FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Możemy więcej - możliwości wspomagania dzieci z zD
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-09-27, 09:35   Możemy więcej - możliwości wspomagania dzieci z zD

Stowarzyszenie GRAAL rozpoczęło realizację projektu Możemy więcej - Możliwości wspomagania dzieci z zespołem Downa.

Możemy więcej - Możliwości wspomagania dzieci z zespołem Downa to cykl spotkań szkoleniowych, których tematyka związana jest z aktualnymi kwestiami, z którymi mają do czynienia najbliżsi dzieci z zespołem Downa, takimi jak: suplementacja, celebrolizyna w leczeniu zespołu Downa, problemy endokrynologiczne dzieci z zespołem Downa, możliwości edukacyjne dzieci z zespołem Downa, koncepcja Wrocławskiego Modelu Usprawniania, metody zajęć integracyjnych.Wiedza i umiejętności zdobyte, dzięki uczestnictwu w projekcie pozwolą rodzicom samodzielnie wspomagać swoje niepełnosprawne dzieci i podejmować świadome decyzje dot. metod leczenia i rehabilitacji ich dzieci.

Pierwsze spotkanie 19 września poprowadziła dr Ewa Barg, endokrynolog z Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego Akademii Medycznej

Kolejne spotkania w ramach projektu:

21 października 2011 r.

Suplementacja - jej rola w rozwoju dzieci z zespołem Downa,
dr Halina Flisiak-Antonijczuk, neurolog, specjalista psychiatrii dzieci i młodzieży, Dyrektor Oddziału Rehabilitacyjnego dla Dzieci z Zaburzeniami Rozwoju od 0-7 roku życia w Centrum Neuropsychiatrrii we Wrocławiu

24 października 2011 r.
Edukacja włączająca jako model edukacji dla dzieci z zespołem Downa,

Jarosław Pieniak, Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zespołem Downa "Razem"

15 listopada 2011 r.
Integracja dzieci z zespołem Downa w Polsce i Stanach Zjednoczonych - czego możemy się od siebie uczyć,

Magdalena Chaszczyńska,Stowarzyszenie GRAAL, Suzane Shepherd, Down Syndrome Association of Central Texas

17 listopada 2011 r.
Integracja dzieci z zespołem Downa i ich pełnosprawnych rówieśników - warsztaty nt. innowacyjnych metod pracy z dziećmi,

Dariusz Starczewski, aktor teatralny i filmowy, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie

1 grudnia 2011 r.
Możliwości edukacyjne dzieci z zespołem Downa. Dziecko z zespołem Downa w publicznym systemie kształcenia - dobre praktyki,

Magdalena Chaszczyńska, Stowarzyszenie GRAAL


szczegóły na portalu
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
romaya 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 3402
Skąd: Łomża
Wysłany: 2011-09-29, 14:54   

Hmm, byłam przekonana, że p. Pieniak jest specjalistą od suplementacji, a nie edukacji :nzastanawianie:
_________________
Magda, mama Majki (02.02.2004) i Filipka z zD (29.05.2009)
Fifi podbija świat
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-09-29, 16:54   

romaya napisał/a:
Hmm, byłam przekonana, że p. Pieniak jest specjalistą od suplementacji, a nie edukacji :nzastanawianie:


We Wrocławiu powstał program, stworzony przez tamtejsze Stowarzyszenie w którym tworzone są grupy przedszkolne, a w nich grupy integracyjne składające się tylko z dzieci Zespołowych.
Tak myślę, że to o tym będzie mówił pan Pieniak.

Oczywiście nie jestem pewna na 100% czy to stowarzyszenie czy organizacja, czy to program czy może inicjatywa i czy dzieci z zD są w grupach integracyjnych czy normalnych. I czy w ogóle dobrze myślę, że to o to chodzi. Dawno temu o tym na Zakątku dyskutowaliśmy.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-09-29, 20:27   

romaya napisał/a:
Hmm, byłam przekonana, że p. Pieniak jest specjalistą od suplementacji, a nie edukacji :nzastanawianie:


Popatrz, jak mało wiesz ;-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2011-09-29, 20:46   

On człowiek renesansu od wszystkiego. No i zapał i pasja w nim nie wygasa. Szczerz mówiąc zaraża swiją pasją.
_________________
Adaś ur27 03 2003 i cztery dorosłe córy, dwóch dorodnych wnuków
 
 
Rusłana 
mruczek
Rusłana

Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 57
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-09-29, 21:41   

Zgadzam się z boszką w 100% :tak:
_________________
Mama Grzesia ur. 01.12.2004 r. i Łukaszka
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-30, 15:58   

Iga napisał/a:
romaya napisał/a:
Hmm, byłam przekonana, że p. Pieniak jest specjalistą od suplementacji, a nie edukacji :nzastanawianie:


We Wrocławiu powstał program, stworzony przez tamtejsze Stowarzyszenie w którym tworzone są grupy przedszkolne, a w nich grupy integracyjne składające się tylko z dzieci Zespołowych.
Tak myślę, że to o tym będzie mówił pan Pieniak.

Oczywiście nie jestem pewna na 100% czy to stowarzyszenie czy organizacja, czy to program czy może inicjatywa i czy dzieci z zD są w grupach integracyjnych czy normalnych. I czy w ogóle dobrze myślę, że to o to chodzi. Dawno temu o tym na Zakątku dyskutowaliśmy.


We Wrocławiu działa Dolnośląskie Stowarzyszenie na rzecz osób z Zespołem Downa RAZEM

A tutaj słowo podsumowujące wprowadzenie systemu tzw. edukacji włączającej we wrocławskich przedszkolach.

[edit] Dzieci z zD są w grupie z dziećmi bez orzeczenia :)

Serdeczne dzięki zaangażowanym w ten projekt rodzicom :brawo:
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2011-10-19, 14:02   

(21 października 2011 r. - Suplementacja - jej rola w rozwoju dzieci z zespołem Downa,
dr Halina Flisiak-Antonijczuk, )


Czy ktoś w Warszawy jedzie pociągiem w najbliższy piątek do Krakowa na spotkanie???
My będziemy jechać rano, a późnym wieczorem wracać, więc możemy dotrzymać towarzystwa w pociągu ;).

Nie jechałam PKP chyba od czasów licealnych ;)). Będzie podróż sentymentalna ...
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-19, 20:10   

aga75 napisał/a:
(21 października 2011 r. - Suplementacja - jej rola w rozwoju dzieci z zespołem Downa,
dr Halina Flisiak-Antonijczuk, )


Czy ktoś w Warszawy jedzie pociągiem w najbliższy piątek do Krakowa na spotkanie???
My będziemy jechać rano, a późnym wieczorem wracać, więc możemy dotrzymać towarzystwa w pociągu ;).


A może ktoś z Wrocławia się wybiera? Ja jadę tylko jeszcze nie wiem czy autem czy PKP.
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-20, 20:14   

Czy to jutrzejsze spotkanie z dr Flisiak jest również w Hotelu Elektor przy ul. Szpitalnej?
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-10-20, 22:04   

Tak.
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-20, 22:48   

Oki, dzięki, będę.

I tak samo trwa od 16-tej do 19-tej? Muszę sobie transport ustawić, a word mi szwankuje i nie mogę odczytać formularza zgłoszeniowego, aby wydobyć informacje.
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-21, 22:36   

Czekam na jakieś wrażenia z tego wykładu o suplementacji!
Nie dajcie się prosić, nie było wolnych miejsc, więc chyba ktoś tam był?!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-23, 14:42   

groszek napisał/a:
Czekam na jakieś wrażenia z tego wykładu o suplementacji!
Nie dajcie się prosić, nie było wolnych miejsc, więc chyba ktoś tam był?!


1. Nie wszyscy co się zapisali przybyli - było sporo pustych miejsc, organizatorzy chyba do końca mieli nadzieję, że zjawią się spóźnialscy.

2. Ten kto liczył na wykład o suplementacji był na pewno rozczarowany, bo tematem spotkania była stymulacja cerebrolizyną.

3. Atmosfera bardzo przyjemna :)

4. Pierwsza część wykładu dla mnie kiepska, sama teoria i to przedstawiona w sposób stricte naukowy - dla laika nieprzystępna i do tego prezentacja nieuaktualniona. Druga część natomiast tyczyła się samej cerebrolizyny, pani dr mówiła od kiedy stosuje ten sposób stymulacji, że nie spotkała się ze skutkami ubocznymi, ale jej podawanie musi odbywać się pod okiem fachowca i to takiego, który potrafi ją umiejętnie stosować. Oczywiście podanie leku wiąże się z wcześniejszymi badaniami.

Najlepsza oczywiście z tego wykładu była dyskusja, dr Flisiak chętnie odpowiadała na pytania. Mówiła wtedy tak przekonująco, że w piątek byłam gotowa na podanie cerebrolizyny, ale wróciłam do domu i znowu mam mnóstwo obaw.....

Materiały ze spotkania będą dostępne na stronie Stowarzyszenia GRAAL
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16863
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-23, 18:15   

Dzięki- ale masz konferencyjny pażdziernik ;-)
Na tak to chyba już wiadomo, że żaden lekarz nic nie wie o suplementach.
Dziwi mnie to, że to dla lekarzy taki nieciekawy temat, nikt nie śledzi literatury i nie jest tym zainteresowany.
Uważam z tego powodu, że koniecznie potrzebna jest przynajmniej jedna w Polsce Poradnia dla dzieci z ZD>
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu