FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
W jakim wieku na pierwszy turnus?
Autor Wiadomość
motylek13 
cichosza

Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-07-04, 08:28   

Tak orzeczenie mam.ale jeszcze nie mam założonego konta 1%.a ile lat musi mieć dziecko czy z. niemowlakiem. Też można?
_________________
Asia, mama Amelki (05.03.2013)
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-04, 08:50   

angelika kuspa napisał/a:
Malina87 zadzwoń do pani Edyty i powiedz, że całość ma być z 1%i nie powinnaś płacić zaliczki.
Ale wam zazdroszczę, że już niedługo tam będziecie wypoczywać :cry:


Ja płaciłam z własnej kieszeni i p. Edyta też nie chciała zaliczki. Ale jak napiszesz maila do ośrodka, aby o wszystko wypytać, to oni i tak odpiszą, że trzeba taką zaliczkę zapłacić.


motylek13 napisał/a:
Tak orzeczenie mam.ale jeszcze nie mam założonego konta 1%.a ile lat musi mieć dziecko czy z. niemowlakiem. Też można?


Pewnie można tylko po co? Szkoda kasy i to jeszcze za dużo zajęć dla maluszka w ciągu jednego dnia. Jeśli macie stałą terapię w miejscu gdzie mieszkacie, to z niemowlakiem ogólnie nie ma sensu jechać na turnus. W pierwszych miesiącach życia najważniejsza jest rehabilitacja ruchowa (np. NDT-Bobath) i dobry neurologopeda. Na basen, logopedę, pedagoga czy terapię ręki będzie jeszcze czas. Chyba, że znajdziesz jakiś turnus typowo dla maluszków....
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
kaczka1980 
mruczek

Wiek: 44
Dołączyła: 16 Wrz 2011
Posty: 122
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 2013-07-04, 08:59   

My na pierwszym turnusie byliśmy jak Adam miał 16 miesięcy i myślę, że to najwcześniej jak można, żeby to miało sens. Faktycznie skoncentrujcie się na rehabilitacji i logopedzie w miejscu zamieszkania, na turnus przyjdzie czas:)
_________________
Mama Adasia z zd (15.02.2011)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9713
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-07-04, 09:06   

hoobs ma rację. Z małym dzieckiem nie ma sensu nigdzie jechać. Z zajęć innych niż ruchowe raczej nie skorzysta. A sztywny rytm turnusu nie wpływa dobrze na samopoczucie małego dziecka ;-) do tego choroby...

Bardzo ciężko jest znaleźć fajny turnus. Nawet rehabilitant niekoniecznie będzie potrafić rehabilitować małe dziecko (w 12 Dębach raczej na pewno)

Za 5 tysięcy + dojazd masz około 80 prywatnych godzin rehabilitacji. To jest przez około 4 miesiące od poniedziałku do piątku!

Turnusy rehabilitacyjne to jest największa mistyfikacja XXI wieku.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-04, 10:23   

Iga napisał/a:
,

Turnusy rehabilitacyjne to jest największa mistyfikacja XXI wieku.


:wow: Czytam, czytam i oczom nie wierzę :wow:
Chyba musze przeprowadzić z Toba wywiad :cool2:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9713
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-07-04, 11:10   

Ale ja to stwierdziłam po pierwszym komercyjnym turnusie rehabilitacyjnym. I to samo wie 90% rodziców, którzy na turnusy jeżdżą. A jadąc tam, kierują się różnymi pobudkami, może w 30% związanymi z dzieckiem :-D

Najważniejsza jest systematyczna praca dziecka z własnym rodzicem (nie pisze o ruchowej, bo tam ciężko coś samemu wymyślić) pod okiem przychylnego i miłego terapeuty.

Oczywiście to zdanie tyczy się tylko turnusów wpływających na rozwój intelektualny. Intensywne turnusy ruchowe są wskazane i warto na taki jechać co trzy miesiące. Ale nie za takie pieniądze i nie przy takiej jakości zajęć.

Jakość jest najważniejsza. Niestety z tym jest ciężko.

Amen.

P.S. Moje zdanie może ulec zmianie w związku z nabyciem nowych doświadczeń.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
  
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-04, 11:30   

Ja bym bardzo chciała jeździć częściej na turnusy (dla dziecka i dla siebie), ale żeby efekt pracy był, to też jestem tego zdania, że trzeba by było jeżdzić np. co drugi miesiąc.

I dlatego z tego powodu przeznaczam tą kasę na prywatnych specjalistów, bo jak wydam 1 tys na miesiąc to mam 5 miesięcy zabezpieczone stałej, ciągłej pracy (bo jestem z tych rodziców, którzy z różnych względów nie pracują z dzieckiem regularnie w domu).

Ale nie ukrwam, że gdybym miała możliwości finansowe korzystałabym z turnusów ile się da.

Tak więc jest to kwestia osobista, bo jeśli ja maglowałabym dziecko regularnie to miałabym więcej odłożone na te turnusy.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
magdowka 
trajkotek


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1552
Skąd: Prochowice
Wysłany: 2013-07-04, 11:32   

Igo podoba mi się Twój tok rozumowania :okular:
_________________
Tymek 24.12.2006
Zosia 17.12.2008 z zD
http://zofifi.blox.pl/html
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2013-07-04, 13:12   

Iga, ja sie z toba kompletnie zgadzam, ale nie wierze, ze akurat ty to napisalas. :lol:
Ja nie mam duzego porownania, bylam 3 razy w Jadownikach, Viola byla 3 razy mega nieszczesliwa, mimo, ze po pierwszym turnusie tak ja wzmocnili, ze zaczela chodzic. No ale ona takiego zwiazku przyczynowo-skutkowego. Ja za to na turnusach bawilam sie wysmienicie. I chetnie bym sobie jeszcze pojechala na jakis.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9713
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-07-04, 13:17   

No właśnie Agata, Jadowniki to turnus wzmacniający narządy ruchu. Reszta terapii tam prowadzonej to porażka. Ja w takie turnusy wierzę. I uważam, że robią dużo dobrego i warto na taki jechać.
Turnusy pracujące nad intelektem to już inna bajka.

Dla czego nie wierzysz, ze ja tak myślę?


JA bardzo lubię jeździć na turnusy. Majka chyba też. Nie wierzę jednak w ich moc uzdrawiającą.


12 Dębów jest jak dla mnie optymalny. 2 godziny kinezy, 1 godzina basenu dziennie to w sam raz. Do tego fajny ośrodek, dobre jedzenie :spoko:
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2013-07-04, 14:01   

No bo mnie sie wydawalo, ze skoro ktos juz pompuje taka fortune w turnus, to raczej wierzy w jego moc uzdrawiajaca. Dla mnie to jest nieustajaco zaskakujace, ze w tej biednej Polsce, z tym upokarzajacym zasilkiem na dziecko, ze smiesznymi (w wiekszosci) pensjami, czesto w rodzinach gdzie pracuje tylko jeden rodzic, ludzi stac, zeby placic takie kosmiczne pieniadze (wiekszosc turnusow to jest koszt 5 tys) i to kilka razy w roku. Wiem, ze macie niewielkie dofinansowanie, i zbieracie 1%, ale i tak pewnie mnostwo rzeczy musicie sobie, swoim rodzinom, innym dzieciom odmawiac, zeby na taki turnus pojechac. No wiec ja bylam swiecie przekonana, ze zeby tak sie finansowo zylowac, to jednak trzeba w sens takiego turnusu wierzyc.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-04, 15:07   

Ja potrzebowałam pojechać do 12 Dębów, aby stwierdzić, że na takie turnusy już jeździć nie będę (straciłam wiarę w sens). Dużo kosztowało mnie uzbieranie 5 tyś. Żałuję, że nie przeznaczyłam tego na stałą, prywatną terapię. Bardzo żałuję.
Tak naprawdę jedyne fajne zajęcia to tylko basen...trochę drogo jak za basen...
Nie zmienia to faktu, że okolica i jedzenie są tam super!
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
djulia 
nawijacz


Wiek: 42
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 927
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2013-07-04, 15:31   

Ja myślę że dużo zależy od terapeutów których się ma w miejscu zamieszkania, u nas bardzo kuleje logopedia dlatego teraz jeździmy na turnusy logopedyczne z Elfem, obecnie na takim jesteśmy Kinga ma 25 zajęć indywidualnych logopedycznych 10 terapii ręki, SI, pedagoga i basen turnus drogi ale warty zapłaconych pieniędzy ponieważ efekty są natychmiastowe i długotrwałe po każdym turnusie mówi więcej i coraz wyraźniej jest to obecnie jedyny turnus po którym widzę większe efekty, gdybym mieszkała bliżej Warszawy na pewno próbowałabym dostać się tam na stałe regularne zajęcia a tak zostają mi tylko turnusy.
_________________
Julia- mama Kingi z zD 07.03.2007 i Kuby 28.03.2013
 
 
motylek13 
cichosza

Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-07-04, 22:13   

Dziękuje Wszystkim za odpowiedż.. :-) Tak mamy rehabilitacje i kontakt z logopedą. :-)
_________________
Asia, mama Amelki (05.03.2013)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2013-07-04, 23:22   

Nooo, pamietam Julia jak mi o tym Elfie opowiadalas. Bardzo zachecajaco, ja bym wyzylowala te pieniadze ale z polszczyzna mojego dziecka to nie ma sensu zupelnie, nic by nie skorzystala.
Najchetniej pojechalabym do Gacna, ze wzgledu na zwierzaki.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu