FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką wybrać fundację, aby założyć dziecku subkonto?
Autor Wiadomość
johnisław 
milczek

Wiek: 41
Dołączył: 06 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-19, 00:03   Jaką wybrać fundację, aby założyć dziecku subkonto?

Witam chciałbym założyć swojemu synkowi Marcinkowi subkonto..zaproponowano mi fundację "Zdążyć z pomocą"..jednak po przeczytaniu tematu na tym forum na temat tej fundacji mam wątpliwości..pojawiają się tam opinie że coraz gorzej z tą fundacją i mają opóźnienia w zwrotach za faktury. Teraz pytanie..czy znacie inną fundację do której warto się zapisać czy jednak zostać przy tej. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam:)
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2012-03-19, 01:08   

Te opóźnienia nie są takie duże jakby się mogło wydawać. Ja polecam właśnie tę fundację. :tak:
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2012-03-19, 07:16   

Niektórzy zakątkowicze mają założone subkonto w stowarzyszeniu :arrow: "Bardziej Kochani"
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2012-03-19, 07:45   

Jesteście z Wrocławia, także polecam Dolnośląską Fundację Rozwoju Ochrony Zdrowia :tak:
My tam mamy , chwalę sobie :spoko:
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2012-03-19, 08:01   

Powinnieneś też zadać sobie pytanie, jakie zakupy chcesz dokonywać z subkonta. Fundacja Zdążyć z Pomocą ma najbardziej szeroki zakres refundacji.
W innych sa też takie kwiatki, że musisz dosyłac zaświadczenia aby dziecku zrefundowano okulary. Albo np. rachunki do refundacji sa ważne tylko 3 miesiące. W ZzP nie ma określonego terminu ważności rachunków. Możesz je zbierać cały rok i zrefundować dopiero wtedy jak np. dostaniecie jakieś pieniążki z 1%. I w druga stronę: nie tracisz pieniędzy jeśli leżą dłużej niz rok, a Ty nie zdążyłeś ich wykorzystać(abstrakcyjna sytuacja jak dla mnie :roll: ) .
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
anna_maria 
nawijacz

Wiek: 45
Dołączyła: 26 Wrz 2010
Posty: 588
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-05-29, 13:22   

Polecam "Słoneczko" w Złotowie. Bardzo szybkie rozliczenia (wysyłam faktury i zwrot mam po kilku dniach), bezproblemowi :spoko:
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-12-10, 10:34   

Podbijam, ale potrzebuję szybkiej informacji dotyczącej fundacji z możliwością utworzenia subkonta, najlepiej jeszcze w tym roku.

Co mnie interesuje?

- darmowa w obsługa, w takim sensie, że nie chcę fundacji, która programowo zabiera ileś tam procent z wpłat na subkonto na swoje cele statutowe
- przejrzysty panel, w którym mogę sprawdzić stan wpłat, co, ile i od kogo wpłynęło
- uczciwość
- możliwość finansowania turnusów za granicą



Z różnych przyczyn odpada Słoneczko w Złotowie, i fundacja Avalon (10%-30% wpłat dla siebie).

Coś polecicie?
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2012-12-10, 14:18   

Polecam Zdążyć z Pomocą
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-12-10, 14:51   

vincent napisał/a:

Z różnych przyczyn odpada Słoneczko w Złotowie, i fundacja Avalon (10%-30% wpłat dla siebie).

Coś polecicie?


Słoneczko w Złotowie pobiera wpłaty dla siebie? :shock: My tam mamy od 3 lat subkonto i nic o tym nie wiem.
A zwrot za faktury jest naprawdę szybki, czasem są to 3-4 dni, najdłużej czekałam chyba tydzień, pieniądze nie wykorzystane w danym roku przechodzą na następnym, świetny kontakt. Mankamentem może jest to że faktury nie mogą być starsze niż z 3 m-cy (mi to nie przeszkadza bo i tak na bieżąco wysyłam), no i są wymagający, ściśle przestrzegają zasad określonych w statucie ale to chyba dobrze. Ostatecznie jak daną potrzebę poprze się odpowiednim zaświadczeniem lekarza specjalisty i jest zasadna to też nie ma problemu.
Ale każdy wybiera według uznania. :-)
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-12-10, 14:56   

Irenka napisał/a:
vincent napisał/a:

Z różnych przyczyn odpada Słoneczko w Złotowie, i fundacja Avalon (10%-30% wpłat dla siebie).

Coś polecicie?


Słoneczko w Złotowie pobiera wpłaty dla siebie? :shock: My tam mamy od 3 lat subkonto i nic o tym nie wiem.


Nie nie, po prostu nieszczęśliwa zbitka, Słoneczko odpada z innych względów, Avalon pobiera:-)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-12-10, 16:44   

Vincent, w takim razie "Zdążyć z Pomocą"

Nie wiem, czy zdążą założyć Ci w tym roku, ale 1% uda Ci się zebrać na pewno.
Jeśli do końca roku deklaracja z nr dziecka by nie doszła, możesz przedzwonić i zapytać o ten numer, by wydrukować ulotki.

W "Zdążyć z Pomocą" nie ma znaczenia jak "stare" są faktury. W tym roku można np refundować faktury z 2010 r.

Okres refundacji to ok miesiąca (w lepszych momentach to trzy tygodnie, w gorszych: np teraz, 6 tygodni).

Nie pobierają opłat za prowadzenie subkonta, na bieżąco można sprawdzać na str.Fundacji swoje subkonto, pocztę przychodzącą i wiadomości logując się do programu.

Refundować można leczenie, rehabilitację, pomoce edukacyjne, również faktury zagraniczne (przetłumaczone przez przysięgłego tłumacza na język polski), za zgodą Zarządu również inne rzeczy są refundowane związane z polepszeniem bytu dziecka (szeroko rozumianego ;-) ).

W razie czego pytaj, na Zakątku jest mnóstwo osób, które mają w tej Fundacji subkonto.

Minusem jest ilość podopiecznych (ogrom), a zbyt mało pracowników Fundacji, co niestety przekłada się na zwłokę w refundacji :-?
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2012-12-10, 17:21   

nefre napisał/a:
....
W "Zdążyć z Pomocą" nie ma znaczenia jak "stare" są faktury. W tym roku można np refundować faktury z 2010 r. ...

Oczywiście z okresu kiedy było się już podopiecznym tej fundacji.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-12-10, 18:02   

grażyna napisał/a:
nefre napisał/a:
....
W "Zdążyć z Pomocą" nie ma znaczenia jak "stare" są faktury. W tym roku można np refundować faktury z 2010 r. ...

Oczywiście z okresu kiedy było się już podopiecznym tej fundacji.


No tak, oczywiście :tak:
Faktury przede wszystkim muszą być wystawione na Fundację z dopiskiem numeru dziecka oraz nazwiska i imienia.
W szczególnych przypadkach mogą być wystawione na dziecko.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
inka
mruczek

Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 64
Skąd: okolice Gliwic
Wysłany: 2013-01-20, 21:15   

Witam! Proszę mi "powiedzieć" jakie dokumenty potrzebujemy, żeby założyć subkonto w fundacji. Czy każda fundacja ma swoje jakieś wnioski? Czy należy się zgłosić osobiście? Czy ważne jest, żeby fundacja była blisko miejsca zamieszkania, czy to nie ma znaczenia? Czy ulotki, kalendarze itp. pomaga zrobić fundacja, czy sami musimy się o to postarać? Jak sami, to gdzie takie coś załatwić? Interesuje mnie wszystko na ten temat bo jestem "zielona". Z góry dzięki za pomoc!
_________________
Ewelina mama najcudowniejszej Lenusi (14.11.2012) i żona najukochańszego Artusia
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2013-01-20, 21:20   

By założyć subkonto potrzebne jest orzeczenie o niepełnosprawności. Każda fundacja ma swoje wnioski, nie trzeba się zgłaszać osobiście, nie ma znaczenie odległość fundacji od miejsca zamieszkania. Kalendarzyki i apele załatwiamy sami w internecie bądź w firmach reklamaowych, czy drukarniach.
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu