FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Przeniesienie dziecka z grupy do grupy - odgórna decyzja?
Autor Wiadomość
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-05, 10:14   

Miałam dziś uroczą rozmowę z panią dyrektor przedszkola, do którego chodzi moja Julia.
Pani stwierdziła, że moja córka świetnie sobie radzi, słucha poleceń i bierze udział w zajęciach.

Grupa integracyjna liczy 5 dzieci niepełnosprawnych w małej sali, więc chce Julę przenieść do innej grupy :-x . Do innej pani i nowych 5 letnich dzieci.
Jestem wściekła :evil: Julia bardzo lubi swoje panie ( jest ich 3), mają odpowiednie kwalifikacje, jedna z nich jest logopedą.
Wyraziłam swoje zdanie, że się nie zgadzam, ale nie wiem co wymyśli pani dyrektor.

Czy może przenieść moje dziecko bez mojej zgody??
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
morrisaonly 
nawijacz


Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 730
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2012-10-05, 12:30   

Iwonko, nie wiem jak jest w Polsce , ale w Niemczech nie ma takiej mozliwosci, aby dyrektor szkoly rzadzil dzieckiem. Ty jestes mama i Ty decydujesz :-)
_________________
Mama 12 letniej Emmy

Dobrze widzi sie tylko sercem, a najwazniejsze jest nie widoczne dla oczu...
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2012-10-05, 14:47   

do mnie w wakacje zadzwoniła sekretarka czy mogą młodsego synka przenieść do starszego - zgodziłam się


a 1 października to ja poszłam do dyrektorki żeby Pawełka przenieść do młodszej grupy i mimo że dzieci jest za dużo w grupie to przyjęła ze względu że Kuba płakał miał koszmary i beczał cały czas nie tylko w szkole ale i w domu .

z ego co wiem to nie może przenieść dziecka nauczyciel czy dyrektor musi być zgoda rodzica
wyjątkiem od tego sa jakieś sprawy typu nie wiem jak to nazwać ,,dyscyplinarne,, tz agresja w grupie lub tworzenie grupy pod dane schorzenie np cukrzyki do cukrzyków głusi do głuchych - ale to tez akurat musi być zatwierdzone przez rodzica.

jak szkoła się uprze występuje do kuratorium i wtedy ta decyzja jest przeważnie wiążąca ale nie jestem pewna czy aby nie mozna się od niej odwoływać
 
 
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-05, 15:16   

Problemem mojej córki jest to, że jest grzeczna i posłuszna.Według pani dyrektor nie potrzebuje tyle uwagi co inne dzieci z dysfunkcjami i świetnie poradzi sobie w normalnej grupie.
Tylko czy to, że jest grzeczna czyni ją mniej niepełnosprawną ???
Rozmawiałam z paniami z grupy i one są w wielkim szoku, nie chcą, żeby Julia została przeniesiona. No ale to nie one decydują :-x

Ja uważm, że jeśli mam do wyboru grupę z jedną panią, a grupę z trzema wysoko wykwalifikowanymi to chyba oczywiste co wybiorę, kierując się dobrem dziecka.

W poniedziałek ma zapaść decyzja.
Ja ze swojej strony przedłożę pani dyrektor opinię psychologiczną z OWI o konieczności intensywnego stymulowania rozwoju i o potrzebie pomocy i nadzoru osób dorosłych.
A tego to chyba nie są wstanie zapewnić w grupie 25 dzieci i jednego wychowawcy.



A tak na marginesie, to jestem w wielkim szoku. :wow: Myślałam za logicze, że w przedszkolu, w którym jest grupa integracyjna, że tam właśnie będą dzieci niepełnosprawne.
Jak to jest? jedne będą w grupie, inne nie ? I decyduje o tym pani dyrektor, która chyba nie ma o tym zielonego pojęcia :-x :-x :-x
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-10-05, 16:25   

Iwona ale wg ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 maja 2001 r.
w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół zgodnie z
§ 5.
1. Podstawową jednostką organizacyjną przedszkola jest oddział obejmujący dzieci w zbliżonym wieku, z uwzględnieniem ich potrzeb, zainteresowań, uzdolnień, rodzaju i stopnia niepełnosprawności.
2. Liczba dzieci w oddziale nie może przekraczać 25, z zastrzeżeniem ust. 3-5.
3. Liczba dzieci w oddziale przedszkola integracyjnego oraz w oddziale integracyjnym w przedszkolu ogólnodostępnym powinna wynosić od 15 do 20, w tym od 3 do 5 dzieci niepełnosprawnych.

Z tego co piszesz, w grupie jest 5 dzieci niepełnosprawnych dlatego powiedz Pani Dyrektor, żeby przeniosła dziecko zdrowe albo niech utworzy dwie grupy integracyjne i zatrudni dodatkową Panią. Ona tworząc grupę integracyjną dostała pieniądze na Twoje dziecko z miasta.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-05, 16:34   

Do tej pory było 5 dzieci ale pani dyrektor przyjęła jakiegoś chłopca.
Dowiedziałam się jak odbierałam córkę z przedszkola. Na drugą grupę nie ma pieniędzy. :-x Tylko nie wiem dlaczego padło akurat na moje dziecko ?? :wow:
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2012-10-05, 18:29   

Powiedz jej, że to nie Twój problem. Możesz się zgodzić na inną grupę jeżeli będzie to oddział integracyjny.
A powiedz co Julka ma w orzeczeniu o kształceniu. Może ma wpisane sprzężenie?
Poza tym jak będzie dalej ją chciała przenieść do innej grupy to poproś o wyjaśnienie na piśmie i skieruj kopię pisma do Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-05, 18:42   

Julia ma opinię z poradni o wczesnym wspomaganiu. U nas twierdzą, że to na czas przedszkolny, o kształceniu dopiero jak będzie szła do szkoły.
Według tej opinii z 2009r Julia ma upośledzenie lekkie, a w opinii psychologicznej z OWI z Pilickiej z 2012 r, że upośledzenie o stopniu umiarkowanym.

Dziękuję za wszystkie porady. Na pewno nie poddam się tak łatwo.

Czy pani dyrektor może w przyszłym roku szkolnym wpisać moje dziecko do zwykłej grupy mimo, że w przedszkolu będzie grupa integracyjna, i pomimo, że ja będę chciała integrację ??
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-10-05, 19:01   

Wydaje mi się, że potrzebujesz orzeczenia o kształceniu specjalnym.
Z takim papierkiem, na pewno nie przeniosą jej do zwykłej grupy. Postaraj się o to jak najprędzej.

W naszym przedszkolu (integracyjnym), orzeczenie o KS jest najważniejszym dokumentem kwalifikującym niepełnosprawne dziecko do przedszkola. Wydaje mi się, że każde państwowe przedszkole właśnie na takiej podstawie powinno przyjmować dzieci niepełnosprawne.

Być może dlatego, że nie masz tego papierka, chcą przenieść Julkę do innej grupy? Może nowy chłopiec ma?

Opinia o WWR, a orzeczenie o KS, to dwie różne sprawy.

iwonaf napisał/a:
Czy pani dyrektor może w przyszłym roku szkolnym wpisać moje dziecko do zwykłej grupy mimo, że w przedszkolu będzie grupa integracyjna, i pomimo, że ja będę chciała integrację ??


Myślę, że może... bo nie masz orzeczenia o KS. Ale mogę się mylić....
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-05, 19:06   

Ale u nas w poradni nie dadzą mi orzeczenia o kształceniu specjalnym w przedszkolu, bo ja już kiedyś o to pytałam, dopiero jak będzie córka szła do szkoły.
Julia w tym przedszkolu jest już drugi rok i wcześniej nie było problemu.

A poza tym została już przyjęta do grupy integracyjnej w tym roku.
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2012-10-05, 19:21   

no piekne rzeczym pani dyrektor przyjeła do przedszkola niepełnosprawnego chłopca i dopiero po przyjeciu dodatkowego dziecka szuka "koziołka" ofiarnego, który zwolni mu miejsce w oddziale integracyjnym. No to juz jest granda na sto fajerek :evil:
iwonaf - nie poddawaj się!
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-10-05, 19:41   

no, ja na prawdę nie rozumiem... przecież niemal wszystkie dzieci w wieku przedszkolny, te zakątkowe również, posiadają orzeczenie o KS. Dlaczego Wasza poradnia nie chce Wam tego świstka dać?
Czy to nie jest obowiązek PPP?

Iwonka, ja nie do Ciebie piję, tylko do samej PPP. Może ktoś zna dokładnie przepisy? Wydaje mi się, że PPP powinno wystawić orzeczenie?
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
iwonaf 
nawijacz


Wiek: 48
Dołączyła: 22 Cze 2008
Posty: 792
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-10-05, 19:53   

nefre napisał/a:
no, ja na prawdę nie rozumiem... przecież niemal wszystkie dzieci w wieku przedszkolny, te zakątkowe również, posiadają orzeczenie o KS. Dlaczego Wasza poradnia nie chce Wam tego świstka dać?
Czy to nie jest obowiązek PPP?



Ja tam pojadę w poniedziałek i nie wyjdę dopuki nie zapiszą Julii na badanie a jestem zdesperowana :evil:
_________________
mama 22 letniej Nikoli
i Juleczki zd 4.03.2006

:arrow: Foteczki Juleczki
:arrow: Sukcesy Juleczki
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2012-10-05, 20:26   

Iwona nie dyskutuj z panią. Wypełnij wniosek o KS, idź na badanie i nawet jak Ci będą mówić, że nie dostaniesz, bo wychodzi lekkie, to każ napisać opinie, potem będziesz się odwoływać jakby co.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2012-10-05, 20:26   

no i dobrze... :spoko: nie daj się.

tutaj jest rozporządzenie MEN w sprawach m.in. orzeczenia o potrzebie KS.

natomiast tutaj jest zakątkowy wątek poświęcony także orzeczeniom o KS.

Pisz wnioski i chciej każdą odpowiedź na piśmie.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu