FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jakich kosmetyków dla dzieci używacie?
Autor Wiadomość
aniamamajulci 
nawijacz


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Posty: 861
Wysłany: 2011-07-18, 09:45   

Lence też pępek nie goił się dobrze. Za każdym razem jak czyściłam to krwawił leciutko. Z miesiąc miała a on wciąż odrobinke krwawił. Koleżanka połozna kazała wycinać pampersa w miejscu pępuszka tak żeby pępek mógł sobie oddychć swobodnie przez body. I zalewać go (nie grzebac wacikiem) spirytusem 70%. I to pomogło.
I ta oliwka faktycznie może być przyczyną.
Na pocieche powiem Ci Sylwia, że moja Lena tez kiepsko śpi w nocy. Budzi się i przez godzinę nie chce zasnąć. Musimy być w Jej pokoju, przytulać itd. A juz tak pięknie spała...
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-07-18, 09:52   

Antkowi odpadł kikut równo po miesiącu :-)

Dziewczyny, dzięki za podpowiedź z wciskaniem cytryny do wody z glukozą - była znośniejsza do wypicia :*

Sylwia, jak czytam o Nikosiu, to się nastawiam, że z Ignacym tak lightowo jak z Antkiem nie będzie :okular:
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-07-18, 09:52   

z tym oliwkowaniem to nie przesadzam, bo on się przecież tak drze przy kąpieli, że na szybko wszystko robię, więc czasem tylko stópki, głowę i szyjkę, bo się tam łuszczy..
Pampersa zaginam, by pępek był odsłonięty, ale on jak się rusza i nóżki podkurcza, to ta pieluszka się podnosi i podrażnia pępek... :-( więc może fakt będę wycinać, tylko czy siku nie będzie "wychodzić" ???
położna dziś wpadnie, ma go obejrzeć i powiedzieć mi, co mam robić. On ma niemal 3 tygodnie, a pępek nadal nie odpadł. Ale jak tu piszecie o 6 tygodniach, to pasuje ;-)

Mafra... Nikuś jeszcze malutki, ale już czasem różki pokazuje ;-) Nati przy nim był słodkim i przegrzecznym dzieckiem - spał, jadł, oglądał świat, nie marudził, nie buczał, nie terroryzował ;-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
aniamamajulci 
nawijacz


Dołączyła: 18 Kwi 2008
Posty: 861
Wysłany: 2011-07-18, 09:56   

Wycina się tylko taki kawałeczek przy pępku. Nie zcina całą przednią część. Nic nie wyleci
Chyba, że ma wyjątkowo dużego ptaszka :lol:
  
 
 
mafra 
trajkotek


Wiek: 46
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 1863
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-07-18, 09:56   

Antek też był zgodny, grzeczny i niemarudny. Z naciskiem na był ;-) Teraz bywa..., więc nie narzekam :-D

W środę idę do lekarza, mam nadzieję, że nie powie, że jest gorzej :roll:
_________________
Marta, mama Antoniego Pędziwiatra z zD (19.04.2007r.) i Kudłatego Ignacego
Porzuć złe uczynki, postępuj szlachetnie, opanuj swój umysł...
 
 
Edith 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 50
Dołączyła: 01 Lis 2008
Posty: 752
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-18, 10:24   

No to moja Zosia to aniołek - w nocy śpi , budzi się tylko 2 razy na jedzenie, uwielbia kąpiele, zapiszczy tylko jak jest wyjmowana z wanienki, ale zaraz dostanie 'smoka" i jest jest już spokojna, Dziś prawie nie zapłakała podczas pobierania krwi - czekam właśnie na wyniki min bilirubiny i zasuwamy do przychodni - spała podczas pobierania.
Pępek jeszcze w szpitalu był min 3 razy dziennie traktowany Oktaniseptem. W domu też go używam i pępulek prawie zagojony. W ogóle ten lek jest bardzo dobry - wszechstronnego użycia - na wszelkiego rodzaju rany (np. na ciecie po cesarce), otarcia, zaczerwienia, nawet na potówki go ostatnio u Zosi stosowałam.
Nefre - a może spróbuj kąpać Nikosia jak śpi. Zanim go szybko rozbierzesz i wykapiesz może maluch się jeszcze nie rozbudzi na maksa.
Nam w szpitalu położne nie kazały do 3 tygodnia życia dziecka nie używać prawie żadnych kosmetyków - to takie nowe trendy w pielęgnacji noworodka. Zośkę kapię jedynie w Oilatum i lekko natłuszczam nóżki emulsja ( Emolium) bo ma na nich suchą skóre.
_________________
Mama Jasia z ZD (ur. 5.07.08) i Zosi ( ur. 03.07.2011)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-07-18, 20:01   

przyszła położna i powiedziała, że to zaczerwienienie to mechaniczne zaczerwienienie od otarcia przez strupek pępkowy.. poprosiła o patyczki kosmetyczne i spirytus, gdy wróciłam wręczyła mi do ręki kikutek pępkowy :wow: :wow: on się na niteczce małej już trzymał i ukręciła go. A ja wystraszona tam zerkać w ogóle ;-) :lol:
tak więc pępkowe Irek może stawiać :-)

Ja tylko oliwki troszkę stosuję co jakiś czasi i Emolium do kąpieli.

Aha, a propos kąpieli, to położna jutro ma mi przynieść wiadreko Tummy Tub, żebym sobie spróbowała, jej zdaniem krzyki Natusia są spowodowane zbyt dużą powierzchnią wanny (kąpię go w normalnej wannie, nie w wanience, więc fakt przestrzeń jest.. ).

Mówiła także o pieluszce, żeby spróbować go otulić i otulonego włożyć do wody, a później po czasie zdjąć pieluszkę.

No i wycięłam w pieluszce miejsce na pępek (zanim jeszcze przyszła położna), bo stwierdziłam, że może to lepszy pomysł, niż zaginanie... i za dużo obcięłam, bo pod wpływem wilgoci się środek zbrylował i Nikoś był cały w przezroczystych kuleczkach :lol: chcąc, nie chcąc, wkładałam go pod prysznic :lol:
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2011-11-16, 19:08   

Pytanko od matki wrażliwca:
Czy któraś używała mydełka Klorane Bebe? czy nadają się dla wrażliwej skóry?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Stokrotka199 
cichosza

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Paź 2012
Posty: 36
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2012-10-27, 01:49   

Mamo wrażliwca :)

Moje dziecko ma również delikatną skórę i bardzo długo szukałam odpowiednich kosmetyków (skóra zaczerwieniona, okroszczona, swędząca).
Moje poszukiwania zastopowała seria Emolium (ja stosuję olejek do kąpieli, kremowy żel do ciała oraz szampon). JUż zapomniałam, że syn miał kiedyś problemy skórne ;)
Osobiście polecam.
Najtańsze znajdziesz na allegro albo w jednej z dwóch internetowych aptek, z których korzystam, więc mogę polecić, a które mają bardzo konkurencyjne ceny (i apteki stacjonarne w wielu miastach)
www.doz.pl oraz www.allecco.pl


Zapomniałam o tym, co dość istotne. Wlewam synkowi do kąpieli ten olejek, on bardzo przyjemnie otula skórę, po wyjęciu z wanienki skóra jest nawilżona na tyle mocno, ze nie trzeba niczym smarować już malucha :) choć oczywiście w serii istnieją też balsamy do ciałka
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2012-10-27, 21:38   

Gdybym chciała spytać o Emolium nie pytałabym o Klorane. O Emolium jest już sporo wpisów, moich także, więc tę serię znam.
W związku z faktem, że nik mi wtedy na pytanie o Klorane nie odpowiedział wypróbowałam sama i jest bardzo w porządku, polecam.
A na zimmę dni polecam z Musteli krem na zimę, no świetny jest choć drogawy.
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-17, 22:28   

:arrow: Fajny blog z opisem składu znanych kosmetyków :spoko:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2013-09-20, 00:04   

No i miałam iść spać,a tu teraz analizuję.
Kabatko,super te komentarze Sroki.
_________________
Ewci z zD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu