FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie pielęgnacyjne a KRUS
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9688
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-03-17, 19:58   

Wytłumiacie mi jedno. Można mieć ziemię i nie być na KRUSie?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-03-17, 21:00   

Iga można .sołtys ma ziemię i prowadzi działalność gospodarczą .Znam taki przypadek
_________________
Bartosz-urodzony 23 V 2003 Wnuczek

Nic mnie tak nie boli, jak bezmyślność.
 
 
Edyta1245 
gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 403
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-17, 21:06   

Można,tylko trzeba mieć inne ubezpieczenie.Mąż pracuje,więc jest ubezpieczony w ZUS.Ja jestem na zasiłku dla bezrobotnych i dopóki mam płatny,też jestem ubezpieczona.kiedy stracę prawo do zasiłku,będę musiała się ubezpieczyć w KRUS-ie
_________________
Edyta mama Paulinki(ur.27.09.1996), Kingi(ur.18.05.2002) i Mateusza ZD(ur.15.03.2008)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9688
Skąd: Dębica
Wysłany: 2013-03-17, 21:14   

Edyta, no ale skoro oboje jesteście w ZUS-ie, do tego Ty jesteś na bezrobotnym i zasiłku pielęgnacyjnego nie pobierasz to w czym problem?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-03-17, 21:18   

Edytko nie wiem jak w przypadku zasiłku ale wiem jak w przypadku renty.

zastanawiam się czemu nie otrzymujesz dopłat? ktoś dzierżawi? jeśli tak moze trzeba to dzierżawienie mieć na piśmie?



może im chodziło o to że kontrole w roku 2012 tych co są na Krusie WYKAZAŁY ŻE 40 % OSZUŚCI i ze nie pracują na roli a są rolnikami dlatego żeby płacić składki Krusowskie... w tym roku pewnie biora sie za tych co na rentach i zasiłkach są. myślę że nie będzie tak źle w waszym i moim przypadku - my nie oszukujemy
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-03-17, 21:30   

Edyta1245 napisał/a:
Można,tylko trzeba mieć inne ubezpieczenie.Mąż pracuje,więc jest ubezpieczony w ZUS.Ja jestem na zasiłku dla bezrobotnych i dopóki mam płatny,też jestem ubezpieczona.kiedy stracę prawo do zasiłku,będę musiała się ubezpieczyć w KRUS-ie


Edyta, żadna z nas jak bierze świadczenie nie jest na płatnym bezrobociu. Mąż może Cię ubezpieczyć u siebie w pracy w ramach ubezpieczenia rodzinnego.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Edyta1245 
gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 403
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-17, 21:44   

Tak jak pisałam wcześniej na świadczenie dopiero bym przeszła od lipca.Mąż nie może mnie ubezpieczyć u siebie,ponieważ mamy to gospodarstwo i będę musiała ubezpieczyć się w KRUS-ie.Gdybyśmy nie mieli tego gospodarstwa,to mogłabym zostać dolej osobą bezrobotną i ubezpieczoną bez prawa do zasiłku.
U nas w gminie do tej pory było tak,że można było być na świadczeniu i pobierać pieniążki,ale KRUS trzeba było sobie opłacać.Osobom nie posiadającym gospodarstwa ubezpieczenie opłacała gmina.

[quote="julkakulka"

zastanawiam się czemu nie otrzymujesz dopłat? ktoś dzierżawi? jeśli tak moze trzeba to dzierżawienie mieć na piśmie?
[/quote]

Nie bierzemy dopłat,ponieważ nic w tej ziemi nie robimy,a żeby brać dopłaty ziemia musi być uprawiana.Mąż nie ma na to czasu,ponieważ pracuje od rana do wieczora,bo z ziemi nie da się wyżyć.
_________________
Edyta mama Paulinki(ur.27.09.1996), Kingi(ur.18.05.2002) i Mateusza ZD(ur.15.03.2008)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16896
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-03-17, 21:58   

A czytałyście co tu jest napisane :?:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Edyta1245 
gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 403
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-18, 07:17   

Tak ja już to czytałam,dlatego mam nadzieję,,że do lipca wszystko się wyjaśni.Składkę mogę opłacać,ale litości niech nie zabierają świadczenia.
_________________
Edyta mama Paulinki(ur.27.09.1996), Kingi(ur.18.05.2002) i Mateusza ZD(ur.15.03.2008)
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-03-18, 08:45   

Edytko ale istnieje os takiego jak zawieszenie składek i przejście na ubezpieczenie męża....

za ziemię leżącą odłogiem też dostaje się dopłaty tylko trzeba zadeklarować że raz do roku trzeba skosić trawę. wiem że kilka osób z mojej wioski nawet raz tego nie robi a kaskę bierzę.

coś mi tu nie gra...

za dzierżawioną ziemię tez byście dotacje dostawali, plus oplata za dzierżawę?


sorki że tak drąż ale ostatnio właśnie jestem po przejściach w tym Krusie , zresztą w nim jest więcej niejasnych zakamarków prawnych i jak urzędzie w poniedziałek mówi tak to przyjdziesz do 2 we wtorek to będzie Ci mówił inaczej


jakiej klasy macie ziemię . i dlaczego nie składacie o dopłaty? -bo to jest dziwne, ja kiedyś myślałam troszkę inaczej ale życie zweryfikowało poglądy i jak można coś od państwa ugrać to czemu nie spróbować
za 5ha możesz mieć kilka tysiaków rocznie, chyba warto powalczyć
 
 
Edyta1245 
gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 403
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-18, 09:19   

Dopłaty braliśmy chyba ze dwa lata,jakoś na samym początku.Potem u nas było sporo kontroli i mąż odpuścił.Nie chciał się włóczyć po tych wszystkich urzędach.Taki jest mój mąż,uczciwość u niego na pierwszym miejscu.Tylko dlaczego wobec nas nie wszyscy są tacy uczciwi.Jeśli nie bierzemy dopłat,to czemu te kontrole nie działają w drugą stronę.Dlaczego tu nie robią zdjęć z powietrza i nie oceniają,czy uprawia się tę ziemię,czy nie.Też powinno to być jakoś uregulowane.Oni tylko umieją zabierać.Zła jestem strasznie.

A jeśli przeszłabym na ubezpieczenia męża,to nie ścigali by mnie później,że mam jakieś zaległe składki do zapłacenia?
Wiem,mam jeszcze czas do lipca,ale ja z tych osób co martwią się na zapas.
_________________
Edyta mama Paulinki(ur.27.09.1996), Kingi(ur.18.05.2002) i Mateusza ZD(ur.15.03.2008)
 
 
kangurek773
mruczek

Dołączył: 14 Mar 2008
Posty: 68
Wysłany: 2013-03-18, 10:00   

My mamy nieużytki rolne ,tam nic nie urośnie ,bierzemy dopłaty ,wystarczy raz w roku skosić,
a kontrola -my mamy co roku,podobno system nas tak lubi ;-) i nie ma problemu jak we wniosku o dopłaty dane są zgodne z pomiarami ,a nawet jest tolerancja chyba 10%


szkoda kasy
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-03-18, 10:16   

Dzwoniłam do opieki i pani powiedziała mi, że faktycznie taki przepis jest, ale ona go interpretuje z korzyścią dla nas. Powiedziala,że mam sie ie martwić. Nie wie, co tam do lipca jeszcze wymyslą, ale jesli będą kazali zabrać KRUSowcem zailki i świadczenia to ona mówiła, że to nie przejdzie, że ludzie do tego nie dopuszczą. Oby!
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-03-18, 13:37   

jeżeli przechodzi się na męża ubezpieczenie to trzeba się odbezpieczyć :lol: w Krusie ale zapytaj już w lokalnej placówce bo to jest zależne od gminy. mąż mój mimo Zusu był przez 2 lata dobezpieczony w Krusie ale to dodatkowo i za kwartał płacił ok 45zł


A z satelity my co roku dostajemy nowe w raz z wnioskiem do wypełnienia. kontrole mieliśmy kilka razy ale nie chodziło o dopłaty. moja ciocia na mazurach ma kontrole 3 razy do roku, -ich system tez lubi. a składając wnioski że ziemia leży odłogiem mozna skosić raz do roku, i dostaniecie. a jak da się ogłoszenie w tygodniku rolniczym że w zamian za skoszenie dostanie ktoś trawe siano ze skoszonego pola można mieć to za darmo. ...nie szkoda I tych kilku tysięcy? chyba że kilka tysiaków to dla Ciebie nic , w takim razie to nie wiem po co robisz ten raban o taką śmieszna kwotę jaką Państwo zwie zasiłkiem
 
 
Edyta1245 
gaduła


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Maj 2009
Posty: 403
Skąd: Kielce
Wysłany: 2013-03-18, 15:48   

Tylko,że u nas na tych nieużytkach porosły brzózki,sosenki i nie da się skosić.Poza tym ja myślałam,że do nieużytków nie dają dopłat.W takim razie będę musiała udać się do następnego urzędu.Tylko w tym roku to chyba już za późno.
Ale to już na inny wątek,bo ten zaśmiecamy.
W naszej okolicy większość to nieużytki,bo to piąta klasa,więc nie ma mowy,zeby ktoś coś zrobił za nas.
Ja po prostu chcę sprawiedliwości,dlatego się tak denerwuję :oops:
_________________
Edyta mama Paulinki(ur.27.09.1996), Kingi(ur.18.05.2002) i Mateusza ZD(ur.15.03.2008)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu