FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Protest ws. podwyższenia świadczeń i zmian w prawie dot. DN
Autor Wiadomość
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2014-03-27, 14:51   q

Mówisz? No może, ale Donald tego nie Nie podpisuje, czy w żaden sposób nie wyraża zgody bądć niezgody swej?
Kompletnie wpływu na to nie ma?
Tosz to żenada jakaś...
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-27, 15:03   

Biorąc pod uwagę trwałość koalicji, spodziewam się, że podpisać kandydatury wytypowane przez koalicjanta niejako musi, bo jak zgłosi veto to co? Rząd się nie utworzy i mogłoby dojść do przedwczesnych wyborów :hyhy:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2014-03-27, 15:20   

Nooo tak, przekonałaś mnie. Przedwczesne wybory, to byłoby nie do przyjęcia.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
16Malgorzatka16 
cichosza


Wiek: 34
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-28, 11:50   

Witajcie, u mnie też nie jest ciekawie, bo wychowawcze mi się kończy w październiku z powodu kończącej się umowy o pracę. Zasiłku o którym piszecie nie dostanę bo nam się nie należy, Adrian jeszcze za mały na przedszkole, a do żłobka długie kolejki, zostają tylko prywatne placówki, a na to trzeba mieć kasę. Nie wyobrażam sobie wrócić do pracy za 1300 zł. i opłacać prywatnie ok. 800 zł. co miesiąc bo to się mija z celem... i dodatkowo z pracy na ćwiczenia i do logopedy nie mówiąc już o lekarzach i domu, w którym trzeba ogarnąć i ugotować, a czasem też odpocząć.... Przykro mi, że czasami chore dzieci są omijane przez prawo. No ale cóż... widzę, że nie tylko ja tak mam.
_________________
Gosia MAMA Łukaszka 16.10.2007, i Adrianka 03.06.2012 z zD
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-03-28, 13:27   

Bardzo ciekawe spojrzenie na nas Z jakiego powodu rodzic dziecka z niepełnosprawnością nie może mieć pensji i zapłacić podatków?

16Malgorzatka16 dlaczego piszesz, ze nie będziesz mogła pobierać świadczenia pielęgnacyjnego?
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-03-28, 14:18   

Bardzo rzeczowa wypowiedź i przydatny link http://pomocdlarodzicow.pl, na razie zainteresowały mnie wzory pism, np. do kuratora
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-28, 23:37   

baronek napisał/a:
W aucie. Ja ma czas dla siebie w aucie.

A ja jednak nie narzekam (no może czasami).

Mnie jedynie brakuje dodatkowych dni wolnych z tytułu niepełnosprawności Julka. Bo tak, jak konsultacje mogę ustawić na popołudnie albo obsługiwać je na wymianę z Radkiem, tak już wyjazd na turnus (nie byliśmy jeszcze na żadnym) staje się problematyczny, bo urlopu mam „tylko” 26 dni. No i mam pod ręką babcię, która zostaje z Julkiem i jego katarem w domu.


A jednak czegoś nam brakuje, albo chwilki na oddech - pozostaje wtedy auto - potwierdzam, jest to super miejsce, albo urlopu "na katar"- wtedy z małym pozostaje babcia, jeżeli ktoś takową posiada.

Kloocuszek, mi nie chodzi o pielęgniarkę z doskoku, która przychodzi z urzędu bo ja mam takie widzimisie, tylko o alternatywę na "jakby co". Już wiele słyszałam historii, że starsi rodzice nie mają z kim dziecka zostawić, gdy sami muszą iść np. do szpitala na badania.
Kończy się to tym, że do szpitala nie idą. Ja nie mam koleżanki, która zostanie z Łukaszem choćby na chwilkę.

Oczywiśie nie mam zamiaru negować sprawy, o którą walczą rodzice w Sejmie, chylę czoła za ich trud i poświęcenie. Przecież my, mieszczuchy na ich walce tylko skorzystamy.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-03-29, 07:53   

I tu na Zakątku dziewczyny rezygnują z własnego leczenia. kasia551210, ptaszynka44 nie wyjadą do sanatorium, bo kto im się w tym czasie zaopiekuje chłopakami? Przecież nie zawsze jest możliwe angażowanie innych członków rodziny do opieki.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-03-29, 12:33   

Ja sama wychowuję troje dzieci bo nie mam żadnej rodziny. To prawda, że same się nie leczymy mimo takowej potrzeby w końcu to my mamy być zdrowe dla naszych dzieci, szkoda że nikt oprócz nas nie widzi w tym problemu.W zeszłym roku stojąc w kolejce do rejestracji zasłabłam, były ze mną dzieci bo to właśnie one chorowały. Zanim zdąrzyłam cokolwiek powiedzieć już podtrzymywali mnie ludzie abym nie upadła. Zanim nastała dla mnie ciemność zdąrzyłam tylko wykrztusić z siebie że tam stoi troje moich dzieci. Ocknęłam się dopiero w gabinecie lekarskim panika sięgnęła zenitu gdyż nigdzie nie zobaczyłam dzieci. Przed oczami miałam wizję że już ktoś ich odwiózł do domu dziecka bo tylko ja jestem ich prawnym opiekunem i nie mam rodziny. Okazało się że do dzieci nawet nikt nie podszedł nie powiedział co się stało nikt nie zwrócił na nie uwagi. I tak się cieszę że w tym momencie ze względu na zły stan zdrowia nie zabrano mi dzieci. Walczę na co dzień aby się jakoś trzymać zamiast leczenia łykam garści tabletek p/bólowych i tak trwam starając się dobrnąć do końca każdego kolejnego dnia...
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
ateczka77 
nawijacz
tylko mnie kochaj ...


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1191
Skąd: garwolin
Wysłany: 2014-03-30, 12:59   

Na turnus można wziać L4 (nasz lekarz podpina pod rehabilitację).

Mi się udawało przez 4 lata pracować, a w listopadzie wszystko się zawaliło. Teściowa zastrajkowała, moja mama (już pisałam) lubi czasem wypić i od stycznia ciągnę zwolnienia, urlopy itd.

Nie chcę rezygnować z pracy, ale chyba nie mam wyjścia, może gdybym nie dojeżdzała (4h dziennie w pociągach, tramwajach), to może by się dało jeszcze pogodzić. Ale przyszedł cios z przedszkola - 2 godziny dziennie. Niania by wzięła pół pensji - minimum. Przez co w kieszeni byłoby mniej niż od Państwa.

Dla mnie super rozwiązaniem byłoby połączenie świadczeń z telepracą. Teraz mimo L4 i urlopów też pracuję (głównie wieczorami - o 20 dzieci do łóżka, a ja kładę się koło 2-3).

Strasznie mnie to stresuje - wolałabym mieć jasną sytuację zawodowo-domową, tylko że ja mam o tyle dobrze, bo mąż pracuje i kredyt mamy nawet mały (choć na 20 lat heh).
_________________
Szczęśliwa mama Majeczki (09-04-2008) i Stasia z ZD (28-01-2010)
fotki historia sukcesy
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5796
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2014-03-30, 13:06   

ateczka77 napisał/a:
Na turnus można wziać L4 (nasz lekarz podpina pod rehabilitację).


Ale czyj lekarz ? Dziecka czy twój ?
To byłaby jakaś nowość, bo generalnie lekarze wypisują zwolnienia chorobowe.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
ateczka77 
nawijacz
tylko mnie kochaj ...


Wiek: 46
Dołączyła: 16 Lut 2010
Posty: 1191
Skąd: garwolin
Wysłany: 2014-03-30, 13:53   

aniak - lekarz dziecka - pediatra. Tak nam wypisuje. Dopisuje kod rehabilitacji. Tak samo jak teraz biorę opiekę na Stasia - to poprosiła mnie o zaświadczenie z ośrodka, że mamy zajęcia rehabilitacyjne i na tej podstawie wypisuje mi L4.
_________________
Szczęśliwa mama Majeczki (09-04-2008) i Stasia z ZD (28-01-2010)
fotki historia sukcesy
 
 
16Malgorzatka16 
cichosza


Wiek: 34
Dołączyła: 31 Paź 2012
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-03-30, 17:57   

vagabunda8 Nie dostanę świadczenia pielęgnacyjnego, ponieważ orzeczenie o niepełnosprawności w punkcie 7 mamy "nie wymaga", a musi być "wymaga". Nie wiedziałam tego wcześniej, a teraz nie wiem co mam robić
_________________
Gosia MAMA Łukaszka 16.10.2007, i Adrianka 03.06.2012 z zD
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-03-30, 19:45   

16Malgorzatka16 napisał/a:
vagabunda8 Nie dostanę świadczenia pielęgnacyjnego, ponieważ orzeczenie o niepełnosprawności w punkcie 7 mamy "nie wymaga", a musi być "wymaga". Nie wiedziałam tego wcześniej, a teraz nie wiem co mam robić


Po prostu piszesz o zmianę orzeczenia. Dodaj jakiś papierek, najlepiej od neurologa, albo od psychiatry, czy kardiologa. Idziesz na komisje raz jeszcze i jak nie dostaniesz pkt 7 i 8 piszesz odwołanie tylko tym razem pilnuj terminów. Uda się :spoko:
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-03-30, 20:53   

Ja również jak BaHa uważam iz, powinnaś złożyć ponowne papiery - właściwie to najważniejsze od neurologa (ale jakbyś miała od wszystkich - to będzie super) i tam powinien Ci /dziecku zaznaczyć, iż wymaga stałej opieki drugiej osoby. A póżniej jak nie dadzą pisz odwołanie - prześlę Ci na pw - jak ja z koleżanką pisałam - tyle że to chłopiec 15 letni.

Jak my ciagle musimy udowadniać że nasze dzieci są upośledzone i nie samodzielne - choć gdy są dzieci małe - to jest troszkę inaczej - bo generalnie - wszystkie dzieci potrzebują matki 24 na h. ;/
Myśle że mamy młodszych dzieci podpowiedzą Ci co należy ująć i napisać w odwołaniu , ale nie martwmy się na zapas.
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu