FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Typ przedszkola a szczęście dzieciaków
Autor Wiadomość
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-03-23, 13:11   

Tak Alu i Edytko, macie rację, tym bardziej, że ja jestem realistka i mimo tego, że Martynka jest dla mnie najważniejsza (i Mikołaj) na świecie to widzę jej opóźnienie i zdaję sobie sprawę, że "nie jest w temacie" ze zdrowymi rówieśnikami. Więc teraz stawiam na jej "szczęście" :spoko:
Co nie znaczy, że jej "odpuszczam" - o nie. ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Dagmara 
nawijacz

Wiek: 47
Dołączyła: 12 Lis 2006
Posty: 968
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-03-23, 13:38   

Asiu, popłakuję sobie tu z cicha, ale tym razem ze szczęścia ;-)
Bardzo, bardzo się cieszę, że Martynka jest szczęśliwa :-)
Mocno wierzyłam, że tak właśnie będzie. Jak dobrze przeczytać, że nie żałujesz podjętej decyzji. Wszystkim ona wyjdzie na dobre- Martyni, bo częściej się uśmiecha i Wam, bo dzięki mamie i tacie, Mati jest szczęśliwa :brawo:
Martynko, trzymam kciuki za to, abyś czuła się już zawsze tak dobrze, jak w tej chwili :spoko:
:* :* :* dla wspaniałej dziewczynki- Martysi :nwstydnis:
_________________
Dagmara = mama Aniołka Mikołajka i Lenki( 23.09. 2008 r.)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-03-23, 14:27   

Dzięki Daguś :*
Wiesz, ja sama bałam się na początku tej decyzji - ale widzę, że to dobry wybór :-)
Pozdrawiam :papa:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2007-03-23, 14:49   

I ja się cieszę,że Martynka szczęśliwa :* i podoba jej się w nowym miejscu :brawo:
Pamiętam Asiu, jak bałaś się tej zmiany, ale już wiesz, że tak jest dobrze :spoko:
Ania chodzi do szkoły specjalnej - w fotkach zamieściłam jej zdjęcie z koleżankami - jest szczęśliwa i stale pyta, kiedy pójdzie do szkoły.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-03-23, 14:54   

Dzięki Stokrotko, to tylko utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności decyzji. Patrząc na Twoją Anię - jest szczęśliwa, a przecież nasze dzieci są podobne !
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2007-03-23, 22:48   

Fajnie dziewczyny, że poruszyłyście ten wątek.
Łatwiej będzie nam, innym mamom podjąć decyzję o wyborze np. szkoły, znając różne opinie.
A kiedy widzimy, że nasze dzieci z radością chodzą do przedszkoli i szkół - to jest bardzo budujące!
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-03-24, 23:02   

Asiu wierze że dokonałaś trafnego wyboru bo inaczej nie pisałabyś jaka córka jest szczęśliwa .Gratuluje i bardzo się cieszę.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2007-04-14, 10:33   

Ponieważ temat opłat za przedszkole pojawił się juz kilkakrotnie wydzieliłam posty Karoliny,Megi, Eli, Stokrotki, Alicji, Sylpy dotyczące opłat za przedszkole do oddzielnego tematu.

Zapraszam do dyskusji tutaj.
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-10-04, 09:26   

Adaś nadal do przedszkola mknie na skrzydłach. Jak podjeżdżam pod przedszkile to mało nie frunie z fotelika.Chętnie leżakuje, sam się obsługuje nawet w toalecie. Ci co nas znają wiedzą że był to dla mnie ogromny problem.Panie go bardzo lubią. Mam wątpliwości co do jego edukacji ale postanowiłam dać z tym spokój . Nadrabiam w domu i na dodatkowych zajęciach.Dziewczyny mimo że jesień to u mnie w sercu maj.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-10-04, 09:39   

boszka59 napisał/a:
Dziewczyny mimo że jesień to u mnie w sercu maj.


:spoko:

tak trzymaj kochana..
Jesli chodzi o edukację to..nie wariuj... :roll:
zdolne to Twoje dziecko ( z resztą jak cała reszta) :-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-10-04, 09:42   

Ech, boszka, jak miło czytać takie posty!
Buziaki dla was :* i oby tak dalej. :spoko:
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-10-04, 10:46   

Miło czytać takie wiadomości. Widać Adaś jest tam bardzo szczęśliwy - a to najważniejsze. Nasze dzieci okazują to bardzo dobrze.
Martynka pod koniec okresu uczęszczania do poprzedniego przedszkola nie chciała wyjść z samochodu, na 2 piętro niosłam ją.
A teraz przed furtką czeka na busika a jak widzi, że jedzie to podskakuje z radości :jupi: i krzyczy "dzień dobry, cześć" ;-)
Może bym i chciała, żeby to było przedszkole masowe, czy integracyjne a nie specjalne - no ale co zrobić, nic na siłę. Odnalazła się w takiej placówce i robi malutkie postępy - ale robi :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-10-04, 11:35   

Aśka napisał/a:

Może bym i chciała, żeby to było przedszkole masowe, czy integracyjne a nie specjalne - no ale co zrobić, nic na siłę.


Niezależnie czy dziecko zdrowe czy chore zawsze mamy jakieś ciche plany i marzenia w stosunku do niego.
Zapominamy,ze jest ono odrębną jednostką która żyje wg swoich potrzeb,planów czy też marzeń..

..a ile to ja bym nie chciała dla swoich dzieci.. :roll:
ech...
i cóż z tego...
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-10-04, 13:05   

Masz rację Ala, czasami mnie jeszcze nachodzą takie wątpliwości, czy dobrze, że Martynka tam jest. No ale teraz widzę, że poziom był dla niej za wysoki w przedszkolu masowym, zamknęła się w sobie, usłyszałam nawet, że zachowuje się jak dziecko autystyczne - do czego jej daleko ;-) - na szczęście.
Teraz wyznacznikiem dla mnie jest to, żeby była szczęśliwa. A stymulację do tego ma właśnie tam. "Poszła do przodu" od strony logopedycznej, plastycznej, muzycznej :spoko:

Ale i tak uważam, że wiele zależy od kadry pedagogicznej o jaką placówkę by nie chodziło ;-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Witek 
mruczek


Wiek: 51
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 147
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-10-09, 16:36   

Agatka w zeszłym tygodniu wróciła po przedłużonej przerwie wakacyjnej do przedszkola. Dla nas (rodziców) podstawowym kryterium oceny przedszkola -jest sposób postrzegania przedszkola przez Agatkę. Agatka jest zadowolona, chodzi chętnie - więc jesteśmy bardzo szczęśliwi - szczerze i bez przesady :-D .

Co jakiś czas dowiadujemy się, że ma nowych kolegów lub koleżanki z którymi spędza więcej czasu niż z innymi dziećmi. Teraz pewnie będzie jej łatwiej, ponieważ mamy duże postępy w mowie.

No i pierwszego tygodnia Mama została wezwana "na dywanik". Agatka wraz z nowym kolegą obeszli przedszkole dookoła i pewnie świetnie się bawili. Panie opiekunki miały problem bo im dwójka dzieci wsiąkła. Niestety dwójka uciekinierów nie wiedziała, że do kuchni w przedszkolu to się nie da bezkarnie wejść, nawet przez zaplecze i ... Mama została wezwana na dywanik, dobrze że z ;-) .
_________________
Agatka 12 lat z zD; Janek 9 lat
olgakomorowska.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu