FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie pielęgnacyjne a KRUS
Autor Wiadomość
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-04-06, 20:06   

ewa i julka napisał/a:
Ja pytałam u mnie w opiece i powiedziano mi ze świadczenie nie będzie zabrane a tez jestem na KRUS-ie.Nasze dzieciaki niepełnosprawnosć osiągnęły przed ukończeniem 18 roku zycia więc sie nam nadal należy. Ja zresztą tak to wszystko zrozumiałam.


ale problem polegał na czymś innym, otóż ponoć rolnik ma nienormowany czas pracy i spokojnie może pogodzić prowadzenie gospodarstwa z wychowywaniem dziecka niepełnosprawnego
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-04-07, 13:35   

sobalinka napisał/a:
ewa i julka napisał/a:
Ja pytałam u mnie w opiece i powiedziano mi ze świadczenie nie będzie zabrane a tez jestem na KRUS-ie.Nasze dzieciaki niepełnosprawnosć osiągnęły przed ukończeniem 18 roku zycia więc sie nam nadal należy. Ja zresztą tak to wszystko zrozumiałam.


ale problem polegał na czymś innym, otóż ponoć rolnik ma nienormowany czas pracy i spokojnie może pogodzić prowadzenie gospodarstwa z wychowywaniem dziecka niepełnosprawnego


nienormowany czas pracy - tak 24na dobe :lol: :lol: :lol: :lol:
  
 
 
osmiora 
gaduła


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 286
Wysłany: 2013-04-07, 13:36   

julkakulka napisał/a:
sobalinka napisał/a:
ewa i julka napisał/a:
Ja pytałam u mnie w opiece i powiedziano mi ze świadczenie nie będzie zabrane a tez jestem na KRUS-ie.Nasze dzieciaki niepełnosprawnosć osiągnęły przed ukończeniem 18 roku zycia więc sie nam nadal należy. Ja zresztą tak to wszystko zrozumiałam.


ale problem polegał na czymś innym, otóż ponoć rolnik ma nienormowany czas pracy i spokojnie może pogodzić prowadzenie gospodarstwa z wychowywaniem dziecka niepełnosprawnego


nienormowany czas pracy - tak 24na dobe


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
mama Kasi 2000 Bartka 2002 i Mańka z zd 05.07.2011
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-04-07, 13:36   

oświećcie mnie, jeśli faktycznie nie o to chodzi :prosze:
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
osmiora 
gaduła


Dołączyła: 17 Lip 2011
Posty: 286
Wysłany: 2013-04-07, 13:45   

Każdy urzędnik powinien taki dzień pracy w gospodarstwie przeżyć ! :-x nawet nie musi to być z dzieckiem niepełnosprawnym ale normalnie z dzieckiem ! Potem mogą takie bzdury opowiadać !
Tak w nawiasie właśnie stąd biorą się te wszystkie wypadki w gospodarstwach że rodzice są zmuszeni ciągnąć dzieci ,,ze sobą do pracy '' potem chwila nieuwagi i masz :wow:
_________________
mama Kasi 2000 Bartka 2002 i Mańka z zd 05.07.2011
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-04-10, 23:34   

PSL złoży projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych

wątek do przeniesienia tutaj
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2013-04-30, 17:24   

Alicja szkoda że mi się nie otworzyło. Dziewczyny a jeśli mąż ma 1,12 ha ziemi ale płatnikami krusu nie jesteśmy bo obydwoje pracujemy to świadczenie mi się nie należy ?
Dziś mi coś babka nabąknęła w urzędzie jak byłam o świadczenie , ale mnie tak zdenerwowała że się nie należy że wyszłam. Ziemia jest na zasadzie że teściowa sobie tam grzebie a ja ostatnio tam byłam kilka lat temu. Teraz się zastanawiam co mam zrobić bo z ziemi nic nie ma a jesteśmy brani za rolników.
Obydwoje z mężem pracujemy więc ziemią nie ma kto się zająć i tacy rolnicy z nas :evil:
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-04-30, 17:53   

to jeszcze zależy od tego jaka to ziemia i klasy. i o coś takiego jak ha przeliczeniowe, dostaniesz to tam gdzie opłacasz podatek za ziemie.


ps kto właśnie go opłaca, i czy jak teściowa w niej grzebie to na papierku ma dzierżawe czy nie? bo jak nie to chyba lepiej dla was.


u nas jakis limit jest do 1ha przeliczeniowego możemy zostawić sobie do swoich potrzeeb a juz resztę żeby nie stracić renty oddaliśmy w dzierżawę


ps2 kto dostaje nakazy płatnicze
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-04-30, 17:58   

Emilka świadczenie ci się należy, ale będziesz musiała składki emerytalno- rentowe sama sobie opłacać w KRUS, taka jest ustawa, u nas po roku się opamiętali, że mamy ponad1 ha. przeliczeniowy i musimy męża zgłosić do KRUS, ale świadczenia pielęgnacyjne ma nadal. Pola to macie pow. 1 ha. przeliczeniowego, czy ogółem, bo to też jest różnica :-)
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-04-30, 18:05   

ale całego krusu nie musicie płacić, jak mąż pracuje w i ma zus to tylko się dobezpiecza, czyli około 50 zl na kwartał, pisze około bo mój się dodatkowo ubezpieczał rok temu i płacił 43zł czy coś koło tego



a płaciliśmy nie tyle dla opiekuńczego ale dla mojej renty, choć i tak to było nie potrzebne :roll:
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2013-04-30, 18:07   

Nakazy płatnicze są na męża. Rozmawiałam z teściową że ten kawałek za dużo co jest przepiszemy na nią a kiedyś i tak będzie to nasze. Nie mieszkamy razem to pewnie by to wystarczyło. Bo z tego co się już zdążyłam zorientować to nie powinno przekraczać 1ha ?Dobrze myślę ?
A teraz jest 1,12ha to już przeliczeniowe. Mamy w to wliczony kawałek koło domu i nawet jak byśmy to rozdzielili to zostaje 1,07 przeliczeniowego więc to nic nie zmienia.
A jeszcze mi powiedzcie jak liczy się te składki jak bym musiała sobie sama opłacać ?

Julka właśnie zobaczyłam twój wpis. 50zł to jeszcze do przegryzienia. Ale stawka się nie zmienia i ma być to 820zł ?
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-04-30, 18:13   

M. zrezygnował z pracy i jest na świadzeniach pielęgnacyjnych, jak pracował to KRUS nie opłacał.Kiedy przechodził na świadczenia, też nikt nie zwracał uwagi, że trzeba się opłacać w KRUS, dopiero po roku pretensje, że nie opłaca składek.

Edit. składka KRUS jest co kwartał prawie 380 zł., a świadczenie ma otrzymywać 820 zł. tak nam powiedzieli.
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
julkakulka 
złotousty

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 06 Kwi 2011
Posty: 2832
Skąd: z dużego pokoju :)
Wysłany: 2013-04-30, 18:36   

Emila co to jest te 820zł? bpo nie wiem

po co płacić cały krus jak ma ubezpieczenie zus?

te 50zł to jest dobezpieczenie. bo nie można płacić całego krusu i zusu razem


te dobezpieczenie to tylko składka wypadkowa i macieżyńskie jak się nie mylę, reszte jak nie pracuje w rolnictwie to nie musi opłacać ( warunkiem tego jest płacenie zus)





MAD a mąż ma rente? bo jak ma to składki nie płaci
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2013-04-30, 18:44   

No ale to on będzie pracował tylko ja zrezygnuję z pracy bo chcę przejść na świadczenie. Jeśli sobie nie opłacę sama składek to będzie to okres nieskładkowy.
Chodzi mi o to że od państwa dostanę 820 zł. świadczenia a z tego sama muszę opłacić składki. O to chodzi w nowej ustawie. tak?
Teraz jak przepiszę ziemię teściowej bo ja z tego nie korzystam, tylko ona to automatycznie nie będę mieć już hektarów i składki opłaci mi państwo. Tak to wykombinowałam. Będzie ?

Rolnikiem staje się ten kto ma powyżej 1ha przeliczeniowego . Tak ?
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-04-30, 19:06   

To nie ważne na kogo jest pole, z ustawy pow. 1 ha podlegacie oboje obowiązkowemu ubezpieczeniu, jeżeli któreś z was by nie pracowało. Jak odpiszecie część, to gmina będzie za ciebie odprowadzać te składki, a jak nie to sama musisz płacić co kwartał do KRUS, ale świadczenia 820 zł. będziesz otrzymywać :-)

emilka napisał/a:
Rolnikiem staje się ten kto ma powyżej 1ha przeliczeniowego . Tak ?
:tak:
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu