FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wątek ekspercki:Suplementacja- kiedy robić badania krwi
Autor Wiadomość
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 20:20   

grażyna napisał/a:
Nie mam pojęcia, jaka strukturę ma Aneta, ale tyje i lekarz powiedział, że żadne suplementy nie pomogą, bo bierze dużo euthyroxu(175) ;/ .

Grażynko tycie ma 2 oblicza:
-osoba z ZD MUSI JESĆ MNIEJ! Jeżeli dla dorosłego dieta dobowa to 2 000 kcal to dla osoby dorosłej z ZD powinno to być około 1 500-1 600. Dlaczego? Nie jest w stanie strawić większe ilości kcal i poprostu odkłada je. Dodatkowo nie ma ruchu bo tyje, dodatkowo ma mocno zaburzoną gospodarkę tłuszczową....i praca hormonu tarczycy jest już wtedy kwestią drugorzędną
-osoba z ZD MUSI MIEĆ WŁAŚCIWĄ DIETĘ CO DO WARTOŚCI ODŻYWCZYCH!!! Osoba z ZD jest wstanie wchłonąć w zależności od jej metabolizmu między 40 a 80% ilości danego składnika jaki jej organizm potrzebuje. Jeżeli tego nie ma na 100% to organizm jest "ciągle głodny". Stąd ja jestem zwolennikiem przemyslanej diety oraz ciągłego suplementowania. Nie wiem ile z Was ma doświadczenie z NUTRIVENE D, omegami, zieloną herbatą, ale te które je mają zauważyły z pewnością, że dzieci na tych suplementach inaczej "jedzą". Jaś je mało, nie podjada i ma mimo wszystko dużo siły :jupi:
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 20:22   

emka205 napisał/a:
grażyna napisał/a:
Nie mam pojęcia, jaka strukturę ma Aneta, ale tyje i lekarz powiedział, że żadne suplementy nie pomogą, bo bierze dużo euthyroxu(175) ;/ .


a euthyrox podnosi cholesterol? filip też bierze: 1 i 1/4 tableteczki 25?

kurcze nie pamiętam do której miał być, ale chyba nasz ekspert poszedł już spać.

Musiałem wczoraj już pójść spać ale dzisiaj odpowiadam: uregulowana gospodarka hormonalna z pewnością poprawia funkcjonowanie całego organizmu i z tego powodu powiedziałbym inaczej: brak suplementacji eutyroxem może powodować efekt tycie niż odwrotnie
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-11-12, 20:29   

Panie Jarku, skoro kroczymy w tym wątku, kopiuję z innego na temat suplementacji"

(...)

Sobalinko, to nie jest wątek o suplementacji.Dlatego Twój post przeniosłam.
Nie róbmy bałaganu!
Jeśli Jarek będzie miał czas z pewnością na Twoje pytania odpowie.

Alicja
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 20:56   

sobalinka napisał/a:
Panie Jarku, skoro kroczymy w tym wątku, kopiuję z innego na temat suplementacji"

(...)

Sobalinko, to nie jest wątek o suplementacji.Dlatego Twój post przeniosłam.
Nie róbmy bałaganu!
Jeśli Jarek będzie miał czas z pewnością na Twoje pytania odpowie.

Alicja

Alu, ja właśnie odpowiedziałem...i znikęła moja odpowedź możesz wskazać gdzie ona jest :)
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-11-12, 20:56   

Tu jej nie było :nie:
zapewniam, wykasowałam tylko pytania.

Zapraszam tutaj ---> klik
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
  
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 20:59   

Alicja napisał/a:
Tu jej nie było :nie:
zapewniam, wykasowałam tylko pytania.

No to zniknęła a ja się tak napracowałem...ale chętnie na nie odpowiem jeżeli ADMIN się zgodzi :)
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-11-12, 21:00   

CAN napisał/a:
Alicja napisał/a:
Tu jej nie było :nie:
zapewniam, wykasowałam tylko pytania.



No to zniknęła a ja się tak napracowałem...ale chętnie na nie odpowiem jeżeli ADMIN się zgodzi :)


:oops:

Zapraszam tutaj ---> klik
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-11-12, 21:00   

Ja także uważam,że moje pytania odnosiły się jak najbardziej odnośnie suplementacji, tym bardziej proszę o nie przenoszenie mojego postu!!!
Zawarłam tam pytania, które nurtują wieie osób, a myślę,że btrak odwagi, by je zadac
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
Beata G.
milczek

Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 9
Wysłany: 2011-11-12, 21:02   

Witam Państwa
zniknęło również moje pytanie na temat leku celembrolisine, który pojawia się przy okazji tematu suplementacji. Interesuje mnie Pana zdanie na temat podawania tego leku dzieciom z ZD.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-11-12, 21:03   

Sobalinko, to jest wątek KIEDY ROBIĆ BADANIA KRWI!

Twoje pytania, na które odpowie Jarek są w innym TEMACIE, o SUPLEMENTACJI
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
  
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-11-12, 21:03   

Beata G. napisał/a:
Witam Państwa
zniknęło również moje pytanie na temat leku celembrolisine, który pojawia się przy okazji tematu suplementacji. Interesuje mnie Pana zdanie na temat podawania tego leku dzieciom z ZD.


Nie zniknęło!
zostało przeniesione, proszę pilnujcie tematów!
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-12, 21:17   

sobalinka napisał/a:
Ja także uważam,że moje pytania odnosiły się jak najbardziej odnośnie suplementacji, tym bardziej proszę o nie przenoszenie mojego postu!!!
Zawarłam tam pytania, które nurtują wieie osób, a myślę,że btrak odwagi, by je zadac

Dzięki zatem za dzisiejsze pytania na tym wątku, a tak jak Alicja wskazała tytułem porządku na wskazanym wątku odniosłem się już do kurkumy...a reszta za chwilę
Dobranoc tutaj :prosze:
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-11-12, 22:58   

Jarku, tutaj również bardzo dziękuję za wizytę :kwiat3:


Zapraszam do zadawania pytań, Jarek pojawi się jeszcze na Zakątku i będzie odpowiadał na pytania pozostawione w tym temacie.
Przypominam tylko, że jest to wątek dotyczący badań krwi przed i w trakcie suplementacji.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-13, 22:31   

Nie ukrywam, że podaję swojej 13 letniej córce sporo suplementów.
Kurkumę (kurkumina z pieprzem)
lecytynę
zieloną herbatę

ale i eye Q
chela-calciumD3 (polecenie lekarza)
ocuval ( na oczy)
Teraz (po Twojej, Jarku sugestii) zamówiłam coś na pasożyty ( też suplement - czarny orzech).

Rezultaty naprawdę widzę.
Może dlatego, że moje dziecko jest już duże i nie ma jakiś skoków rozwojowych, więc łatwo zauważyć zmiany zachowania.

Pytanie:
Czy te suplementy mogą źle wpływać na pracę jakiś narządów - nerek, watroby, woreczka żółciowego itp?
Czy pod tym kątem też należy robić badania? Jakie?

Czy należy robić przerwy w suplementowaniu?
Czy organizm nie przyzwyczaja się do nich i czy one po prostu nie przestają działać?
Przepraszam za pytanie laika, czy nie lepiej zamiennie stosować np. zieloną herbatę i Ginko, skoro mają podobne działanie?
A czy masz, Jarku doświadczenie odnośnie stosowania Gotu kola i Hericium?
 
 
CAN 
ekspert

Dołączył: 26 Wrz 2011
Posty: 58
Wysłany: 2011-11-14, 16:21   

anuszkaa napisał/a:
Nie ukrywam, że podaję swojej 13 letniej córce sporo suplementów.
Kurkumę (kurkumina z pieprzem)
lecytynę
zieloną herbatę

ale i eye Q
chela-calciumD3 (polecenie lekarza)
ocuval ( na oczy)
Teraz (po Twojej, Jarku sugestii) zamówiłam coś na pasożyty ( też suplement - czarny orzech).

Rezultaty naprawdę widzę.
Może dlatego, że moje dziecko jest już duże i nie ma jakiś skoków rozwojowych, więc łatwo zauważyć zmiany zachowania.

Jestem pełen szacunku dla ludzi, któzy szukają. WIadomo, gdy się działa nie zawsze można dokonać najbardziej racjonalnego wyboru. Podziwiam Ciebie, że szukasz!? W ZD może jest mniej do znalezienia niż w autyzmie, ale należy to robić.
Jeżeli widzisz postęp dziecka po podawaniu tych preparatów to podawaj je dalej, tylko wyeliminuj substancje negatywne lub mogące być negatywne. Zrezygnuj z tych, które są mnie skuteczne od tych które juz istnieją na rynku. Np. według mnie lepiej podać gliatilin niż lecytynę albo DHA, tran Mollera niż eyeQ u dziecka z ZD.
Wskazuję też na jeden problem: osoba z ZD inaczej wchłania różne substancje niż osoba zdrowa np. wit.b12. Ta nie jest zatrzymywana jeżeli nie ma końcówki "metylowej" lub nie towarzyszą jej kwas foliowy,, czy też wit b6...a ta nie jest zbyt dobra w ZD.

Pytanie:
Czy te suplementy mogą źle wpływać na pracę jakiś narządów - nerek, watroby, woreczka żółciowego itp?
Czy pod tym kątem też należy robić badania? Jakie?

Tak substancje pochodzenia roślineego mogą być toksyczne jednakże wszystko zalezy od wieku, celu w jakim się podaje, jak się podaje i w jakiej dawce.
Należy to kontrolować badaniami, które są osiągalne...nie umiem tak z góry powiedzieć, które są najlepsze.

Czy należy robić przerwy w suplementowaniu?
Tak , nie jest źle jak takie przerwy są. Z drugiej strony stosuje się tzw. górki czyli przez np. 4 tygodnie podaje się podwójną dawkę co często jest praktykowane w kurkumie i DHA.

Czy organizm nie przyzwyczaja się do nich i czy one po prostu nie przestają działać?
Przepraszam za pytanie laika, czy nie lepiej zamiennie stosować np. zieloną herbatę i Ginko, skoro mają podobne działanie?
Tak organizm się przyzwyczaja, ale jeżeli mamy stały błąd metaboliczny, to czy mamy inne wyjście? Uważam, że te decyzje są związane z badaniami, które należy robić by móc kontrolować sytuację.
Zielona herbata i ginkgo w ZD to nie jest to to samo. W chorobie Alzheimera może być, ale my patrzmy na DYRK 1 A -herbata i GABA -ginkgo więc obie substancje muszą być podawane.

A czy masz, Jarku doświadczenie odnośnie stosowania Gotu kola i Hericium?

Niestety nie.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM JESZCZE RAZ, PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY.
JAREK
_________________
ekspert ds. suplementacji Jarosław Pieniak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu