FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak często chodzicie do logopedy?
Autor Wiadomość
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2007-01-23, 15:45   Jak często chodzicie do logopedy?

Mam pytanie, jak często chodzicie do logopedy?
Ja w zasadzie byłam raz jak filip miał 3 miesiące - dostałam dokładny instruktaż jak masować buźkę i język filipa i na tym koniec... Mamy masować buźkę trzy razy dziennie... i teraz idziemy znowu... Czy chodzicie do logopedy regularnie? Jak wyglądają zajęcia? Chodzi mi głównie o maluszki w wieku Filipa...
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2007-01-25, 19:15   

Nikt nie chodzi do logopedy????????????????????????? :-(
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-25, 19:37   

Iza nie denerwuj się :-)
Spójrz ile ja czekam na odpowiedź na zagadkę.Mnie to dopiero olały ;-)
Chodzą dziewczyny,ale pewnie nieczęsto bo terminy długie.
Jagoda ma zajęcia u logopedy raz w tygodniu.A w ośrodku czekam na zwolnienie miejsca.Od września nie ma miejsc.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Ela 
gaduła

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 176
Wysłany: 2007-01-25, 19:45   

My jeżdzimy do Ośrodka,do logopedy od samego początku co 2 tygodnie..Na początku były to zabawy,masaże.Oprócz tego Ewelinka ma zajęcia z logopedą i psychologiem w przedszkolu :-)
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-01-25, 21:28   

My cały czas trzy raz w tygodniu czasami cztery plus konsultacje co jakiś czas
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-01-25, 21:34   

Bianka od trzeciej doby życia miała wykonywany masaż Castillo-Moralesa z naszej inicjatywy ( instruktaż z internetu ).
Potem w OWI przyszła do nas logopedka i już sama dawała nam instrukcje.
Teraz jeździmy co 2 tygodnie do Kielc do OWI i zawsze mamy z nią kontakt.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-25, 22:36   

Nie pisałam, bo nie wiem jak to wygląda teraz z dziećmi w wieku Filipa. Obecnie z Martynką mamy wizyty raz w tygodniu. Czas zależy od zainteresowania i mobilizacji Martynki ;-)
Bywa, że wizyta trwa i 2 godziny - i Mati nie che wyjść ;-) , a bywa, że po pół godzinie jesteśmy po zajęciach :-)
A jak była malutka, to tylko ja sama masowałam jej buźkę i pierwsze ćwiczenia robiłam z nią sama w domu, bo mówili, że za wcześnie na wizyty u logopedy ;/ .
Gdybym była wtedy w Zakątku, żeby on był już wtedy.......ale nie ma co "gdybać". Cieszę się, że teraz jest i jestem o wiele bardziej "uświadomiona" w kwestii zD :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-01-25, 23:12   

To masz fajnie Asiu,że możesz tak długo siedzieć u logopedy( :wow: aż do 2 godz.!!!).My jakoś nie mamy szczęścia do tego specjalisty. Na początku kiedy chodziliśmy do Stowarzyszenia była bardzo fajna kobieta , która pokazała nam jak masować bużkę i jak karmić Jarka. Jeżdziliśmy tam co tydzień na rehabilitację ,ale coraz rzadziej do logopedy,bo jakoś coraz mniej miała dla nas czasu.W końcu w ogóle przestała nas przyjmować.W domu robiłam to czego się nauczyłam na tych kilku zajęciach.Potem zaczęliśmy chodzić do przedszkola 1 x w miesiącu i tu z kolei albo panie się zmieniały ,albo Jarek tak często chorował,że nie mogliśmy przyjechać( ale nadal chodzimy).Potem zapisałam Jarka do poradni przy przychodni, ale tam zajęcia trwają tylko 15 min. i to w takiej porze kiedy Jarek śpi więc zrezygnowałam.Teraz mamy "zaklepaną" pierwszą wizytę na 20 luty w ośrodku, do którego chodzi Jagoda .Zobaczymy jak będzie, te zajęcia też mają limit czasowy ,ale trwają już 30 min.Ćwiczę z małym w domu ,ale nic nie chce powtarzać, uparł się i koniec.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-25, 23:20   

Tak, ja też się zdziwiłam z tych dwóch godzin. Nie zawsze tyle Martynka jest w stanie "wysiedzieć" i myślę, że to też nie jest tak, że przez te 2 godz. jest "natężona" terapia, ale pani bardzo fajnie "ukrywa" ćwiczenia pod formą zabawy i Martynka jest bardzo zainteresowana :spoko: W gabinecie jest wiele zabawek, różnych przyborów, itp.
Cieszę się, że przynajmniej teraz jest tak jak należy z tymi wizytami.
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-01-25, 23:35   

Wiesz co Asia z tych 2 godz. niech tylko 0,5 Martynka będzie w stanie pracować, to jest super :spoko: Ja teraz mam porównanie , bo w tamtym roku udało mi się chodzić do dwóch przedszkoli na WW .W jednym zajęcia trwały 1 godz. x w miesiącu , a w drugim co tydzień ale tylko 15 min.Wydawało mi się ,że będzie lepiej jak będziemy częściej na zajęciach, ale zdecydowanie polecam dłuższą lekcję.Jest wtedy czas i na zajęcia i na rozmowę i na zabawę.
 
 
Bea 
gaduła


Wiek: 50
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 224
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-25, 23:58   

Mija, napisz cos o tym masazu, Oliver ma dopiero 3 tyg, a lekrze mowia ze on jest za maly na logopede, wiec rece mi opadly. Magdalenka zyczliwie sie zobowiazala ze nam cos pokarze, ale jestem zainteresowana tym masazem, ktory ty znalazlas na internecia. Cz byl skuteczny?
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-26, 07:43   

Bea :arrow: zobacz do tego wątku - tam jest ta metoda masażu opisana.
Mija - tam też odpowiedz :spoko:

Iza, jeśli chodzi o logopedę - ja chodziłam z Kubą raz w miesiącu do OWI na konsultację. Oprócz tego w domu rano i wieczorem masażyki.
Kiedyś mi ktoś powiedzieł, że:
- 1. rok życia - najważniejszy rehabilitant,
- 2. rok życia - najważniejszy logopeda,
- 3. rok życia - najważniejszy psycholog.

Coś w tym jest, bo rozwój mowy najbardziej intensywny przypada na drugi rok życia. W pierwszym roku musimy się skupić na przygotowaniu wszystkiego, na masażach, na polepszeniu napięcia mieśniowego, na odwrażliwieniu itd.
 
 
iza200 
nawijacz


Wiek: 47
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 645
Skąd: sz-n
Wysłany: 2007-01-26, 16:07   

Krótko zwięźle i na temat , dzięki Kabatka.... teraz już jestem spokojna
_________________
mama Filipa ur. 13-09-2006 i Mai ur.15-01-2012
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-01-28, 18:52   

Witajcie! Hanka chodzi do logopegy 4 razy w tygodniu. Codziennie wykonujemy masażyki w domu jak tylko często Hanka pozwala.
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2007-01-29, 13:10   

My mamy zajęcia z dwiema Paniami logopedkami. Jedną mamy we wczesnym wspomaganiu a drugą znalazłam prywatnie. Teraz chodzimy do niej na kasę chorych. Do ośrodka chodzimy raz na m-c natomiast do Pani Gosi raz na dwa tygodnie. Kubuś robi duże postępy. Określają Go jako niezłą gadułę. Potrafi powtórzyc większośc z zadawanych słów. Jest jednak jeden problem, jego upór: móc to chciec. Nieraz powtórzy raz i koniec, nie powie już nic.
Natomiast mamy problem z języczkiem. Obie Panie twierdzą, że to przejdzie, że to taki etap ale ja jestem załamana. Nigdy nie miał robionych masaży i może to jednak był błąd. W zasadzie nie wystawiał go, więc nie kazano nam nic robic, żadnych masaży. Trochę wystawiał jak szły mu ząbki, potem znowu był schowany a teraz to cały czas coś chce lizac, najlepiej ręce. Może idzie reszta ząbków. Co robic?
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu