FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Nasze dzieci i testy
Autor Wiadomość
BeataR 
nawijacz
Beata

Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 25 Lip 2008
Posty: 1345
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-07, 14:55   

ja słyszałam dokładnie to samo, dopiero teraz o tym zaczynam myśleć tzn. na razie o diagnozie, bo rehabilitanci lubią mieć gotowce ;-)
_________________
Mama Natalki z zD (ur.14.04.2008) i Kasi (ur.16.10.2009)
 
 
Ania-wiosna08 
trajkotek
SzYmoNiasty


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 1729
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-03-07, 15:11   

my niedługo wybieramy się po orzeczenie do poradni p-p ale nasza rehabilitantka uważa że Szymkowi jakoś nnie jest specjalnie potrzebne SI gdyż i tak stymulowany jest w domu na okrągło, po za tym nie ma jakiś szczególnych problemów...
ale tez powolutku myślę o SI co by go nie zapisac gdzies prywatnie np raz w tyg albo 2 razy w mieś nie wiem jeszcze...muszę zobaczyć najpierw co powiedzą na orzeczeniu...
_________________
Ania-mama Szymona z zD (14.04.2008)
 
 
sabina216 
gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Krościenko Wyżne
Wysłany: 2011-03-07, 16:04   

No to u nas to jest tak: mały zabiera się za chodzenie i fizycznie jest w normie wiekowej, my mamy przyznaną SI z NFZ 1 raz w tygodniu, nie wiem czy to co robię z nim w domu jest wystarczające, chcę przede wszystkim zobaczyć na czym będą polegać te zabawy i coś podpatrzeć do wykorzystania w domciu :-D Więc jak dają to brać, a jak gonią to uciekać.
_________________
Mama Aleksandra ur. 03.07.2003 r. Juliana z zd ur. 16.02.2010 r. i Franciszka ur. 09.04.2015 r.
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-03-08, 12:36   

Witam, My byliśmy w Poznaniu na ocenie na Polnej, nawet nie wiedziałam, że teraz pójdziemy jeszcze do psychologa.

Niestety stwierdzam, że to co opisała bjuti w 2009 roku o tej Pani to jest tak samo, nic sie nie zmieniło, szkoda, że nie przeczytałam tego postu wcześniej przynajmniej wiedziałabym na co narażam moje dziecko.

A Pani rehabilitantka to mam wrażenie, ze jest tam za karę, była 2 min. i pytała co moje dziecko umie, co robimy i tyle. Niestety Dawidek był już tak zmęczony czekaniem, że poprostu nie chciał nic pokazać i się zaczynał buntować i piszczeć. Więc p. rehabilitantka zostawiła go i powiedziała do psycholożki bez entuzjazmu "może tobie coś pokaże".

Co do psycholożki to sie poprostu nie będę wypowiadać powiem tylko, ze odrazu dzieci skreślają i dołują tym rodziców. ;/

Najlepiej poprostu tam nie chodzić bo dziecko i tak jej nie zadowoli nawet gdyby chodziło na rękach. :nie:
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
  
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-03-08, 12:37   

O konieczności SI decyduje specjalne badanie i wywiad przeprowadzony przez specjalistę, czy takie zajęcia są potrzebne, czy nie.. bo nie każde dziecko wykazuje deficyt w tym obszarze.
To po pierwsze, po drugie, żeby to miało sens, to elementy Si należy wprowadzać w domu codziennie, a w gabinecie dziecko powinno mieć zajęcia przynajmniej raz w tygodniu po 1 h, lub dwa razy po pół godziny... rzadziej nie ma sensu.
Tyle wiem po rozmowie z panią, która prowadzi terapię SI w C-nie :-)

efcia napisał/a:

Najlepiej poprostu tam nie chodzić bo dziecko i tak jej nie zadowoli nawet gdyby chodziło na rękach. :nie:


efcia, w badaniu i ocenie nie chodzi o to, by panie były zadowolone z postepów dziecka... chodzi o to, by dokładnie obejrzała, zbadała, oceniła i opisała swoje spostrzeżenia i być może dała na przyszłość wskazówki, czy napisała do czego dziecko się kwalifikuje.

Powodzenia :spoko:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9708
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-03-08, 12:52   

nefre napisał/a:

efcia, w badaniu i ocenie nie chodzi o to, by panie były zadowolone z postepów dziecka... chodzi o to, by dokładnie obejrzała, zbadała, oceniła i opisała swoje spostrzeżenia i być może dała na przyszłość wskazówki, czy napisała do czego dziecko się kwalifikuje.


Tak, tylko żeby przy tym nie robiła fochów. I obiektywnie oceniła umiejętności dziecka, a nie przez pryzmat swojej niechęci. ;-)
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-03-08, 16:18   

nefre oczywiście masz rację, chodziło mi głównie o to, ze dziecko pani obejrzała, skomentowała w dość niemiły sposób i tyle a o wskazówkach na najbliższe miesiące nawet nic nie wspomniała. Nie dostaliśmy nawet żadnego opisu jego reakcji, zachowań pisała tylko sobie w swym zeszyciku i obliczała jakie punkty zaliczył a jakie nie, a gdy ją spytałam jak ocenia moje dziecko stwierdziła, że jest opóźnione bo jeszcze nie siedzi samodzielnie tylko siedzi podpierając się rączkami. A on tyle rzeczy wykonał.

Iga byliśmy kolejnym dzieckiem do oceny więc pani pewnie była już zmęczona ale moje dziecko też było zmęczone a to właśnie my przecież płacimy za ich pracę.
Masz rację mówiąc, że nie powinna robić fochów a tak właśnie wyglądało, że była juz od początku zniechęcona.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-03-08, 19:02   

effcia, bo babsko się pomyliło w wyborze zawodu ... nie nadaje się. Ona powinna pracę swoją wykonywać (jak każdy zresztą) z zaangażowaniem, tym bardziej, że ma do czynienia z rodzicami, którzy sami są średnio zadowoleni z faktu, że ich dziecko jest opóźnione (bo kto jest szczęśliwy z tego powodu? ), więc powinna wykazywać ciut więcej empatii i odpowiadać na pytania.
Ale jak nie macie innego miejsca, gdzie można skorzystać z oceny dziecka i uzyskać opinię o jego rozwoju, to należałoby jej zwrócić uwagę, że jej zadaniem jest rzetelna ocena dziecka, a nie marudzenie..
ehh :-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-03-09, 11:26   

nefre dokładnie tak samo myślę tez chciałabym pójść gdzie indziej chociaż by po to by mi powiedziano gdzie mogłabym skorzystać z jakichkolwiek darmowych zajęć ale mój pediatra nie oriętuje się za bardzo gdzie w Poznaniu jeszcze są tego typu poradnie.
My do Poznania mamy jakieś 50 km z hakiem, a do Piły tez jakoś tak będzie więc może tam się udam, czy ktos jest z Piły lub okolic i mógłby mnie nakierować i czy muszę mieć nowe skierowanie?
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-03-13, 21:05   

efcia, współczuję takiej wizyty na Polnej. Miałam szczęście przeczytać ten wątek zanim Marceli został skierowany tam do psychologa i nigdy nie dopuściłam do tego, żebyśmy musieli u tej pani mieć badanie.

A jakie zajęcia Cię interesują? Rehabilitacja ruchowa czy bardziej rozwijające sferę poznawczą? Jest OWI na Szczepana (ruchowa regularnie, konsultacje psychologiczno-pedagogiczno-logopedyczne raz na trzy miesiące). W Bartku na Piastowskim oprócz rehabilitacji ruchowej, zajęcia grupowe (chyba ciągle są?) i logopedyczne. W Stowarzyszeniu (opłata 10zł) raz w tygodniu terapia ręki i Weronika, a logopeda i psycholog raz w miesiącu. My od paru tygodni chodzimy do pedagoga specjalnego w ramach WWR do 103 i polecam.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-04-14, 19:04   

Nam pani psycholog powiedziała właśnie, że upośledzenie umysłowe z wiekiem się pogłębia, że dziecko upośledzone coraz bardziej "odstaje" od rówieśników. Pewnie ma rację...
Zrobiła Ance jakieś testy i udowodniła nimi, że Andzia ma znaczny stopień upośledzenia umysłowego.
A testy, jak to testy, pytania krótkie i na temat, żadnych pytań pomocniczych. Andzia wiele wie, ale trzeba odpowiednio Ją zapytać. No i wyszło, że nie wie prawie nic. Wiem, że na odpowiednio postawione pytanie Anka odpowie, ale nie będę się z panią kłócić (nie chce mi się :roll: ). Być może wg testu powinna odpowiedzieć na takie właśnie pytania i w taki sposób zadane...no to na pewno tego konkretnego testu nie zaliczyła - i tak do tego podeszłam. Nie uznałam, że nic nie wie, tylko, że nie wie jak odpowiedzieć na pytania z tego testu.
...Z tym, że ja oczywiście wiem, że Andzia ma dość spory stopień upośledzenia...nie potrzebne mi do tego żadne testy.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2011-05-30, 21:11   

To znowu ja w tym wątku, jutro mamy badanie w naszym PPP niby wiem czego się spodziewać (po badaniu u p.psycholog na Polnej w P-niu chyba mnie już nic nie zdziwi i zaskoczy) a jednak jestem pełna obaw bo co jak się okaże że Dawid jest daleko za zdrowymi dzieciakami lub odwrotnie że jest ok?
Nie wiadomo z czego się cieszyć, no bo dobrzeby było gdyby stwierdzili, że mały fajnie się rozwija itp., ale wtedy nie dostaniemy zajęć, na których mi zależy a z drugiej strony będą zajęcia ale ...

Powiedzcie mi kochani co mogę otrzymać po takim badaniu? Wiem, że u nich jest WWR ale zajęcia są raz na dwa tyg. (szału nie ma :-? ) ale chodzi mi głównie o to , czy mam się o coś wykłócać bo szczerze powiem, że nie jestem w tym obeznana.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki :prosze:
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-05-31, 11:00   

stokrota napisał/a:
A testy, jak to testy, pytania krótkie i na temat, żadnych pytań pomocniczych. Andzia wiele wie, ale trzeba odpowiednio Ją zapytać. No i wyszło, że nie wie prawie nic. Wiem, że na odpowiednio postawione pytanie Anka odpowie, ale nie będę się z panią kłócić (nie chce mi się :roll: ). Być może wg testu powinna odpowiedzieć na takie właśnie pytania i w taki sposób zadane...no to na pewno tego konkretnego testu nie zaliczyła - i tak do tego podeszłam. Nie uznałam, że nic nie wie, tylko, że nie wie jak odpowiedzieć na pytania z tego testu.
...Z tym, że ja oczywiście wiem, że Andzia ma dość spory stopień upośledzenia...nie potrzebne mi do tego żadne testy.

Dokładnie, każdy z nas najlepiej wie jakie jest jego dziecko, bez testów.
A co do testów, to po kilku przeprowadzonych u Agaty mam zdystansowane podejście do wyników.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Anna 46 
milczek

Dołączyła: 25 Lip 2011
Posty: 11
Skąd: Śląskie
Wysłany: 2011-07-26, 19:48   

Boszka 59pisała w 2007 roku o nadwadze u dzieci więc jak to się skończyło podrósł i przybrał proporcjonalnie i dalej ma nadwagę ?Może któraś z dziewczyn wykombunyje i umieści górne granice norm wagowo-wiekowych .Ja właśnie popełniłam błąd bo jadł a potem leki i teraz 100kg .Leki psychotropowe bardzoo wpływają na tycie a psychiatrzy tak lekko ich przepisują.
_________________
Anna 46
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2011-07-27, 19:13   

Anno46 ten wątek dotyczy testów psychologicznych, o nadwadze poczytaj tutaj :arrow: otyłość

a tu znajdziesz informacje dotyczące wagi :arrow: siatki centylowe
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu