FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Od kiedy zacząć rehabilitację?
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-06, 18:42   

Dziewczyny pisały o OWI - Ośrodkach Wczesnej Interwencji, nie OREW-ach :em3:
Grażyna O. wyżej podała Ci linka to wykazu OWI w całej Polsce - oczywiście nie ma ich w każdym mieście. Czasem rodzice dojeżdżają do OWI, czasem szukają i znajdują rehabilitantów w swoich miejscowościach. Chyba powinnaś zacząć od wizyty u neurologa - tak jak było wspomniane wyżej. Potem spróbować poszukać rehabilitanta, wybrać metodę rehabilitacji i działać :spoko:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Malenka75 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 04 Lut 2010
Posty: 593
Wysłany: 2010-02-06, 19:00   

No tak żle odczytałam - dziękuje
 
 
Iwanka 
cichosza

Wiek: 48
Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2010-02-10, 11:32   

Witaj Malenka75. Zgadzam się z przedmówczyniami, że bardzo ważna jest jak najwcześniejsza wizyta u neurologa dziecięcego. Dobrego, bo z tym różnie bywa ;/ .
Z Karinką byłam na wizycie w 3 tyg. życia. i od tego momentu jest rehabilitowana, na razie tylko przeze mnie. Mamy zlecony masaż stymulujący całego ciała i ćwiczenia met. Vojty.za 2 tyg. będziemy się rehabilitować profesjonalnie.
Widzę już teraz jakie postępy robi dziecko, które ma fachową opiekę lekarską.
Polepsza się napięcie brzucha,języka,stawów i mięśni. A to dopiero początek :tak:
_________________
Iwona mama Szymonka (22.07.2005) i Karinki z zD (14.12.2009)
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2010-02-10, 13:53   

Hanka miała 2 miesiące jak zaczęła rehabilitacje i do tej pory jezdzimy ale w inne miejsce,raz w tygodniu w ośrodku wczesnej interwenci i raz w miesiącu ma na WWR bardzo lubi teraz ćwiczyć ,ale był czas że strasznie płakała.
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
Wojtala 
złotousty


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 3129
Wysłany: 2010-02-23, 12:12   

Witajcie,

czytam i za głowę się łapię. Kurcze - byliśmy ostatnio z Wojtkiem u pediatry. Pytam się kobiety - jakie jeszcze badania mały powinien przejść, aby było wszystko wiadomo. Odpowiedziała, ze nic nie jest więcej potrzebne. O neurologu nic nie wspomniała. My na razie mamy wizyty u genetyka, kardiologa - ze względu na seeduszko, gdzie wada była wykryta jeszcze w okresie prenatalnym, w ośrodku oceny rozwoju i mamy jeszcze badanie słuchu, gdyż badania w szpitalu niestety nie wyszły.
Na wszystkie wizyty dojeżdżamy do Poznania, tam tez Wojtuś sie urodził. Może mogłabym otrzymac od Was jakis namiar na dobrego neurologa właśnie w Poznaniu? Będę wdzięczna.

Malenka75 - mieszkamy dosyć blisko siebie. My co jakiś czas pojawiamy się w Chojnicach.
Pozdrawiam
_________________
Lucyna - mama Wojtka z zD 22.01.2010 i Amelki Aniołka (13tc)
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-02-24, 07:42   

Wojtala napisał/a:

Może mogłabym otrzymac od Was jakis namiar na dobrego neurologa właśnie w Poznaniu? Będę wdzięczna.

Zobacz :arrow: tutaj
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
stasioleczek 
gaduła


Wiek: 42
Dołączyła: 21 Mar 2010
Posty: 488
Skąd: Piotrków tryb
Wysłany: 2010-03-22, 22:04   REHABILITACJA

Mam pytanie do mam odnośnie rehabilitacji ruchowej. Moja córka ma juz 4 miesiące i jeszcze nie była rehabilitowana.Pani Doktor czeka na wyniki badań genetycznych no i jest jeszcze sprawa wady serca.Mam pytanie od kiedy wasze dzieci uczęszczają na rehabilitację i na czym polega u tak małych dzieci... :?: Niechcę spowolnic rozwoju mojego dziecka i bardzo sie martię ,abym czegoś nie zaniedbała :-(
_________________
Magda, mama Marysi z ZD ur.26.11.2009 i Julci ur. 10.05.2011r.
 
 
agakomadowska 
trajkotek


Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 1584
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-03-22, 22:09   

Oliwka była już w 3 tygodniu życia rehabilitowana,nie miała jeszcze badań genetycznych potwierdzających,ale najważniejsza była zgoda na rehabilitację podpisana przez kardiologa.
_________________
Agnieszka,mama Adrianka (31.01.2003) i Oliwki zD (08.01.2007)
 
 
sabina 
nawijacz
szczesliwa mama Sandry ,Daniela i Noela


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 996
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2010-03-22, 22:10   

Sandra skonczyla rok jak zaczelismy rehabilitacje,wlasnie ze wzgledu na serce ;/
_________________
moja Sandra (26.12.2006)z ZD ,Daniel (19.09.2009)i Noel(18.07.2013)
 
 
ewelkaa 
złotousty


Pomogła: 10 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 3805
Skąd: Tarnów / Corby UK
Wysłany: 2010-03-22, 22:22   

Cyprianek miał 4 miesiące kiedy zaczęliśmy rehabilitację...nie kazano nam czekać na potwierdzenie z poradni genetycznej. nie martw się kochana....a serduszko niech się nie przesila narazie :-)
_________________
Ewelina - mama Cyprianka z ZD ur. 03.10.2008
Cypiskowe fotki
Cypiskowe filmy
Cypiskowe sukcesy
 
 
Malina87 
trajkotek


Pomogła: 3 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 10 Lis 2008
Posty: 2136
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-03-22, 22:33   

Błażejek był rehabilitowany od pierwszego miesiąca swojego życia i wtedy nie mieliśmy jeszcze wyników badań genetycznych..powinno Ci wystarczyć skierowanie od pediatry...Wada serduszka też nie jest przeciwskazaniem do rehabilitacji. Błażejek miał wspólny kanał i normalnie jeździliśmy na rehabilitacje. Z tego ci mi waidomo dzieciaki z wadami seca nie powinny być rehabilitowane metodą Vojty bo ona jest męcząca..Bobath jest okey.. ;-) Na Zakątku znajdziesz informacje o tych 2 metodach... ;-) Czym nasze dzieci są prędzej rehabilitowane tym lepsze są efekty..jeśli masz jakieś obawy zapytaj kardiologa czy mała może być już rehabilitowana... :tak: :-)
_________________
Dagmara, mama Błażejka z zD (04.11.2008 r.)
 
 
AgnieszkaBJ 
mruczek


Wiek: 50
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-22, 23:57   

Nasza Marysia jest rehabilitowana od 3 miesiąca życia w ICZMP, początkowo ocena neurologa wykonana po 1 miesiącu życia była bardzo dobra... Marysia wydawało rozwijała się tak jak każde dziecko...wszystkie odruchy w normie, w leżeniu na brzuszku zaczęła dźwigać główkę...Ale już po 2 miesiącach-klapa....stanęło...Neurolog zasugerowała nam- wizytę w poradni rehabilitacyjnej. Poprosiliśmy więc naszego pediatrę o skierowanie do poradni. Trzeba najpierw trafić do lekarza rehabilitacji-w ICZMP do dr Malczewskiej-wyśmienity lekarz, zajmujący się niemowlakami. Dr Malczewska oceniła, że Marysia ma dość znaczną wiotkość głównie w osi ciała-bardzo słabe mięśnie brzucha. Zasugerowała nam rehabilitację metodą Vojty-trudna metoda, ale efekty były dość szybko. Około 10 miesiąc zmieniła nam pani doktor metodę-zaczęliśmy pracować metodą NDT Bobath. Te dwie metody, są to zasadniczo kluczowe metody w pracy z tak małymi dziećmi.
Nasza pani kardiolog-nie widziała przeciwwskazań do rehabilitacji-a wtedy ubytki były spore.
Zasięgnijcie więc opinii kardiologa i zacznijcie rehabilitację jak wcześniej się tylko da! To ważne-by wspierać rozwój motoryczny od pierwszych chwil! Być może napięcie u Waszej Marysi jest dobre i nie odbiega ona w postępach od przeciętnej dla tego miesiąca życia-ale bycie pod opieką lekarza rehabilitacji nie zaszkodzi. Zawsze będzie nadzorował i w porę wychwyci ewentualne nieprawidłowości.
_________________
Agnieszka-mama Marysi ur. 15.02.2009
 
 
MalgorzataL 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 08 Kwi 2010
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-08, 17:38   ośrodki rehabilitacyjne w Warszawie

:-( Witam, poszukuję dobrego ośrodka rehabilitacyjnego w Warszawie w pobliżu Ursusa. Jestem mamą 4 tygodniowej dziewczynki z ZD. Na razie jesteśmy zpisani na Pilicką ale dopiero na 14 maja, bo wcześniej nie ma terminów. Proszę także o informację o dobrym neurologu.

Pozdrawiam
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-08, 17:43   

Witaj Małgosiu, na Pilickiej będziecie mieli pierwszą wizytę czy już rehabilitację? Jeśli pierwsze, to są to konsultacje, a rehabilitację to dopiero Wam ustalą.
Ja jestem akurat z Ursynowa, więc okolic Ursusa nie znam, może dziewczyny coś poradzą.

Możesz też przedstawić się nam tutaj
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
MalgorzataL 
mruczek


Wiek: 49
Dołączyła: 08 Kwi 2010
Posty: 99
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-04-08, 18:05   

Na Pilickiej będziemy mieli dopiero wizytę u neurologa i logopedy, jeżeli chodzi o rehabilitację to nie wiem kiedy nam ustalą termin. A czy możesz napisać gdzie Wy chodziliście na rehabilitację. :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu