FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Turnus rehabilitacyjny na Korsyce
Autor Wiadomość
forest777 
mruczek

Wiek: 43
Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-27, 15:20   

Do morza 2 kilometry, do dyspozycji będzie autokar albo bus. Ceny podałem powyżej, co do zakwaterowania to dostępne są wszystkie dostępne opcje:)
_________________
O Boże ,żeby tylko było zdrowe!!!
- ZDROWIE NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE
 
 
forest777 
mruczek

Wiek: 43
Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-27, 20:26   

Pewnie! Oczywiście, dziękuję. Jesteś najmilszym Adminem jakiego spotkałem. Dziękuję i zapraszam na kawę w Pabianicach i na Korsykę oczywiście;)
_________________
O Boże ,żeby tylko było zdrowe!!!
- ZDROWIE NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2014-03-27, 22:18   

:-) , ale szalony wątek :spoko:
forest, ale jesteś fajny :-) ,
w tym roku urlopowo-finansowo nie dam rady, ale jedź chłopaku, rozeznaj "klimat" może w przyszłym roku dołączę :spoko:
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
forest777 
mruczek

Wiek: 43
Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-27, 23:17   

Mam dužo pozytywnych emocji podczas organizowania tego turnusu:) schodzę na ziemie. Będzie w cenie oczywiście i ubespieczenie, dziš gadałem ze znajomym brokerem.
_________________
O Boże ,żeby tylko było zdrowe!!!
- ZDROWIE NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE
 
 
forest777 
mruczek

Wiek: 43
Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-28, 11:38   

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra pracy i polityki społecznej z PFRONu nie ma dofinansowań na turnusy poza granicami Polski.
_________________
O Boże ,żeby tylko było zdrowe!!!
- ZDROWIE NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE
 
 
PeggySue1 
cichosza

Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-28, 12:22   

czy finansowanie wczasów całej rodzinie na Korsyce z pieniędzy, które bliższa i dalsza rodzina oraz znajomi w ramach 1% przeznaczyła na rehabilitację, pomoc i ochronę zdrowia naszych niepełnosprawnych dzieci jest wg Was OK? Czy tylko mi cały ten pomysł wydaje się nadużyciem?

Czy kiedy autor wątku wychodzi ze znajomymi (np. na piwo czy do kina), to próbuje ich przekonywać, że to fizykoterapia, bo ma uprawnienia rehabilitanta NDT? I że można wziąć na to fakturę do rozliczenia?

Czy nasi zazwyczaj nadgorliwi admini nie powinni jednak zareagować?

Opis tego niby turnusu rehabilitacyjnego chyba nie pozostawia wątpliwości co do planowanego charakteru wyjazdu (dostęp do neurologopedy przez Skypa... ehhh, komentarz chyba jest zbędny).
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-28, 15:01   

Zainteresowanych proszę o zajrzenie :arrow: tutaj.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2014-03-28, 19:22   

hola hola, PeggySue, o finansowaniu tego akurat wyjazdu z 1% pomyślałaś jak na razie tylko Ty, ktoś pomyślał o pefronie, forest wywiedział temat i wiadomo że nie można. Mi osobiście przez myśl nie przemknęło, żeby finansować to z procenta :wow: . A jeśli obawiasz się, że Twoi znajomi, przyjaciele nie przekażą 1% następnym razem Twojemu dziecku to współczuję takich znajomych.
Inicjatywa foresta świetna, nie podcinajcie chłopakowi skrzydeł.

Forest nie upieraj się przy wątku turnusowym (chociaż wg mnie i tu mogłoby zostać).
Nawet teraz jeśli dziewczyny przeniosą to gdziekolwiek, to masz szansę , że więcej oczu zakątkowych zczyta Twoją propozycję.
Życzę powodzenia w werbunku :spoko:
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Wojtala 
złotousty


Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 3129
Wysłany: 2014-03-28, 19:44   

Dzięki Emka, bo jak w innym wątku wskazanym przez kabatkę przeczytałam o tym 1% i ogólnym oburzeniu, to zastanawiałam się, czy wszyscy czytalismy tą samą propozycję wyjazdu. W słowach foresta nie było nawet wspomnienia o pieniądzach z subkonta.
_________________
Lucyna - mama Wojtka z zD 22.01.2010 i Amelki Aniołka (13tc)
 
 
PeggySue1 
cichosza

Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-28, 21:11   

Cytuję, dwukrotnie zamieszczone powyżej przez autora wątku:

"Faktura oczywiście wystawiana na turnus rehabilitacyjny."
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2014-03-28, 21:30   

Myślę, że dla naszych dzieci z zespołem Downa i dla nas rodziców wyjazd z grupą rodziców i dzieci niepełnosprawnych z zespołem Downa jest jak najbardziej wyjazdem rehabilitacyjno-terapeutycznym. Turnus bez rehabilitacji z zajęciami terapeutycznymi proponuje np. Stowarzyszenie Bardziej Kochani w Rowach i turnus ten nazywa się turnusem rehabilitacyjnym. Jest to wspaniały turnus. Byliśmy już na nim dwukrotnie i w tym roku wybieramy się ponownie. Nasze dzieci i my też mamy prawo odpocząć po całym roku nauki, rehabilitacji, ciężkiej pracy.

Podczas turnusu ze Stowarzyszeniem BK terapeuci dla wszystkich turnusowych dzieci prowadzą zajęcia rekreacyjno-sportowe, muzyczne, taneczne, plastyczne i inne, mające na celu prócz rehabilitacji również aktywizowanie dziecka do życia społecznego poprzez zabawy, piosenki, inscenizacje.
Rodzicom organizatorzy oferują konsultacje indywidualne ze specjalistami. Codziennie wieczorami są organizowane spotkania w ramach grupy wsparcia, na których poruszane są różnorakie, interesujące rodziców tematy, a także wyświetlane filmy dotyczące zespołu Downa. Ponadto organizowane są też spotkania integrujące przy ognisku, wspólne dyskoteki, bale tematyczne i aerobik. Jest super. Polecam :tak:
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2014-03-28, 22:16   

PeggySue1 napisał/a:
Cytuję, dwukrotnie zamieszczone powyżej przez autora wątku:

"Faktura oczywiście wystawiana na turnus rehabilitacyjny."


i każdy to przyjmie jak uważa, a głodnemu chleb na myśli hahah
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
forest777 
mruczek

Wiek: 43
Dołączył: 15 Lut 2013
Posty: 64
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-29, 00:08   

:) cieszę sie zainteresowaniem:) napisałem o kwestiach moralnych w innym wątku. Zapraszam serdecznie na Korsykę na turnus rehabilitacyjny
http://korsyka.net
_________________
O Boże ,żeby tylko było zdrowe!!!
- ZDROWIE NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE
 
 
kulka 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lut 2012
Posty: 2529
Wysłany: 2014-03-29, 07:15   

Forest, skoro to ma być turnus, i Ty masz być jedynym fizjoterapeutą, to powiedz, jak często przewidujesz kontakt z dzieckiem? Ile dni będziecie na miejscu (po odliczeniu podróży) i jak często będziesz pracował z dzieckiem w tym czasie?
_________________
*Nie ma przyjaciół, ani wrogów. Są tylko nauczyciele*
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9714
Skąd: Dębica
Wysłany: 2014-03-29, 08:14   

kulka napisał/a:
Forest, skoro to ma być turnus .... jak często przewidujesz kontakt z dzieckiem?


Marzena w innym watku napisala, ze nie wszyscy od turnusu oczekuja wzmozonej rehabilitacji i niekoniecznie turnus ma na tym polegac. Ja po 7 latach oczekuje od turnusu przede wszystkim odpoczynku dla siebie. Caly rok latam jak z pieprzem, po kazdym turnusie padalam na ryj, nie mowiac o Majce. Dla tego teraz jezdze do 12 Debow.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu