FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakich kosmetyków dla dzieci używacie?
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-19, 21:25   

Gugu, to pewnie za dużo słowo: nie są bezpieczne. Normy to one spełniają, ale że potem mamy całe rzeczy alergików, atopików itp., to już inna inszość :-( Dlatego warto wiedzieć, że taki a taki kosmetyk ma tego tyle, a ten tyle i na co to wpływa.

Zamieściłam o tym też info :arrow: na portalu.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Kasik 
nawijacz
Mama Juleczki


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Mar 2007
Posty: 777
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2010-01-20, 11:37   

mamagugu napisał/a:
A mnie denerwuje, że to my się musimy bawić w detektywów i wyszukiwać takie informacje. A gdzie jest osoba, która przyznała tym kosmetykom atesty, gdzie jest Urząd Ochrony Konsumenta? Jeżeli nie są bezpieczne to dlaczego dopuszcznono je do sprzedaży? :?: :evil:


W tym programie na TVN tłumaczyli, że one są bezpieczne według norm amerykańskich. Tam kosmetyki mogą zawierać śladowe ilości metali ciężkich bez informacji w składzie. A to dlatego, że "one nie wliczają się do składu, tylko są zanieczyszczeniem preparatu" ;/ .
Problem jest taki, że one się kumulują w organiźmie. Mnie dziwi, że w Europie żadnych "zanieczyszczeń" nie dopuszczono, a kosmetyki są te same... :-?
_________________
Mama Juleczki z zespołem Downa 11.01.07 i Zosi 23.02.2010
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-01-21, 11:30   

Post Nadziejki przeniesiony do :arrow: czerwonych policzków
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
danuśka 
mruczek


Dołączyła: 27 Cze 2008
Posty: 141
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-02-02, 14:35   

Ale się dzisiaj naczytałam o tych kosmetykach ze włos mi się najeżył na głowie ale już kompletnie zgłupiałam czym smarować mojego synka . Czy w końcu jakiekolwiek kosmetyki sa całkowicie bezpieczne . Ja do tej pory smarowałam Matiego kremem oliwkowym z Ziaji - przynosił najlepsze skutki miał gładką cerę bez zaczerwienień , bez wyprysków - wręcz wygladała bezproblemowo ale jak poczytałam skłąd ach !to mamy drugi problem . Poradżcie co już wiecie że w miarę bezpieczne i działa na skóre naszych dzieciaczków.Kurcze jak sie pracuje to nie mam aż tyle czasu żeby to wszystko poprzeglądać .
_________________
kocham Cię moja dziecinko a twoje niedoskonałości sa dla mnie nauką miłości. Mateuszek z ZD 5 latek
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 51
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2010-02-03, 13:24   

Ja po przeczytaniu wszystkich postów z tego tematu kupiłam krem NIVEA SOS. Tłusty, buzia się świeci ale bardzo skuteczny. Nam pasuje.
_________________
mama Kasi lat 16 i Marysi z ZD (18.08.2008 r.)
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2010-02-03, 13:34   

Noniestety nam ten Top to toe nie odpowiada, za to Dexeryl na mróz super, w domu np. na oc Oilatum kremik, najlepszy na świecie.
A do mycia Emolium żel, czasem niwea baby, bo przy atopowym dziecku trzeba zmieniać kosmetyki więc my na półce mamy conajmniej 2 kremy i żel ina zminę z płunem do kąpieli.
I taka opcja się u nas sprawdza, częste zmiany.


Alicja, jak wam się sprawdza to angielskie mazidło?
U nas działa, dostałam pudło od koleżanki.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-02-03, 14:36   

Jaga od pewnego czasu nie chce się niczym smarować ;/
skórę suchą ma okropnie ,ale nie i już! nie będę się z nią bić ;-)
Włosów paniusia też nie chce obciąć ;/
Ja tego mazidła używam na moje zmiany skórne (nie wiem co mi jest,bo nie byłam u dermatologa.Domyślam się,że to może być AZS lub łuszczyca bardzo nietypowa) ,ale na moją skórę leczniczo to nie działa :nie:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2010-02-03, 14:41   

A może kup jej jakiś smarowidło w atrakcyjnym różowym opakowaniu, z ładnym zapacheem? Chyba że est alergikiem...

A ja też mam jakieś problemy ze skórą, ale myślę że tood tarczycy.
Ala, trza zrobić Tsh...
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-02-03, 14:47   

Robiłam,jest ok
chociaż to juz dawno było....
nie lubię lekarzy,więc i badań nie robię.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
plaza 
trajkotek

Dołączyła: 14 Lis 2007
Posty: 2074
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-02-08, 13:21   

Próbowałam na szorstką i czerwoną skórkę różnych specyfików tych z drogerii i apteki, robionych na zamówienie, ale teraz zimą sprawdza nam się stary wypróbowany dermosan, bardzo tłusty ale skóra jest jak jedwab :-) . Podkreślam, że mały nie jest alergikiem.
_________________
Mama Szymka z zD ur 30.09.2007
i Marcina który przerósł swojego tatę
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-03-13, 13:02   

Czy ktoś używał serii oliwkowej z Ziaji dla dziecka?
Chodzi mi o krem oliwkowy lekka formuła i mleczko oliwkowe.
Jeśli ktoś używał proszę o opinię. Próbujemy się z drogich emolientów na tańsze przerzucić.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
ilofil 
mruczek

Wiek: 38
Dołączyła: 17 Cze 2010
Posty: 87
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2011-03-16, 11:23   

Alicja ma stwierdzoną atopową skórę od urodzenia używam lipikar balsam jestem bardzo zadowolona sama go też używam bo też mam atopową skóre i tak o to tym sposobem Alicja ma jedwabiście gładziutką skóreczke na buzie używam w zimie Nivea na każdą pogodę a w domu mustella do twarzy dla niemowląt albo oliatum krem.
_________________
Mama przesłodziaszczej Alicji z zd(ur.23.05.2010)

http://www.alicjasycz.yoyo.pl/alicja/O_mnie.html
 
 
Lea 
milczek


Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 9
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-05-28, 20:47   

Moja Ewa jest totalnym alergikiem, przede wszystkim pokarmowym, ale też i kontaktowym.

Od pierwszych dni używałam produktów z serii Oilatum , Balneum lub Emolium.
Jednak od dwóch lat sama robię jej kosmetyki.
Wiem,że to brzmi dosyć dziwnie, ale działa.Nareszcie skóra nie jest podrażniona i nie swędzi.
Zainteresowałam się biochemią, a półprodukty można bez problemu kupić w internetowych sklepach.
To wcale nie jest trudne. Wykonanie na przykład olejku myjącego trwa 3 minuty.
Pewnie nazwy niewiele Wam powiedzą, ale podam przykładowy przepis na olejek do mycia :

80% dowolnego oleju roślinnego
5% PEG-7 glyceryl cocoate
7% płynna lecytyna HLB 4
3 % polysorbate 80
Można dodać witaminę E i naturalny olejek eteryczny jeżeli dziecko nie jest na niego uczulone.

Wszystko mieszamy i gotowe. W połaczeniu z wodą na skórze tworzy łagodną emulsję.

Skóra jest łagodnie umyta, nawilżona i leciutko natłuszczona.W surowce na ogół, chociaż nie tylko ,zaopatruję się w sklepie -mazidla.com
Można tam zamówić surowce kosmetyczne, jak również jest receptariusz wg. którego samodzielnie zrobimy kosmetyki.Niestety to wciąga, po kosmetykach dla Ewy również dla siebie zaczęłam robić kremy.Trochę zabawy, ale ile frajdy, a kosmetyki są eko, bez konserwantów,dodatków i agresywnych detergentów.
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2011-07-18, 00:29   

Sylwuś ja przy pępkach moich dzieciaków nie robiłam kompletnie nic, o spirytusie tutaj to mogłabym sobie pomarzyć. Kikuty obojgu odpadły w 6 dobie. A czytałam gdzieś, że oliwkujesz Nikusia, może oliwka dostała mu się do pępka i dlatego tak mu się paskudzi?
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
gosiafx 
gaduła

Wiek: 46
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 498
Skąd: boguszów-gorce
Wysłany: 2011-07-18, 07:08   

NEFRE mi położna kazała pryskać OKTANISEPTEM a pediatra spirytusem :tak: i bądź tu mądrym ale kupiłam OKTANISEPT pępek zaczął ropieć,zaczerwienił się i wyglądał jak by tam jakieś zielone gluty się dostały :wow: zrobiło się lekkie zapalenie :-( przeszłam na spirytus i wszystko dobrze się skończyło ale pępek odpadł po 6 tygodniach :wow: :* całuski dla NIKOSIA :*
_________________
mama DAWIDA 20 lat,MICHAŁKA 18lat,ALANKA 8 latka(ZD) i Kubusia ur. 3
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu