FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Protest ws. podwyższenia świadczeń i zmian w prawie dot. DN
Autor Wiadomość
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2014-03-22, 15:48   

Alicja napisał/a:
Matka: Rozumiem wściekłość, ale nie domagajmy się tylko podwyżek świadczeń



.... w wielu petycjach i pismach również poruszamy te sprawy.... Żądamy naprawy całego systemu, nie tylko wyższego świadczenia, czy zasiłków
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-03-22, 16:02   

Ja bym sobie życzyła np. darmowego turnusu lub wyjazdu do sanatorium, gwarantowanego raz do roku :roll:
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9666
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-23, 10:57   

grażyna napisał/a:
Ja bym sobie życzyła np. darmowego turnusu lub wyjazdu do sanatorium, gwarantowanego raz do roku :roll:


:lol: Z rana poprawiłaś mi humor.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-03-23, 11:37   

I bardzo dobrze, nie ma to jak dobry humor od samego rana :lol: .

U mnie trochę mniejszy, bo Aneta znowu nie łapie się na dofinansowanie turnusu ;/ Więc może spuszczę trochę: gwarantowanego dofinansowania raz w roku.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-03-23, 11:46   

Zadziwia mnie postawa niektórych rodziców na zakątku :shock: .
Cytat:
[Pią 12:16] vagabunda8: Margola, zgadzam się zwłaszcza z ostatnim zdaniem. :-D Jednak warto pomyśleć; skoro jednak protesty dały podwyższenie świadczenia, to jednak coś się ruszyło. Skoro w Sejmie jest prowadzony strajk okupacyjny, to jednak się coś rusza. Jeżeli NIC nie będziemy robili, to na 100% za nas tego nikt nie zrobi, a rząd nie ma w sobie tyle empatii żeby tak sam z siebie. Przykre, że kiażdy chce więcej i lepiej, a zaangażowania nie ma żadnego.
[Pią 12:18] vagabunda8: Nie będę więcej pisała na forum o naszych działaniach, bo tak na prawdę do narzekania jest każdy, ale do roboty to już niewielu. Bo to nie tylko protesty, ale i spotkania resortowe. Rozumiem, że nie obchodzi Was co chcecie dla dzieci z resortu Zdrowia, Edukacji, Rynku pracy.
[Pią 12:19] vagabunda8: Bo ja chcę spojrzeć Antkowi kiedyś w oczy i powiedzieć "Zrobiłam co tylko mogłam, więcej się nie da"
[Pią 12:27] vagabunda8: http://fakty.tvn24.pl/ogl...eci,409822.html
[Pią 13:11] kabatka: Basiu, ja bym jednak namawiała Cię i prosiła, abyś się nie zniechęcała :prosze: Środowisko netowe jest specyficzne, udostępnianie na FB, klikanie petycji online jest łatwe, działanie typu: spotkania z politykami i walka o lepsze świadczenia, wymaga już i czasu, ale przede wszystkim przełamania w sobie jakiejś niemocy i zbudowania postawy obywatelskiej. My ze strony stowarzyszenia widzimy to bardzo dokładnie - nie porywamy się na działania, o których wiemy, że nie damy ich logistycznie pociągnąć.
[Pią 13:14] kabatka: Choć ktoś nam może zarzucić, że moglibyśmy więcej - z góry założyliśmy że Z21 działa głównie w sieci (w przeciwieństwie np. do lokalnych organizacji), udostępnia miejsce do wymiany info i poglądów.
[Pią 14:40] ula oo: Sorki Kabatko, może kogoś tym urażę ale co nasze forum jest cieplutkie i bezpieczne, ale tyle jest nas tu opiekunów dzieci niepełnosprawnych i gdzie oni są jak są najbardziej potrzebni: na portalu .Przecież to i oich byt/los chodzi
[Pią 14:45] ula oo: Basiu, przepraszam cię bardzo że nie mogę inaczej cię wesprzeć, wiesz że chciałam tam być razem z potestującymi twoja i innych praca jest o wiele więcej warta aniżeli jakiekolwiek czcze słowa
[Pią 14:53] kangurek773: ja jutro mogę przyjechać do Warszawy ,tylko jak sie dostac do Sejmu
[Pią 15:32] Margola: Basiu. nie zrażaj się. Zawsze potrzebna jest pierwsza garść szaleńców, przekonanych o ważności sprawy i swoim wpływie na nią. Trudno jest porwać ludzi za sobą, ale nie można ustawać w wysiłkach (choć i mnie się zdarza,..) Może niektórzy mają siłę tlyko na takie "cieplutkie" działanie - dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. inni próbują góry przenosić. Jeszcze inni potrzebują impulsu, by dołączyć do jednej z tych grup. Taka to natura ludzka.
[Pią 15:34] Margola: Uważam, że należy doceniać każdy przejaw mądrej aktywności, natomiast jeśli idzie o jej brak - potępianie odnosi odwrotny skutek chyba... pokazywanie, jakie są efekty może w końcu przekona niektórych, że warto, że trzeba, że to ważne. Budujecie te szklane domy, z trudem, ale już widać, że coś błyszczy.
[Pią 15:35] ula oo: Margola to ludzie musza miec w sobie ta potrzebę pomagania innym taka przykra prawda
[Pią 16:08] ula oo: i dalej cisza w eterze .... brrr to mrozi krew w żyłach
[Pią 16:46] emka205: a ja witam cieplo łikend. ula co ty tak wywołujesz każdego do ustosunkowania się. wiemy już że nie możesz być na wiejskiej, kazdy ma sie teraz tu i teraz wypowiedziec zeby Ci ulżyć kochana bo ja nie rozumiem. ale ok. już Ci mówię, ja na wiejską się bie wybiorę bo ani ten ani inny rząd nie jest w stanie spełnić mojego jedynego życzenia, jakim jest żyć tak długo aby przeżyć swoje dziecko. to sobie
[Pią 16:48] emka205: mogę wypraszac u najwyższego w domowych pieleszach, z resztą sobie jakoś poradzę. Baśka! podziwiam i trzymam kciuki. Jeśli dacie radę nie komentować mojej wypowiedzi będę wdzięczna.
[Pią 18:38] emka205: i wiosennie : http://www.youtube.com/watch?v=BBMxpP-MqLo
[Pią 21:50] ula oo: Emka ci ludzie którzy tam są potrzebują naszego wsparcia a tu go nie dostają (nieliczne wyjątki jak narazie siętylko wyłamują) to jest moja prośba kierowana do WAS o wsparcie dla nich oni działają również w naszym imieniu
[Pią 22:18] Alicja: aaa.... to oto chodzi... poproszę Jagę o wsparcie modlitewne.
[Wczoraj 2:03] vagabunda8: tiaaa, tylko niech Jaga wybierze sama kolor różańca. :-D
[Wczoraj 2:32] vagabunda8: Kiedy to nie tylko kwestia wsparcia tych co w Sejmie. W odpowiednich wątkach sygnalizowałam o pracy nad projektem nowej ustawy o świadczeniach i prosiłam o pisanie uwag. Zainteresowanie było szalone trzy osoby podały merytoryczne uwagi :/
[Wczoraj 2:35] vagabunda8: Na prawdę Wam jest tak cudownie, cukierkowo? Niczego nie chcecie zmienić, poprawić? Wszystko Wam pasuje? Wysokość świadczeń też? Za dwa tygodnie mamy miec spotaknie w MEN. I pewno też zadnych uwag nie macie, bo szkoły i przedszkola funkcjonują wspanialee
[Wczoraj 2:36] vagabunda8: Dobranoc
[Wczoraj 11:36] Alicja: w moim mieście przedszkole do którego chodziła Jaga i szkoła do której chodzi funkcjonują ok, nie mam zastrzeżeń.No dobra.... książki mogłyby być na całym etapie edukacji darmowe.
[Wczoraj 13:26] emka205: Baśka - buźka!!
[Wczoraj 15:51] vagabunda8: Alicja, masz bardzo ciasny kąt widzenia. Patrzysz tylko na swoją lokalną społeczność. Tylko to Cię obchodzi? :spoko:
[Wczoraj 15:52] vagabunda8: thx emka205 :-D
[Wczoraj 16:27] Alicja: najpierw prosisz o uwagi (darmowe podręczniki) a potem mi wytykasz ciasny punk widzenia! zastanów się ... wcale się nie dziwię, że rodzice nie chcą juz tutaj pisać i bywać
[Wczoraj 16:28] Alicja: a na co mam patrzeć jak nie na swoja lokalna społeczność? to na niej opieram swój ciasny kąt widzenia
[Wczoraj 16:29] Alicja: nic nie poradze na to, że w moim mieście edukacja spełnia oczekiwania
[Wczoraj 16:30] Alicja: być może w innym mistach, wsiach tak nie jest- to niech się wypowiedza inni rodzice
[Wczoraj 18:56] emka205: ciiii dziewczęta ciiii : http://www.youtube.com/watch?v=D6weoLdQEfI
[Wczoraj 20:09] vagabunda8: bezpośrednia relacja z sejmu terz na TVP info
[Wczoraj 20:09] vagabunda8: Alicja. Dziękuję :-D
[Dzisiaj 10:28] BeataS: powiem wam ze mam mieszane uczucia. Mam żal ze mówi się tylko o matkach nie pracujących. Ja pracuję, popołudniami rehabilituję dziecko, muszę jeszcze zająć się domem, zakupy, jeszcze trzeba żyć. itp. Małą zaprowadzam do przedszkola. I dostaję tylko marne 153 zł zasiłku pielęgnacyjnego, zadnej innej pomocy. Mam wrażenie że jestem ukarana za to że pracuję. Czy to że pracuję znaczy że już nie mogę dostać żadnej innej pomocy finnasowej? A może ja nie doczytałam zmian tej ustawy o swiadczeniach
[Dzisiaj 10:29] BeataS: bo wydje mi się że mowa tam jest tylko o osobach niepracujacych. Czyli ja pracując już niczego nie mogę oczekiwać?
[Dzisiaj 10:32] BeataS: Pewnie mnie zbesztacie ale czuję się zapomniana
[Dzisiaj 10:35] BeataS: Nie do końca wiem które mame co pracują mogłyby się też wNie wiem dokładnie która z was pracuje a która nie. Ale może te mamy które pracują też mogłyby wypowiedzieć na ten temat bo jak czytam to wydaje mi się że się milczy na ten tematy
[Dzisiaj 10:37] BeataS: po prostu chciałabym żeby te marne 153 zł też było podniesione
[Dzisiaj 10:49] iwi: Beatko masz rację. Za te 153 zł niewiele da się zrobić. Ja mimo,że nie pracuję też przez prawie 10 lat otrzymywałam tylko ten zasiłek. Jak się Igor urodził to było to 144zł. Przez te 12 i pół roku wiele się nie zmieniło. Żeby to była kwota, którą moglibysmy przeznaczyć na miesiąc jednej wybraną terapii... A to raptem na niewiele ponad jedne zajęcia w miesiącu...
[Dzisiaj 10:51] iwi: Żeby chociaż jesszcze świadczenie i zasiłek rewaloryzacja obejmowała, jak emerytury...
[Dzisiaj 10:52] iwi: Tu jest petycja: Poparcie dla rodziców dzieci niepełnosprawnych: http://www.petycje.pl/pet...osprawnych.html
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2014-03-23, 12:04   

Megi, ale w tym, co zacytowałaś, to multum postaw. Która Cię zadziwia ?
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-03-23, 12:14   

Brak usystematyzowania ważnych spraw , które przedstawiła BaHa ironiczne wypowiedzi rodziców, którzy pobierają świadczenia, brak współpracy rodziców dzieci niepełnosprawnych na tym forum.
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2014-03-23, 12:35   

Widzisz, bo ja np. mam możliwość chodzenia do pracy, Piotrek do przedszkola (i jak na razie nic nie wskazuje na to, że będzie inaczej)... Sprawy rodziców dzieci niepełnosprawnych są mi bardzo bliskie, ale w kwestii świadczeń nie mam nic do powiedzenia, bo to mnie akurat nie dotyczy.
Bardzo chętnie napiszę do Basi o przedszkolu i szkolnictwie. Bo to akurat mnie dotyczy i bardzo interesuje.

A zebrać nas wszystkich do kupy do działania będzie bardzo trudno.
Zwłaszcza, jeśli jakoś nam się to życie toczy. Jeśli nie jesteśmy w sytuacjach podbramkowych. Jak te matki z protestu w sejmie. Ja nawet jakbym chciała, pojechać, być, wesprzeć, to nie mam możliwości czasowych ! Po prostu mam to szczęście siedzieć w tym czasie w pracy.
Podpisałam się pod petycją, rozmawiam, o tym w pracy, w rodzinie... Ale na dziś nic więcej nie mogę. Nie wiem... tak mi się wydaje.

Ale też prawdą jest, że gdyby takie protesty były w sprawie np. edukacji włączającej, która jest mi bliska, to pewnie moje zaangażowanie byłoby dużo większe.

Taki człowiek niedoskonały..... ciągnie go tam, gdzie jest jego interes..... :-(
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-03-23, 12:47   

Aniak zgadzam się z Tobą , ale po to jest to forum,żeby pisać o sprawach istotnych dla wszystkich grup społecznych. Dla tych co pracują i tych co żyją na zasiłkach.
Czuję wielkie rozczarowanie , bo jestem tu od początku i myślałam, że sprawy dotyczące naszych dzieci są bliskie wszystkim, a okazuje się ,że najwięcej jadu i złośliwości jest właśnie u tych co powinni się wspierać.
Ci zdesperowani rodzice walczą nie tylko o podwyższenie świadczenia, ale o zmianę całego systemu wsparcia rodzin dzieci niepełnosprawnych.
Pociągnijmy z nimi ten temat, bo chyba warto?
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-03-23, 13:10   

To może ja coś dodam od siebie. Mam to szczęści, że pracuję i zasiłek mnie nie dotyczy. Miałam również szczęście do dobrego przedszkola a teraz do rewelacyjne szkoły.
W tym momencie jedyne co przychodzi mi do głowy, co mogłoby np. pomóc tym rodzicom którzy pracują zawodowo i oprócz tego są asystentami swoich dzieci również, tyle tylko że po południu.
Warto pomyśleć o możliwości wprowadzenia do prawa pracy urlopu na wyjazd z dzieckiem na turnus raz w roku. Nie musieliby rodzice zastanawiać się nad tym, czy dostaną urlop czy może lekarz stwierdzi że dziecko potrzebuje opieki. Uregulowanie wyjazdu z dzieckiem na turnus rodzica pracującego niewątpliwie jest konieczne.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-03-23, 13:41   

magda napisał/a:
(...)
W tym momencie jedyne co przychodzi mi do głowy, co mogłoby np. pomóc tym rodzicom którzy pracują zawodowo i oprócz tego są asystentami swoich dzieci również, tyle tylko że po południu. (...)

Teoretycznie jest takie coś jak SUO, ale najczęściej rodzice muszą to "wyszarpywać" od gmin. I traci to rację bytu, kiedy się trochę zarabia bo jest odpłatne.
Może jakiś asystent dla dziecka na kilka godzin dziennie. Mógłby odebrać dziecko ze szkoły, podjechać na popołudniową terapię, czy nawet wyjść z nim na spacer, żeby odciążyć rodzica, który dopiero wrócił z pracy.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
BABCIA 46 
mruczek

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 45
Wysłany: 2014-03-23, 13:44   

Megi droga!Jakoś w tej dyskusji przytoczonej przez Ciebie jadu nie dostrzegłam.Obserwowałam wczorajszą dyskusję z premierem,nerwy mi "puszczały" kilkakrotnie,ale przestałam oglądać w momencie w którym mama głaszcząca swoją córkę,traktowaną jak rekwizyt teatralny(może jestem głupia,ale nie zabrałabym dziecka w takie miejsce),zaczęła wykrzykiwać coś na temat Ukrainy.
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-03-23, 13:52   

Babciu droga, pewnie nigdy nie byłaś na miejscu tych kobiet.
Emocje sięgnęły zenitu i merytorycznej rozmowy tam nie było, ale te rozmowy z rządem prowadzone są od 2009 r .
_________________
Magda- mama Jarka 12lat z ZD i Oli 16 lat
 
 
BABCIA 46 
mruczek

Dołączyła: 14 Lut 2012
Posty: 45
Wysłany: 2014-03-23, 14:05   

Masz rację,nie byłam na miejscu tych pań,nawet nigdy nie spodziewałam się że będę w takim miejscu jak nasz "Zakątek".Wszystko wiem na temat walki o lepsze warunki dla naszych kochanych i bezbronnych i ich opiekunów,popieram,mimo że sama nie uczestniczę.Codzienność każdej z nas jest ,podejrzewam- różna,jak się nie trudno domyślać.To że część z nas nie jest walczącymi lwicami nie przekreśla nikogo.Nie wszyscy się do walki nadają z różnych względów i tyle.A o dziecko w stanie tej dziewczyny po prostu bałabym się tak zwyczajnie,że zje coś nieodpowiedniego,dostanie biegunki,że spadnie i się potłucze,że odparzy sobie pupę ...A poza tym,jak w warunkach ,poza domem ,wygląda ta opieka,można tak sobie opuścić na kilka dni dom?Rozumiem mamy dochodzące i popieram dołączenie do protestu w trakcie spaceru
 
 
ula oo 
gaduła
Żabcik


Wiek: 41
Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 436
Skąd: Zagórze
Wysłany: 2014-03-23, 14:25   

BABCIA 46 napisał/a:

Megi droga!Jakoś w tej dyskusji przytoczonej przez Ciebie jadu nie dostrzegłam.Obserwowałam wczorajszą dyskusję z premierem,nerwy mi "puszczały" kilkakrotnie,ale przestałam oglądać w momencie w którym mama głaszcząca swoją córkę,traktowaną jak rekwizyt teatralny(może jestem głupia,ale nie zabrałabym dziecka w takie miejsce),zaczęła wykrzykiwać coś na temat Ukrainy.


I właśnie niech nasz kochany rząd obejrzy sobie dzieci o które te kobiety walczą, one nie są żadnymi rekwizytami, niech tych ludzi tknie sumienie co na co dzień przeżywa matka takiego dziecka, niech zobaczą na własne oczy ile wysiłku i ciężkiej pracy te kobiety muszą włożyć aby ich dziecko czuło się przy nich bezpieczne bo kto inny to za nie zrobi MOŻE SAM PAN PREMIER OJJJJJJJJ BARDZO W TO WĄTPIĘ :-x :-x :-x
Nie no aż się we mnie zagotowało
_________________
Tylko jedno może unicestwić marzenie- strach przed porażką

Mama Michałka z zD (ur. 31.07.2012 r.),Kacperka (7l.) i Ilonki (11l.)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu