FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Książki wydawane przez Stowarzyszenie BK
Autor Wiadomość
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2015-02-16, 20:09   

Tu o nowej książce wydanej przez BK tu
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-19, 10:36   

tu też


Warto wiedzieć, że za wywiad z Pablo Pineda stowarzyszenie musiało sporo zapłacić :-? i to nie z pieniędzy z projektu
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9667
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-02-19, 18:51   

groszek napisał/a:
tu też


Warto wiedzieć, że za wywiad z Pablo Pineda stowarzyszenie musiało sporo zapłacić :-? i to nie z pieniędzy z projektu


Z prywatnych pewnie też nie :-D

Anno...dzwonie...
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Atona
milczek

Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 9
Wysłany: 2016-04-12, 14:01   Najnowsze publikacje Stowarzyszenia

W 2014 roku Stowarzyszenie wydało kolejna publikację "Zespół Downa i medycyna".

Książka jest efektem pracy kilkunastu wybitnych specjalistów z badawczych ośrodków medycznych z całej Polski pod naukowym przewodnictwem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Publikacja jest adresowana przed wszystkim do rodziców. Teksty w niej zawarte napisane są zrozumiałym, ale jednocześnie precyzyjnym językiem, a przedstawiane zagadnienia przydatne w codziennym byciu z osobami z zespołem Downa. Autorzy doskonale znają specyfikę problemów osób z zespołem Downa z praktyki. Książka może być pomocna także lekarzom pierwszego kontaktu, dla których spotkanie z trisomią 21 jest niekiedy spotkaniem z nieznanym. Stara się też dać odpowiedź na pytanie czy nauczymy się leczyć zespół Downa?

http://www.bardziejkochan...-warszawa-2014/


W tym samym roku została wydana książka "Twarze sukcesu. Zespół Downa".
Książka jest zbiorem reportaży o osobach z trisomią 21, które osiągnęły spektakularne sukcesy w różnych dziedzinach życia zawodowego. Bohaterowie zbioru to m.in. aktorzy, poetka czy malarka. Galeria niebanalnych postaci, a wszystkie opisane przez znakomite dziennikarskie pióra. Oprócz reportaży są także w tej książce refleksje tak znanych osób jak profesor Urszula Jarecka, profesor Monika Płatek, profesor Anna Sobolewska, czy doktor Ewa Gniazdowska. Wszystkie dotyczą osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich miejsca wśród nas, cech, umiejętności i ról społecznych, jakie skłonni jesteśmy im przypisywać.

http://www.bardziejkochan...-warszawa-2014/



2015 rok przyniósł wydanie pozycji "Rysa na raju. My i niepełnosprawni".
Książka jest zapisem dwunastu rozmów ze znanymi osobowościami polskiego życia politycznego, naukowego i artystycznego. To, co łączy wszystkie konwersacje, to przewodni temat niepełnosprawności – jako zjawiska, do którego często trudno się jednoznacznie ustosunkować, a wymaga tego od nas coraz częściej współczesna rzeczywistość. To próba zmierzenia się ze stereotypami, które narosły przez lata wokół tematu niepełnosprawności – zwłaszcza zaś wokół upośledzenia umysłowego, które, jak przekonują twórcy projektu i ich interlokutorzy – nie musi być traktowane jako dysfunkcja i niepełnosprawność w ogóle. Może być ujmowane jako specyficzny sposób bycia człowiekiem, stanowić pozytywną wartość i przyczyniać się do wzbogacenia życia nas wszystkich.

Do udziału w projekcie udało się zaprosić szacowne grono interlokutorów składające się ze znanych ludzi nauki, polityki i sztuki. Mówią między innymi (wg kolejności
w książce) - Zbigniew Szawarski, Marek Bieńczyk, Ewa Łętowska, Wiesław Godzic, Joanna Kołaczkowska, Magda Łazarkiewicz, Agnieszka Grochowska, ks. Andrzej Szostek, ks. Jan Sochoń, Jerzy Hausner, Bartłomiej Topa, Artur Andrus…

Co czyni projekt ciekawszym, to fakt, że żaden z rozmówców nie zajmuje się zawodowo tematyką niepełnosprawności, a zatem ich spojrzenie jest świeże,
a wnioski wynikają wyłącznie własnych przemyśleń, osobistych doświadczeń
i obserwacji

Za fotografie towarzyszące rozmowom odpowiada duet fotografików – Anna Orłowska i Mateusz Lipiński. W tworzeniu zdjęć do książki wykorzystali zabytkowy wielkoformatowy aparat, który służył do robienia zdjęć portretowych przez ponad sto lat.

http://www.bardziejkochan...-warszawa-2015/

Książki dostępne są w księgarni Stowarzyszenia
http://www.ksiegarniabk.pl/

Zachęcam do lektury:)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-03-09, 17:06   

Nowa książka :arrow: Nie było czasu na koniec świata
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2019-10-26, 16:26   

Korzystając z chwili wolnego czasu (uwielbiam czytać książki) postanowiłam po przeczytaniu książek które doszły z Zakątka (dam jeszcze koleżance do przeczytania) napisać recenzje.
,,Mamy z innej planety’’- przeczytana w jeden dzień. W niej są opisane historię kobiet, które urodziły niepełnosprawne dziecko. Myślę że, odbiór napisanych niniejszych książek jest zależny od tego w jakim wieku się ma dziecko, jakimi ludźmi jesteśmy, Prawdopodobnie inaczej odbierałbym książkę gdy bym miała dziecko powiedzmy w wieku 5 lat inaczej gdy ma się 15 latka a inaczej gdy się ma 21 – latka. Generalnie lubię książki pisane przez rodziców, one bardziej do mnie przemawiają, bo w wielu wątkach odnajduje siebie samą. Choć akurat ta jest przeplatana wiadomościami teoretycznymi z zakresu niepełnosprawności czy historii ludzi z niepełnosprawnością.
Ale bardziej mi się podobała ,,Nie było czasu na koniec świata…… Pewnie jest mi o tyle bliższa, bo matki w niej opowiadają o życiu z dziećmi już dorosłymi, a sama mam już dorosłego mężczyznę. :roll: . Przeczytałam ją jednym tchem. :-D I też w niej w wielu miejscach i sytuacjach odnajduje siebie. Mam to szczęście, że nie wychowuje Bartka sama, ale mam drugą połówkę, dogadujemy się, na ile może pomaga i wspiera w opiece nad Bartkiem. Jak to często mówi ,,wspólnie ciągniemy ten wózek’’. Oby jak najdłużej w zdrowiu. :* Autorkami wywiadów mogłaby być każda z nas. Wiadomo na początku drogi, za wiele nie ma się do powiedzenia, wydaje mi się, że są bardziej pytania, dlaczego?, dlaczego u nas, dlaczego jego to spotkało itp. A teraz staramy się myśleć co się stanie ,, z nim, z nią’’ gdy nas zabraknie. :-( Dla mnie ciekawa, pozycja, godna polecenia.
:tak: :tak:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-26, 22:45   

Dzięki Kasiu :*
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wczoraj 21:36   Listy do syna

Doczekały się wydania książkowego :wow: tyle lat i wreszcie są. Ponoć ilustrowane...

Nie wiem czy to dobrze, czy źle. Dla mnie to już temat nieciekawy, ale może dla młodych rodziców...

Już od samego początku budziły kontrowersje...
2. "Piszę do Ciebie, Stasiu..." - nowy odcinek podcastu BK

W 2006 roku Wioletta Mikusek urodziła Stasia, u którego zdiagnozowano Trisomię 21 chromosomu, czyli używając bardziej znanego choć politycznie niepoprawnego określenia – zespół Downa. Nie były to łatwe chwile dla młodej mamy. Żeby walczyć ze stresem, poczuciem życiowej tragedii i lękiem przed przyszłością, pisała do niemowlęcia listy – listy do syna. Powstało w ten sposób osobliwe literackie wydarzenie, zapis lęków i obaw związanych z niepełnosprawnością dziecka – a wszystko na żywo, na dotyk, bez czasowego i przestrzennego dystansu.

Zapraszamy do rozmowy z autorką listów, panią Wiolettą Mikusek, mamą 17-letniego Stanisława. Po drugiej stronie mikrofonu pan Andrzej Suchcicki - pomysłodawca i koordynator wydania nowej publikacji Stowarzyszenia "Bardziej Kochani" pt. Listy do syna.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu