FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Niesprawdzony wpływ suplementacji - wątpliwości
Autor Wiadomość
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-21, 10:00   

Kasiu, wszystko się zgadza. Jest cały wątek ekspercki poświęcony badaniom krwi przed i podczas suplementowania. I dziewczyny, które podają więcej suplementów i bardziej złożone specyfiki piszą, ze wykonują te badania. Piszą też, że konsultują je z lekarzem np. Asia.
Ja również często piszę o tym ,że wszystkie suplementy konsultuję z lekarzem, który bada Alę - również robi jej USG. Że np. zabronił mi podać prozac, dziurawiec, koenzym Q10. Że zalecił podanie kurkumy i innych (wit.D, ocuval). I że powiedział mi ( o tym nie pisałam, zeby nie wywoływać dyskusji, ale napiszę teraz) że według najnowszych badań Ginko - miłorząb japoński nie działa, jest jak placebo.
Czyli podający mają świadomość tego, że trzeba konsultować się z lekarzem. :-)
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2011-11-21, 23:12   

To może być też tak, że za jakiś czas okaże się, że i inne suplementy działają na zasadzie placebo :roll:
Czyli w tym moim pięknym kraju, choćbym nawet chciała czegoś spróbować to są na to marne szanse. Musiałabym się naprawdę ostro nakombinować, żeby ktoś porobił Olisiowi konieczne badania i ciężko byłoby mi tu znaleźć kogoś kto zna się na suplementacji.
Anuszka dzięki za cierpliwość :* :prosze:
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-11-29, 22:41   

Dla osób podających lecytynę (sojową) - endokrynolog nie poleca. Ponoć (nie używam, więc nie wiem ) na ulotce leku Euthyrox jest napisane, że spożywanie produktów sojowych powoduje gorsze wchłanianie sztucznego hormonu.
Kurkuma z bioparyną powinna dostatecznie się wchłaniać, nie należy podawać dodatkowo lecytny.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-11-30, 07:38   

anuszkaa napisał/a:
Dla osób podających lecytynę (sojową) - endokrynolog nie poleca. Ponoć (nie używam, więc nie wiem ) na ulotce leku Euthyrox jest napisane, że spożywanie produktów sojowych powoduje gorsze wchłanianie sztucznego hormonu.
Kurkuma z bioparyną powinna dostatecznie się wchłaniać, nie należy podawać dodatkowo lecytny.


Jest w ulotce o tym :tak: dzięki.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-12-01, 17:40   

anuszkaa napisał/a:
Kasiu, wszystko się zgadza. Jest cały wątek ekspercki poświęcony badaniom krwi przed i podczas suplementowania. I dziewczyny, które podają więcej suplementów i bardziej złożone specyfiki piszą, ze wykonują te badania. Piszą też, że konsultują je z lekarzem np. Asia.
Ja również często piszę o tym ,że wszystkie suplementy konsultuję z lekarzem, który bada Alę - również robi jej USG. Że np. zabronił mi podać prozac, dziurawiec, koenzym Q10. Że zalecił podanie kurkumy i innych (wit.D, ocuval). I że powiedział mi ( o tym nie pisałam, zeby nie wywoływać dyskusji, ale napiszę teraz) że według najnowszych badań Ginko - miłorząb japoński nie działa, jest jak placebo.
Czyli podający mają świadomość tego, że trzeba konsultować się z lekarzem. :-)


odnośnie działania ginko:
Ginkgo, pytanie z ZAKĄTKA 21, czyli GINKGO JEST BARDZO WAŻNY DLA ZD!
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2011-12-01, 18:56   

Sobalinko, wątek odnośnie ginko jest ---> tutaj

Bardzo proszę o pisanie w odpowiednich wątkach.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-12-01, 19:00   

przepraszam :prosze:
proszę o przeniesienie :prosze:
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-02-21, 09:43   

Ponieważ ciągle ktoś mnie pyta o różne suplementy, chciałam napisać, że od jakiegoś czasu nic nie podaję Ali. Wszystko dlatego, ze pojawily się skutki uboczne - stały ból brzucha oraz kłopoty skórne, ktore wystraszyły mnie nie na żarty. Wszystko przeszło po kilku tygodniach po odstawieniu suplementów.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu