FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Typ przedszkola a szczęście dzieciaków
Autor Wiadomość
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-13, 13:39   

uważam identycznie jak plaza

przedszkole integracyjne czy masowe -spoko
szkoła integr.- to już temat cięższy bo chyba takiej prawdziwej przez duże I nie ma

u nas było odwrotnie jak piszesz gosik2 odnośnie przedszkola
i dlatego ciesze się ze nie poszedł do specjalnej placówki jako 3 latek bo dużo wyniósł z przedszkola w którym był ponad 3 lata
a już do szkoły idzie specjalnej bo to nie ja mam być szczesliwa tylko on :spoko:
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-08-13, 14:02   

No cóż, nasze dzieci też są różne, moja jest zamknięta w sobie i nieśmiała, duża grupa ją przytłacza, zupełnie inna jest w kontaktach indywidualnych, teraz uważam, że w naszym przypadku lepiej sprawdziłoby się przedszkole specjalne. Mieszkamy jednak w małym mieście i wielkiego wyboru nie ma. Teraz już jest lepiej, przed Małgosią jeszcze 2 lata przedszkola, więc mam nadzieję, że teraz dużo więcej z niego wyniesie :)
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
kaltur7ek
milczek

Dołączył: 10 Sie 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-08-13, 15:48   

Co oznacza szkoła integracyjna przez duże I? Sam do takiej uczęszczałem i jestem zadowolony z poziomu jaki prezentowała.
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2015-08-13, 15:58   

Moja Roksanka chodzi do przedszkola specjalnego, jestem z niego bardzo zadowolona, zresztą dziecko też :-D .,Mam duże problemy żeby je z niego wyciągnąć.Panie są rewelacyjne i mają podejście do dzieci. Roksanka w ramach tego przedszkola też ma dodatkowe zajęcia tj. muzykoterapia,logopedia,rehabilitacja.Jeździmy wspólnie na wycieczki,bale i inne zabawy.Z perspektywy czasu, bo wcześniej na krótko była w zwykłym przedszkolu nie było tego wszystkiego co ma w specjalnym.Było dużo dzieci bo aż 25 a w specjalnym jest trójka, a jak jest jakaś impreza to są klasy łączone w wszystkie dzieci się razem bawią :spoko: Jak wiadomo decyzja jest trudna bo każde dziecko jest inne, sama niedawno przez to przechodziłam.
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
monikagr 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1723
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-13, 16:37   

To mój syn to wywrotowiec ;-) Mamy możliwość chodzić w gościnę do zaprzyjaźnionych zwykłych przedszkoli, jeszcze rok temu był wycofany,unikał dzieci. Trzy dni temu całkiem fajnie bawił się w grupie :-) może dlatego że ruszył z mową jak z kopyta. Jest pewniejszy siebie. No i ja przewrotna, przezszukam Kraków wszerz i wzdłuż w poszukiwaniu szkoły integracyjnej. Ale nie zarzekam się, zobaczymy jak będzie.
_________________
Monika mama Nikodemka z zD (19.07.2010), Adasia (19.07.2010) i Emilki (14.07.1997)
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-13, 22:44   

kaltur7ek napisał/a:
Co oznacza szkoła integracyjna przez duże I? Sam do takiej uczęszczałem i jestem zadowolony z poziomu jaki prezentowała.


Zasady panujące na forum wymagają, aby się przedstawić w odpowiedniej części forum - czas już najwyższy z uwagi na liczbę postów :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
dagi 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 2813
Skąd: Nowy Wiśnicz
Wysłany: 2015-08-13, 23:35   

Ja 4 lata temu też miałam taki dylemat i jednak wybrałam przedszkole specjalne i wiem że to był strzał w dziesiątkę :spoko: A od września Klaudia idzie do szkoły specjalnej do klasy z lekkim uposledzeniem :-)
_________________
Dagmara mama Klaudusi z zd (07.05.2008), Kacperka 12 lat i żona Krzysztofa
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2481
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2015-08-16, 15:26   

Klaudio-w przedszkolu specjalnym są dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, w różnym wieku i na pewno nie wszystkie będą Alanka "ciągnęły w dół". Gwarantuję, że od niektórych również może się czegoś nauczyć. A dużo także daje sam kontakt z dziećmi, zabawy grupowe inicjowane przez opiekunów. Ja na Twoim miejscu posłałabym małego, chociaż na rok do tej placówki, później zadecydujesz o przeniesieniu.
Igora planowałam posłać do przedszkola integracyjnego dopiero w wieku 4 lat (miałam złe doświadczenia przedszkolne ze starszym synkiem kiedy miał 3 lata...). Ale otwarto akurat nowe przedszkole specjalne i się skusiłam ;-) To był strzał w 10. Igor obył się tam towarzysko, miał sporo zajęć indywidualnych- a na tych lepiej pracuje, były wycieczki, teatrzyki, nauczył się piosenek i wierszyków, panie miały cierpliwość przy odpieluchowaniu... Spędził tam 3 lata. Dopiero teraz, w zerówce, zadecydowałam o przeniesieniu do przedszkola integracyjnego.
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
klaudia 
gaduła


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 416
Skąd: Skrzyszów - Śląsk
Wysłany: 2015-08-17, 08:11   

Dziękuje wszystkim za opinie :)
Zdecydowałam że jeśli uda mi się załatwić zaświadczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w PP ( a łatwe to to nie jest, bo nie chcą wydać ;/ porobili Alanowi jakieś testy i pani psycholog stwierdziła że na chwilę obecną niema upośledzenia umysłowego i tu zaczynają się schody bo ponoć nie mają podstaw by je wydać.)
to poślę go do tego przedszkola specjalnego , chociażby na ten rok, potem pomyślę czy przenieść go do naszego wiejskiego masowego przedszkola ;-) czy zostanie tam.
:-)
_________________
Klaudia : mama Julii (4.09.2011) Alanka z ZD (27.03.2013) i Aniołeczka ( 7tc)
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-08-18, 07:15   

Klaudia, a ruchowo wszystko w porządku, Alanek nie ma obniżonego napięcia? Nasze pierwsze orzeczenie było na niepełnosprawność ruchową właśnie, a później zawalczyliśmy jeszcze o upośledzenie umysłowe i mamy sprzężoną
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
klaudia 
gaduła


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Lis 2012
Posty: 416
Skąd: Skrzyszów - Śląsk
Wysłany: 2015-08-18, 08:27   

Gosik2, Alan ma obniżone napięcie mięśniowe , wprawdzie już chodzi ale nadal ma , próbowałam uderzyć w tym kierunku ale w ośrodku rehabilitacji wystawili nam tylko kartkę że uczęszcza na rehabilitacje , niechcieli rozwinąć tematu dla czego, opisać że jest niepełnosprawny ruchowo , z jakiej przyczyny ( własnie napięcie ) itp. ... ( nasza pani doktor jest na urlopie do września a ja to potrzebuje na już , a inny lekarz nie chce napisać więcej niż tylko że uczęszcza,z kolei rehabilitant od razu mi zaznaczył że on jest od ćwiczenia a nie pisania zaświadczeń i z tym to do lekarza a nie do niego ) i teraz jesteśmy trochę w kropce . Niewiem czy takie zaświadczenie tylko że tam uczęszcza ich w poradni PP zadowoli ;/ .. czekam na telefon.
_________________
Klaudia : mama Julii (4.09.2011) Alanka z ZD (27.03.2013) i Aniołeczka ( 7tc)
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-08-18, 10:06   

Klaudia, my mieliśmy zaświadczenie od neurologa i to wystarczyło
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
Roksanka 
nawijacz


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Maj 2012
Posty: 996
Skąd: pomorskie,Kłobuczyno
Wysłany: 2015-08-18, 10:55   

klaudia napisał/a:

Zdecydowałam że jeśli uda mi się załatwić zaświadczenie o potrzebie kształcenia specjalnego w PP ( a łatwe to to nie jest, bo nie chcą wydać ;/ porobili Alanowi jakieś testy i pani psycholog stwierdziła że na chwilę obecną niema upośledzenia umysłowego i tu zaczynają się schody bo ponoć nie mają podstaw by je wydać.)



My dostaliśmy zaświadczenie bez problemu, może dlatego że psycholog która badała Roksanę w PPP także pracuję w placówce gdzie znajduje się przedszkole.Na badaniach od razu powiedziała że żeby przyjąć do przedszkola i wydać zaświadczenie musi wpisać upośledzenie umiarkowane.Tak więc życzymy Tobie żeby udało Wam się uzyskać to zaświadczenie :spoko:
_________________
Iwona- mama Roksanki z ZD ( 04.03.2012), Nikolki(26.08.2009)oraz Kewinka(21.11.2010)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9685
Skąd: Dębica
Wysłany: 2015-08-19, 11:15   

Teraz, z mojego punktu nie wierzę w jakieś "ciągnięcie w dół". Że zdrowe dzieci spowodują, że ktoś będzie chciał komuś dorównać. Może tak się dzieje z dziećmi z normą intelektualną, że trafiając do dobrej klasy będą chciały komuś dorównać, albo co bardziej prawdopodobne pogrążyć się zupełnie. Jak dziecko ma dobre warunki to będzie się dobrze rozwijać, a nie będzie ciągle sfrustrowane, że jest w ogonie. Przedszkole specjalne z dobrą kadrą, ale dobrą, nie byle-jaką wcale nie jest złym rozwiązaniem.
I też nie wierzę w naśladownictwo, że dzieci nauczą się czegoś od rówieśników bardziej niepełnosprawnych. To można bardzo szybko wyeliminować.

Wszystko zależy do nauczycieli, i zachowania dzieci, i zajęcia. Wszystko. Nie ma znaczenia czy to integracja, czy masówka, czy przedszkole specjalne.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
arleta 
gaduła

Wiek: 50
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 387
Wysłany: 2015-08-19, 21:50   

Klaudia nasz Gabryś ma iść do integracyjnego i też potrzebowaliśmy orzeczenie, najpierw mówili o ruchowym bo w tym wieku ciężko mówić o upośledzeniu umysłowym, bo nasze dzieci generalnie prezentują normę ale wtedy nie można wpisać zaleceń odnośnie specjalnego stymulowania potencjału intelektualnego dlatego mały ma wpisane upośledzenie umysłowe stopnia lekkiego i nie miałam z tym problemu
_________________
Arleta mama Kasandry 15.05.2000, Nikoletty 16.07.2005 i Gabrysia z ZD 20.04.2013
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu