka, to jej ulubione ostatnio zajęcie. Dzis skonsultowałam się z 2 placówkami psychologicznymi nadrzędnymi i tam wytłumaczono mi, ze wczesne wspomaganie i orzeczenie o potrzebie...na czas przedszkola to są 2 rózne sprawy i mozna się o nie ubiegać niezależnie. Powiedzcie jak tu nie zwariować. Walczymy dalej, a z dyrekcją przedszkola integracyjnego osiagnełam porozumienie i trzymają miejsce. Dziś tam pędzę złożyć stosowny podpis, gwarantujący, że bedę sie starac o orzeczenie. Masakraaaaa
_________________
Klaudia - mama niezwykłej Blanki (29.04.2009) i Rocha (28.07.2010) - żona Adama
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-04-11, 14:46   

Klaudia, czyli jednak coś osiągnęłaś. Super wiadomość, że dyrektorka jednak człowiek. Co do Orzeczenia z PPP trzymaj się sztywno i nie daj zbić z tropu. Starasz się o orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Sama już czytałaś tutaj, że najlepiej by było gdyby Twoje dziecko nie wykazywało zbyt daleko idącej elokwencji, ale nie było bardzo upośledzone. Najlepiej wypośrodkować. Jestem dobrej myśli. A od tych różnych orzeczeń zaświadczeń, poświadczeń, opinii można dostać zawrotu głowy. Trzymaj wszystkie świstki, bo jak nie masz orzeczenia o niepełnosprawności do 16 rż, to przydadzą się na 100%. Powodzenia. :spoko:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-11, 15:16   

a wiecie co jeszcze: pani psycholog powiedziała mi coś w stylu: "nawet jak napiszę Szymkowi że to upośledzenie lekkie albo w stopniu umiarkowanym (badanie określi)to i tak należy wybrać to co dla niego najlepsze..." (patrz: przedszkole specjalne)
że nie zawsze ocena upośledzenia powinna iść w parze z wyborem placówki ...co wy o tym sądzicie?
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-11, 15:38   

Ania-wiosna08 napisał/a:

ja eksperymentów na swoim dziecku robić nie będę
dlatego decyzja o posłaniu go tu cz tu musi być na 100% przemyślana a nie "co ma być to będzie".


Będziesz, czy chcesz, czy nie. Bo chociaż poznałam bliżej trzy panie z przedszkola, do którego pójdzie Marceli, poznałam czworo dzieci zespołowych, których rodzice są zadowoleni z tego przedszkola, to i tak posłanie go tam jest eksperymentem. Nie wiem, kto będzie jego panią, jakie będą inne dzieci i ich rodzice i nie wiem, jak Marceli będzie funkcjonował tyle godzin w nowym miejscu wśród dzieci. Oczywiście, próbujemy się dowiadywać, ile możemy o placówce, ale wszystkiego nie przewidzimy.

Ania-wiosna08 napisał/a:

a wiecie co jeszcze: pani psycholog powiedziała mi coś w stylu: "nawet jak napiszę Szymkowi że to upośledzenie lekkie albo w stopniu umiarkowanym (badanie określi)to i tak należy wybrać to co dla niego najlepsze..." (patrz: przedszkole specjalne)
że nie zawsze ocena upośledzenia powinna iść w parze z wyborem placówki ...co wy o tym sądzicie?


Ta pani psycholog widziała go pierwszy raz w życiu? Trudno chyba decydować o przedszkolu na podstawie tego, czy dziecko rysuje kółka, czy nie. Znałam dziewczynę, która chciała posłać swojego bardzo rozgarniętego zespołowca do specjalnego, bo mały bał się szybko biegających, goniących go i krzyczących dzieci na placu zabaw. Myślę, że dobre specjalne przedszkole to dobry pomysł dla naszych dzieci.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
babciajanina 
nawijacz

Wiek: 72
Dołączyła: 23 Kwi 2008
Posty: 1420
Wysłany: 2012-04-11, 17:37   

Julio , Twoja Kinga / jak tu czytam/ to bardzo rozgarnięty zespolaczek, uspołeczniona .,otwarta, odważna- takie dzieciaki zawsze dobrze poradzą sobie w przedszkolnej społeczności :tak: Co do przynoszenia z przedszkola różnych dziwnych zachowań :-( - jak sobie przypomnę co moja trójeczka pokazała w tej dziedzinie - to :wow: . Zdrowe dzieciaki - również od zdrowych rówieśników małpują cudeńka, a te pomysły i okropne słownictwo..... Niestety, takie sa skutki funkcjonowania w grupie rówieśniczej - na szczęście dzieciaki mądrzeją i z tego wyrastają :-D .
_________________
"To przewrotne szczęście miewa różne wymiary".
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-04-11, 19:50   

Blaszko, tak.. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a opinia o wczesnym wspomaganiu rozwoju to dwie różne rzeczy, działające niezależnie.
Orzeczenie o KS jest potrzebne właśnie do przedszkola. WWR można za to realizować w innych miejscach.

Dobrze, że dyrektorka trzyma miejsce. Teraz do potrzeb przedszkola konieczne jest orzeczenie o KS. Więc o to się staraj :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Blaszka 
mruczek


Wiek: 51
Dołączyła: 24 Sie 2011
Posty: 59
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-04-12, 10:18   

Bardzo Wam dziękuję Kochane za wsparcie, bo wasze wypowiedzi motywują. Działam i się nie poddaję, zbieram papiery i kwitki, orzeczenia itp o stanie zdrowia Blanki, jeszcze tylko muszę znaleźć ortopedę w Krakowie, kótry potwierdzi "deficyty" ruchowe dziecka i doszuka się wad oraz inncyh elementów ograniczających ruch, towarzyszących dzieciom zespołowym. To pewnie łatwe nie będzie, chocby ze względu na terminy
_________________
Klaudia - mama niezwykłej Blanki (29.04.2009) i Rocha (28.07.2010) - żona Adama
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-12, 13:08   

U nas honorują w PPP zaświadczenia również od prywatnych lekarzy.

Dasz radę!
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16984
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-14, 11:37   blaski i cienie przedszkola int

Dziewczyny(i chłopaki), czy jesteście zadowolone (-leni) z przedszkoli integracyjnych do których chodzą Wasze dzieci?

przymierzam się do tekstu blaski i cienie przedszkola integracyjnego. Wiem , że Kajtek i mammamika są zadowoleni, a jak inni. Może napisalibyście blaski z dwa zdania z jakiego powodu i cienie i też z dwa zdania jesli takowe są... :prosze:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9765
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-05-14, 12:00   

Majka chodzi do integracyjnego ale do grupy normalnej. Nie jestem zadowolona :-D przedszkole nie ma pojęcia o niczym.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-05-14, 12:12   

Antek chodzi do integracyjnego (od tego roku) i ja jestem zadowolona :-D Antek chyba też ;-)
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2012-05-14, 12:15   

Cyprian chodzi do integracyjnego do grupy integracyjnej..
Ogólnie jestem zadowolona. Ma swoją ulubioną panią (która wcale nie jest jego wspomagającym nauczycielem). Nauczył się funkcjonować wśród innych dzieci, panie wymagają od niego dość sporo ( ale z jego uporem czasem ciężko coś wyegzekwować),ma dużo zajęć indywidualnych..
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
morrisaonly 
nawijacz


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 730
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2012-05-14, 15:06   

Moj niezespolowy synek chodzi do przedszkola integracyjnego.
W jego grupie jest dwoch niepelnosprawnych chlopakow. Z mojej obserwacji widze jak wszystkie inne dzieci traktuja ich calkiem normalnie, bez zadnej taryfy ulgowej. ;-)
Ja jestem bardzo zadowolona z tego przedszkola.
_________________
Mama 12 letniej Emmy

Dobrze widzi sie tylko sercem, a najwazniejsze jest nie widoczne dla oczu...
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2012-05-14, 16:04   

Ania, moje zdanie znasz, Antka przedszkole integracyjne to pomyłka, tylko nazwa została i pewno dofinansowanie :lol:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu