FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Młodzi a starzy stażem rodzice dzieci z zD-konflikt pokoleń?
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-13, 16:08   

kabatka napisał/a:
Wg Pani Prof. konkluzja jest taka, że starzy młodych dołują :roll: Kurczę, aż wzięłam kwartalnik jeszcze raz do ręki i przeliczyłam. Na 17 zamieszczonych opinii (nie liczę listu niejako wprowadzającego p. Andrzeja) większość jest w tonie: że nie ma konfliktu, że dzięki rodzicom starszych dzieciaków wiemy, co jest za zakrętem, wreszcie, że lubimy owszem - sami dojść do wszystkiego, ale to wynika bardziej z naszej różnorodności i naturalnej kolei rzeczy niż z faktu, że ktoś jest młodszy czy starszy stażem w byciu rodzicem dziecka z zespołem.


Pewnie z naszej dyskusji wtedy wynikała druga część ( pogrubiłam ją w twojej wypowiedzi), ale widać prof Manterys widziała to tak jak widza badacze ;-) i nazwała...
W książce o badaniu netnograficznym naszego forum dr Doroszuk wyraźnie określa zachowania młodych rodziców, którzy nie chcą spotykać się z rodzicami starszych dzieci- jako przejaw izolacji wewnętrznej, jako lęk przed odarciem ze złudzen dotyczących rozwoju dziecka.

W dyskusji na Fb nasi grupowicze nie polecają książek i przestrzegają przed nimi. polecają natomiast kontakt z rodzicami, ale nie wiem jaki staż rodzicielski preferują...

Forum niesie bogactwo treści (może jest tego zbyt wiele), a jednak większość woli dziś pytanie -dziś odpowiedź w grupie na Fb...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 51
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1086
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2018-08-13, 18:22   

groszek napisał/a:
kabatka napisał/a:
Wg Pani Prof. konkluzja jest taka, że starzy młodych dołują :roll: Kurczę, aż wzięłam kwartalnik jeszcze raz do ręki i przeliczyłam. Na 17 zamieszczonych opinii (nie liczę listu niejako wprowadzającego p. Andrzeja) większość jest w tonie: że nie ma konfliktu, że dzięki rodzicom starszych dzieciaków wiemy, co jest za zakrętem, wreszcie, że lubimy owszem - sami dojść do wszystkiego, ale to wynika bardziej z naszej różnorodności i naturalnej kolei rzeczy niż z faktu, że ktoś jest młodszy czy starszy stażem w byciu rodzicem dziecka z zespołem.


Pewnie z naszej dyskusji wtedy wynikała druga część ( pogrubiłam ją w twojej wypowiedzi), ale widać prof Manterys widziała to tak jak widza badacze ;-) i nazwała...
W książce o badaniu netnograficznym naszego forum dr Doroszuk wyraźnie określa zachowania młodych rodziców, którzy nie chcą spotykać się z rodzicami starszych dzieci- jako przejaw izolacji wewnętrznej, jako lęk przed odarciem ze złudzen dotyczących rozwoju dziecka.

W dyskusji na Fb nasi grupowicze nie polecają książek i przestrzegają przed nimi. polecają natomiast kontakt z rodzicami, ale nie wiem jaki staż rodzicielski preferują...

Forum niesie bogactwo treści (może jest tego zbyt wiele), a jednak większość woli dziś pytanie -dziś odpowiedź w grupie na Fb...


Ania pogubiłam się ;/ ;/ :] to że rodzice takich małych dzieci nie koniecznie chcą się spotkać z rodzicami starszaków to po części prawda ale nie jest to regułą. Pamiętam jak Bartosz był mały ciągle miałam zal do wszystkich i wszystkiego że mam dziecko ,,inne'' . Ale też nie było takich możliwości, fb (zwłaszcza grupa Zakątek , Planeta 21, dziś książki poszły w odstawkę, ale nie ma to jak kontakt osobisty, choć na początku drogi dobrze troszkę teorii z książek zaczerpnąć, lb z netu ze stron poświęconych właśnie ZD na stronie Bardziej Kochani czy na Zakątku.
Z tym to racja Ania dziś pytanie dziś odpowiedź no może być ewentualnie jutro odpowiedź :okular:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-13, 18:53   

I turnus BK zaraz po szkole- tylko dla rodziców małych dzieci- na ich prośbę. W tym wątku wypowiedź Aniak (27.08.2013 )myślę jest tą na podst. Której prof wysunęła swoją tezę plus oczywiście Jej spostrzeżenia z turnusów i wyjazdów. Przecież jest socjologiem ;-)
A propos książek to te które dały mi siłę były anglojęzyczne i pokazywały co i jak robić z dzieckiem. U nas dużo jest książek naukowych a mało takich pod kątem rodzica.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-08-13, 20:37   

Ja zakupiłem jedną książkę po urodzeniu Marcina, Przeczytałem ją ale jak wyżej napisałaś był to profesorski wykład i nic dla duszy. W amerykańskich książkach większość informacji jest pisana z doświadczenia i bezpośrednio do czytelnika co się zupełnie inaczej odbiera. Co do kontaktu ze starszymi rodzicami to w tamtym czasie też go zbytnio nie potrzebowaliśmy. Oni byli już przeważnie na tym etapie co Ja teraz czyli organizowania przyszłości a My potrzebowaliśmy czegoś innego.

Co do książek osób które nie mają styczności z ZD a tylko patrzą z boku to są one niestety trochę wybrakowane. Wolę już wziąć typową książkę z psychologii, socjologii czy neurologii niż coś co się sili na poradnik czy analizę sytuacji. Tej nie czytałem, z chęcią to zrobię jak wpadnie w ręce, więc na jej temat się nie wypowiadam. Porównam to jednak do szkolenie z agresji u dzieci z ZD jakie miało miejsce u nas w szkole

Przyszła Pani, przedstawiła się budując swój autorytet i zaczęła głodne kawałki którymi leci się na szkoleniach z NLP czy biznesowych pseudo instrukcjach jak postępować z trudnym klientem. Na pytania rodziców odwracała kota ogonem i wyszło ze to nasza wina że rano nie mamy cierpliwości jak do szkoły trzeba dojechać a dziecko w lato chce zimowe buty z pomponikiem zakładać. No cóż zadałem więc na koniec pytanie czy kiedykolwiek pracowała z niepełnosprawnymi dziećmi, ludźmi lub kimkolwiek z niepełnosprawnością intelektualną - okazało się że nie i zaczęła się podpierać autorytetem córki że ona pracuje - Ale co nam po tym że jej córka wie co robi a ona nakarmiła nas głodnymi kawałkami.

Książki profesorów niestety tak wyglądają i co więcej wnioski jakie potrafią wyciągnąć są wnioskami z ich punktu widzenia a nie naszego.

FB ma jedną zaletę w tym przypadku - jest tam dużo ludzi i na pytania dostaje się niemal od razu odpowiedź - Co do jej jakości to już inna sprawa , ale ludzie chcą dziś wszystko na wczoraj i do tego za darmo - tak się przyzwyczaili.

Na fb siedzą całymi dniami więc na książkę brakuje już czasu. Tam jest łatwo i przyjemnie i tyle.

EDIT: Odnośnie dołowania - to ja bym to raczej nazwał sprowadzaniem na ziemię. Tłuką nam do głów że jest super rehabilitacja - no jest

że przedszkole za darmo i szkoła rozwiążą nasze problemy
że dzięki rechabilitacji i ciężkiej pracy dziecko może być samodzielne i żyć społecznie

że można sobie załatwić kwity na opiekę dla dziecka i brać zasiłek . No super, ale czemu zakazują równocześnie pracy zarobkowej czyli rozwoju osobistego i zawodowego pod groźbą zabrania tego zasiłku

Tylko że - co nasze dzieci mają robić po podstawce, co z pracą, kto się nimi zaopiekuje na starość itd. Realia a rzeczywistość to dwa bieguny. Wiec ja bym to raczej nazwał sprowadzaniem na ziemię a jak ktoś chce to się dołuje :-)
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu