FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
ćwiczenia wzmacniające rączki
Autor Wiadomość
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-07-31, 22:02   ćwiczenia wzmacniające rączki

Piszę do Was, bo już sama nie wiem co mam zrobić z moim Frankiem.
Maglujemy od kilkunastu miesięcy samodzielne jedzenie, samodzielne ubieranie, wiele innych manualnych ćwiczeń i ciągle w tym wszystkim brakuje Frankowi odpowiedniej siły. Nie wiem już co mam robić by nauczyć go używania siły, by wbijając widelec w owoc czy kiełbaskę odpowiednio naciskał rączką, by nakładając ciuchy wiedział, że musi to mocno przeciągać. Właściwie we wszystkich zabawach staram się przemycić naukę odpowiedniego używania sił, rzucanie piłką, nakładanie klamerek, wciskanie klocków w sorter, ale to i tak nie przynosi skutków. Franiu nie potrafi wielu rzeczy, bo te jego krótkie paluszki, niezgrabne rączki nie dają sobie rady.
Macie jakieś patenty na zabawy, ćwiczenia by nauczyć go dociskania, większej wprawy w rękach??pomóżcie, bo ręce już mi opadają...
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9749
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-07-31, 22:07   

Na zajęciach z terapii ręki, podpatrzyłam zabawę w przeciąganie liny z dzieckiem. Może takie coś. Dziecko łapie linę i przekłada ręce.
Krojenie modeliny, nabijanie modeliny widelcem.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-07-31, 22:12   

dzięki Iga, chyba znowu zacznę zostawać z dzieckiem na terapii ręki i podglądać...
Dziś wymyśliłam taką zabawę, Franiu wyciągał kabel z odkurzacza i siłował się...no udało mu się wyciągnąć cały i wtedy w nagrodę przez 2 min odkurzał :lol:
najgorsze jest to, że tam gdzie ma użyć delikatnie siły np. zrobić dziurę w modelinie to wciska tak paluch, że prawie stół przedziurawia ;-) Przyznam się, że od jakiegoś czasu nie chodzimy na integrację, myślicie że te ćwiczenia z SI by mu pomogły???
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
mago 
mruczek


Dołączyła: 23 Paź 2008
Posty: 113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-08-01, 01:32   Szarpanina

Niania mojej Asi bawi się z nią w szarpaniną. Przykładowo woreczek ryżu. Asia nie chce oddać a ona dla zabawy wyszarpuje jej. Asia szybko skapowała, że chodzi o zabawę i trzyma mocno. Myślę, że wbijanie palca w modelinę to co innego - palec jest silny ale zacisk ręki słaby.
A zatem wszelkie ciągnięcia, szarpania, pociągania za sznureczki, uwizana a na końcu sznurka dzwonek itp.
_________________
Małgosia mama Asi z zD (24.02.2009) oraz dwóch przystojnych chłopaków
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-03, 16:33   

Jak podglądałam ćwiczenia z SI, to jest tam praca nad motoryką dużą, ale i małą. Myślę, że są to sensowne zajęcia. Ale oczywiście wszystko zależy od ich ilości, jakości i specjalisty. A i jeszcze od tego czy mamusia ma na nie czas.... :lol:
Dlatego nie wyrzucaj sobie za bardzo... ;-)
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
mama kubusia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 03 Kwi 2008
Posty: 1573
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-03, 22:12   

Ja mam zamiar kupić Kubie takie owoce do krojenia. Nie wiem czy dobrze myślę, że to mu pomoże w doborze siły do danej czynności ;/
My byliśmy parę razy na zajęciach z terapii ręki, a tam były ćwiczenia np. mieszanie w grochu, kisielu, tarcie rąk i stóp czymś ostrym, wyciskanie gąbki...
_________________
Ania- mama Kubusia 19.01.2008
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-08-03, 22:53   

Właśnie, widziałam u Maksia Groszkowego te warzywa i chyba też zakupię.
Dzisiaj na turnusie zapytałam o ćwiczenia na rączki, więc Franiu ćwiczy przepychania piłki, dociskanie, chodzenie jak taczka...i takie tam, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dziś ku mojemu zaskoczeniu nawet ładniej nabijał widelcem marchewkę, może mamuśka musi poczekać troszkę na efekty ;-)
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2012-03-10, 14:29   

U nas niestety przy chwytaniu, np. łyżki pojawia się jeszcze brak przeciwstawnego kciuka.

Znalazłam takie ćwiczenia:
Ćwiczenia kciuka:
- kciuk przeciwstawny czterem pozostałym palcom: naśladowanie zamykającego i otwierającego się dziobka, ruchy przy cięciu nożycami,
- noszenie tacy,
- branie i układanie książek na półce,
- położenie pokrywki na pojemniku,
- „ szczypce” kciuk przeciwstawny palcowi wskazującemu,
- nawlekanie,
- zdjęcie spinacza do ubrań,
- noszenie kubka trzymanego za ucho,

źródło
Ćwiczenia praksji ( planowych ruchów) ręki dla dzieci niepełnosprawnych
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu