FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
ulewanie sie czy wymioty?
Autor Wiadomość
motylek13 
cichosza

Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-06-03, 21:52   ulewanie sie czy wymioty?

U mojej Amelki od kilku tygodni wystepuje dziwne zjawisko.. ulewa jej sie czy tez wymiotuje.. iewiem bo wydzielina leci nawet nosem.. zaczyna łapać powietze tak jakby sie dusiła musze ja odwracac głową w dół.. boje sie jej zostawiac samej po jedzeniu cy tez po zwykłym piciu. Na początku myślałam że może za dzuo zjadł bo pierwsze 5tyg była karmiona sądom i jej żołądek nie przyzwyczaił sie to takiej dużej ilości,nastepnie wydarzyło sie to po lekach myślałam że leki to powodują.. ale teraz to już niewiem sama.Mówię za każdym razem lakarzom..ale nic w tej sprawie mi nie doradzili. :-( ;/
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2013-06-03, 22:01   

Motylku może Amelka tak reaguje na sztuczne mleko :arrow: tutaj o dziewczyny pisały o ulewaniu z mleka
I poczytaj również o :arrow: refluksie przełykowo - żołądkowym.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2013-06-03, 22:18   

Stawiam na refluks. Też tak to u nas wyglądało. Występowało głównie po sokach albo deserach.
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2013-06-03, 22:22   

motylku zadzwoń koniecznie i powiedz o tym swojej kardiolog albo lekarzom, którzy będą małą operowali. Pamiętam, że przed Hani operacją też pytali, czy ulewa. Może to mieć związek z ringiem naczyniowym ale oczywiście nie musi. Mała jest przed operacją i myślę, że lepiej spytać kogoś mądrzejszego niż później miałoby się coś wydarzyć. Pozdrawiam :papa:
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
motylek13 
cichosza

Wiek: 33
Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 35
Wysłany: 2013-06-03, 22:41   

dziekuje za podpowiedzi .. dzięki wam mam juz jakieś nakierowania.. spytam sie kardiologa na wizycie..mała miała operowaną tez artezje dwunastnicy myślałam że to też może być tego przyczyną..
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2013-06-06, 16:37   

motylek13 napisał/a:
dziekuje za podpowiedzi .. dzięki wam mam juz jakieś nakierowania.. spytam sie kardiologa na wizycie..mała miała operowaną tez artezje dwunastnicy myślałam że to też może być tego przyczyną..

Poszukaj dobrego gastrologa i równocześnie z konsultacja kardiologiczną rób też badania w kierunku refluksu. Takie "akcje" nie są dobre z dwóch powodów - może dochodzić do zachlyśnięcia, albo np. do infekcji górnych dróg oddechowych (zachłystowe zapalenie płuc). Moja córeczka "ulewała" również w stanach niewydolności krążenia spowodowanej wadą serca. Niedokrwione narządy nie pracowały jak trzeba, noskiem i buzią leciały niestrawione pokarmy i wydzielina.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Tin 
gaduła


Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 362
Skąd: Świnoujście/Poznań
Wysłany: 2013-06-06, 21:52   

Nasz Salo dokładnie w taki sposób "wymiotowy" ulewał między 4-10 miesiącem życia. Przy tym miał niepohamowany apetyt. Dopiero któregoś dnia wpadłam na to, żeby jednak zmniejszyć mu procje kaszki/mleka, i ustąpiło. A już się martwiłam, że to refluks albo co gorsza zwężenie odźwiernika. Spróbuj i tego - częściej, a mniej. Mój Salo to straszny żarłok, jadłby bez końca. :shock:
_________________
Mama Hani (2008) i Salka (ZD, 28 luty 2012).

"Down Syndrome: the gift that no one wants until they get it."
 
 
Jula 
milczek

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-10-11, 11:18   ulewanie /wymioty po niedrożności dwunastnicy

Mój synek też miał niedrożną dwunastnicę i wiem, że po operacjach jamy brzusznej trzeba być na wymioty bardzo wyczulonym, bo mogą zwiastować problemy.
Jeśli dziecko ma wzdęty brzuszek i wymiotuje, zwłaszcza na żółto, to koniecznie trzeba skonsultować się z lekarzem.
Mój synek miał takie objawy, trafił do szpitala i okazało się, że miał zrosty pooperacyjne. Kolejna operacja.
Potem te same objawy, okazało się, że ma rozdęte jelito grube, podejrzenie choroby Hirshprunga, wyłoniona stomia.
Hirshprung wykluczony na podstawie badań.
Znowu te same objawy, znowu szpital i niedrożność zespolenia dwunastniczego z pierwszej operacji.
Absolutnie nie straszę, tylko warto wiedzieć, że u dzieciątka po operacji układu pokarmowego mogą się takie historie zdarzyć i trzeba koniecznie obserwować brzuszek i ewentualne ulewania czy wymioty.
Co ważne, u nas przy każdej niedrożności, do samego końca występowały stolce.
 
 
gosiulkat 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 4143
Skąd: tychy
Wysłany: 2013-10-11, 20:27   

Jula Zapraszam do wątku czas się przedstawić
_________________
mama Wojtusia (*)ur. zm. 09.12.2007, Jasia 21.11.2008, Alusi z zd 28.04.2011
Alusia-malusia
Blog Alusi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu