FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie pielęgnacyjne a KRUS
Autor Wiadomość
kiciunia1985 
cichosza

Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: koszalin
Wysłany: 2013-09-16, 15:37   

witam
mi nie przyznali w gopsie świadczenia odwołałam sie do SKO i tez dostałam odmowę i mam pisac skarge do wojewodzkiego sadu administracyjneg w szczecinie. i zobaczymy co oni mi odpowiedza.
_________________
marzena mama ignasia
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-09-16, 18:53   

kiciunia1985 napisał/a:
witam
mi nie przyznali w gopsie świadczenia odwołałam sie do SKO i tez dostałam odmowę i mam pisac skarge do wojewodzkiego sadu administracyjneg w szczecinie. i zobaczymy co oni mi odpowiedza.


A chętnie Ci podpowiemy i poradzimy. Tylko proszę przedstaw się nam tutaj , lubimy wiedzieć z kim mamy przyjemność. :prosze:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-09-18, 16:00   

nie wiem czy w dobrym miejscu, ale może komuś się przyda

dopłata do ubezpubezpieczenia w KRUS
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
kiciunia1985 
cichosza

Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: koszalin
Wysłany: 2013-09-19, 18:38   

powiem ze juz nie wiem co mam robic.
moze opowiem mój maz na 4 ha ziemi i jesteśmy ubezpieczeni w krusie. no i mi napisali ze moge prowadzic gospodarstwo rolne- zarządzać nim i sprawować opieke nad ososba niepełnosprawna. to mi napisali w gopsie a SKO to podtrzymuje i mi napisali ze mam zlozyc skargę do szczecina do sadu. moj maz juz mowil żebyśmy wzieli rozwód bo wtedy jestem samotna matka i oni beda oplacac mi skladki i dostane wtedy świadczenie. ale czemu w polsce musi byc tak ze rodziny sie prze nasz rzad rozwodzą bo tak większość pewnie zrobi zeby dostac pieniadze na dziecko.

WIEC PROSZE WAS PORADZCIE COS CO MAM DALEJ ROBIC.
_________________
marzena mama ignasia
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-09-19, 22:36   

Kiciunia pisz odwołanie :tak:

A ja myślę,że się coś zmieni, tylko człowiek musi swoje przejść :-( komisja sejmowa
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-09-20, 08:07   

Byłam na tej komisji. Weszłam z Rafałem o 17.03 ;-) Faktycznie mówiono o tym i głosowanie było przychylne, ale jeszcze chwilkę trzeba poczekać, i jest duża szansa na przegłosowanie poprawki z sejmie ;-)
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-09-20, 19:10   

vagabunda8 :* właśnie dzięki twojemu linkowi, z ploteczek udało mi się to obejrzeć, i mam nadzieję, że nie będziemy musieli zrezygnować z gospodarstwa które, nie daje nam żadnego dochodu, a jedynie zdrową żywność dzieciom.
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-09-20, 20:10   

;-)
:spoko:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-09-26, 23:24   

No i mamy odmowę :okular: następny jest Sąd Administracyjny :]
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
kiciunia1985 
cichosza

Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: koszalin
Wysłany: 2013-09-27, 07:58   

no mi powiedzilei w gopsie zebym sie nie odwolywala bo i tak sad sad bedzie kryl i na mare tylko mu moje nerwy pojda. ale sie zastanawiam bo mam jeszcze tydzien zeby napoisac do sadu admistracyjnego. i nawet bylam u prawnika to tez powiedzila ze nie wygram bo sady pojda za jednymi przepisami. i tylko rozwod mnie ratuje zeby dostac swiadczenie. wiec zejemy w super panstwie.
_________________
marzena mama ignasia
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2013-09-27, 08:01   

Ja bym jednak pisała do tego sądu.

Czy zgłaszacie swoje problemy do rzecznika praw obywatelskich? Może warto byłoby pisemne skargi na takie nierówne traktowanie (jedne gminy dają, inne nie i to podstawie tych samych przepisów)pisać do wszelkich urzędów wyższych?

Chole..., u nas to nic nie może być normalnie :] ?!
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 985
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2013-09-27, 21:32   

Grażyna, jak by było normalnie, to by było nudno :-)
Kiciunia, może i tak, może i nie wygrasz, ale jak się powiedziało A, to trzeba powiedzieć i B....Ja tak zrobiłam, choć tak naprawdę nie wierzę, że coś wskóram. Ale napisałam do NSA, opisałam podobnie jak do SKO, dodałam jeszcze więcej faktów i czekam. ponoć to może trochę potrwać.

dopłata do ubezpieczenia w KRUS
Skorzystał już ktoś z tego?
Ja dzisiaj złożyłam wniosek, można go nawet wypełnić na miejscu, trzeba mieć tylko odpis aktu urodzenia dziecka i orzeczenie o niepełnosprawności.
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2013-09-28, 10:31   

Jest jeszcze skarga do Strasburga :roll:
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kiciunia1985 
cichosza

Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: koszalin
Wysłany: 2013-09-28, 20:20   

renia 33
wzielam twoja slowa do serca i pisze skarge.
ale dziewczyna mam pytanie i prośbę jak uzasadniacie ze ma cie ziemie i nie możecie tego pogodzić z rehabilitacja dziecka. BARDZO WAS PROSZE O POMOC.
_________________
marzena mama ignasia
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2013-09-30, 17:12   

Kiciunia nam z SKO napisali, że jak się napisze oświadczenie w GOPS, że nie pracujesz w gospodarstwie to świadczenie się powinno należeć, my takowego nie złożyliśmy ( bo mąż ma świadczenie), a ty może mogłabyś napisać takie oświadczenie, że mąż pracuje na gospodarstwie, a ty zajmujesz się dzieckiem. :spoko:

A swoją drogą napisali też, że ustawa o świadczeniach pielęgnacyjnych uległa zmianie od 01.01.2013, a z Ministerstwa mi odpisali, że w tej ustawie nie było zmian, zmieniło się tylko odnośnie specyjalnego zasiłku opiekuńczego :?:
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu