FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Świadczenie pielęgnacyjne a KRUS
Autor Wiadomość
jolka
mruczek

Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 83
Wysłany: 2013-12-06, 21:15   

rzeczywiście jak napiszesz takie oświadczenie to świadczenie otrzymujesz
 
 
dorotanalewajek 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 20 Sty 2008
Posty: 46
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-12-23, 00:26   

Rząd: Rolnik i małżonek też dostanie świadczenie pielęgnacyjne
http://www.nie-pelnospraw...e-pielegnacyjne
_________________
Dorota mama Weroniczki z zD(15.10.2007) i Kasi (09.08.2013)
 
 
kiciunia1985 
cichosza

Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: koszalin
Wysłany: 2014-02-14, 09:11   

wczoraj miałam sprawe w sadzie administracyjnym i przegrałam bo powiedzieli ze NSA ma racje ze rolnik ma pole i to nie jest rezygnacja z pracy. a najlepsze jest to ze powiedzieli ze moge sobie kogos zatrudnic do pomocy.
moge die odwolac do NSA do warszawy ale tam zapewne przegram wiec nie wiem co dalej.
_________________
marzena mama ignasia
 
 
mad 
nawijacz


Wiek: 51
Dołączyła: 02 Gru 2009
Posty: 644
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-02-14, 17:15   

Kiciunia, ale ty masz pole czy mąż, bo jak mąż to ty piszesz oświadczenie,
że mąż zajmuje się gospodarką, a ty dzieckiem, i w gospodarstwie nie pracujesz,
to powinno wystarczyć. W grę wchodzi jeszcze dzierżawa, ale to już zależy od waszej sytuacji.
Ja jeszcze bym wzięła i wysłała wszystkie decyzje do ministerstwa pracy i polityki społecznej
i do rzeczników( praw obywatelskich i praw dziecka) bo o tym trzeba wołać, skoro ministerstwo i rzecznik odpowiada,
że rolnikowi świadczenie się należy( ja otrzymałam trzy takie pisma) a urzędy dalej swoje.

PS. My czekamy dalej na decyzje Sądu Administracyjnego :]
_________________
mama Jasia ur.07.05.2009
 
 
kiciunia1985 
cichosza

Wiek: 38
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 15
Skąd: koszalin
Wysłany: 2014-02-14, 18:24   

mad odemnie nie chcieli takie oświadczenie przyjąć. mój maż ma ziemie nie ja a w ogole ja i tak nic na tej ziemi nie robię. ale tego tak nie zostawię będę walczyć do końca.
_________________
marzena mama ignasia
 
 
Renata 
milczek

Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-08-15, 21:28   Brak świadczenia pielęgnacyjnego.

W maju tego roku urodziłam dziecko z zespołem downa.Syn urodził się z wieloma powikłaniami. Dwa miesiące walczył w szpitalu o życie. Dziś już jest w domu ale ciągle jeszcze ma problemy zdrowotne. Odwiedziny w szpitalu i u lekarzy są ciągle jeszcze częste. Dlatego też starałam się o świadczenie pielegnacyjne w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Stawaliśmy się na komisji.Zostało nam przyznane zasiłek pielęgnacyjny i rehabilitacyjny. Odmówiono nam stałego świadczenia pielęgnacyjnego.Proszę o pomoc i informację. Czy matce będącej rolnikiem (ubezpieczenie KRUS)przysługuje świadczenie pielegnacyjne i gdzie się odwołać od decyzji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie?
Czy nie należy się nam świadczenie pielęgnacyjne?
Proszę o pomoc i dziękuję.
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 985
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2014-08-16, 00:08   

Witaj :papa:
Jak najbardziej matce, będącej rolnikiem należy się świadczenie pielęgnacyjne; tylko że naszym przypadku taką decyzję na świadczenie wydaje GOPS- oczywiście trzeba wypełnić masę papierów; Jeśli dobrze zrozumiałam z tego posta to macie już orzeczenie i tam jest , że syn nie wymaga stałej opieki? W takim przypadku pozostaje odwołanie się do komisji wojewódzkiej, ale są tu dziewczyny, które pisały odwołania, na pewno koś Ci pomoże :tak:
W naszym przypadku wszystko było OK.
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-08-16, 07:04   

Ja też jestem na KRUSie i dostaję zasiłek i świadczenie pielęgnacyjne. Musisz to załatwić w GOPS/MOPS -ie a nie w PCPR.
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
Renata 
milczek

Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-08-16, 08:59   

W MOPS-ie powiedzieli, że z orzeczenia wynika, że syn nie wymaga stałej opieki i świadczenie się nie należy.
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 985
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2014-08-16, 10:13   

No to się odwołuj. Kiedy była komisja? Zresztą każde malutkie dziecko wymaga w mniejszym lub większym opieki. Przecież w pole ani do obory go nie weźmiesz.
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
sobalinka 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 13 Lis 2009
Posty: 1955
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-08-16, 14:02   

Też bym się odwołała :-?
Że jak to nie potrzebuje opieki ? ;/ absurd
_________________
Agnieszka-mama: Konrada (06.07.2004) oraz bliźniaków:Michałka z ZD :cool2: i Milenki :modnisia: (17.08.2008)


MICHAŁKOWY AZYL
 
 
tereskus
cichosza

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 35
Wysłany: 2014-08-16, 16:09   

Musisz jak najszybciej złożyć odwołanie,z tego co pamiętam masz 2 tygodnie.My też za pierwszym razem pisaliśmy odwołanie i przyznali nam świadczenie :-)
_________________
Teresa mama Dawida,Tomka z ZD i Wiktorii.
 
 
Renata 
milczek

Dołączyła: 15 Sie 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-08-21, 11:31   

Napisałam odwołanie do komisji wojewódzkiej ale prawdopodobnie czeka się dwa trzy miesiące na odpowiedz. Mam nadzieję że tam potraktują mnie i moje dziecko poważnie.
 
 
renia33 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 985
Skąd: okolice Chełma
Wysłany: 2014-08-21, 12:45   

Trzymam kciuki :spoko:
_________________
mama Weroniki z Z.D.(ur.17 01 2007) i Łucji (już pełnoletniej ;) )
 
 
albertac 
gaduła

Wiek: 48
Dołączyła: 23 Lip 2010
Posty: 178
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2016-03-28, 02:12   

Jakiś czas temu wygrałam sprawę w sądzie dotycząca tego żebym nie musiała sobie KRUS opłacać. To będzie robić gmina, będzie opłacać moje składki. To już druga rozprawa, pierwsza była przegrana. Ja obecnie nie korzystam już z tego przywileju bo mieszkam w Niemczech pół roku.
Mogę tylko powiedzieć że rodzice pobierający świadczenie pielęgnacyjne a będący rolnikami mogą nie płacić składek do Krusu z własnych przecież pieniędzy. Gmina czy lub Ośrodek w mieście będzie Wasze składki odprowadzał do ZUS. W moim urzędzie mówiono mi wielokrotnie, że to niemożliwe i musieliby płacić wszystkim składki( wszystkim rodzicom którzy mają chore dzieci a jednocześnie hektary).
Niestety droga do tego może byc żmudna bo w pięknej Polsce interpretują przepisy jak chcą. Warto jednak o to się starać. Sporo zaoszczędzicie. Jakieś informacje to mogę wysłać czy skany , gdyby ktoś potrzebował.
_________________
Jonatan 1.06.2010
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu