FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Podręczniki w przedszkolu
Autor Wiadomość
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2015-06-23, 10:39   Podręczniki w przedszkolu

Kochani, mam pytanie do rodziców, których dzieci już miały etap zerówkowy.

Dawid obecnie ma 5 lat, od września jego grupa będzie miała już obowiązek zerówkowy i przygotowanie do pierwszej klasy. Już teraz mają podręczniki z których korzystają. Są w nich szlaczki, rysunki, karty pracy.
Jego pani powiedziała, że połowy materiału nie przerobiła z Dawidem gdyż to było jeszcze dla niego za trudne. Będzie zamawiała podręczniki dla dzieci i zastanawia się czy w ogóle zamówić dla Dawida, tym bardziej, że chcę go jeszcze odroczyć i nie pójdzie w przyszłym roku do szkoły.

Stąd moje pytanie. Czy macie jakieś godne polecenia podręczniki, które mogłoby przedszkole zamówić dla niego, bo nie chcę by odstawał w grupie i razem z dziećmi pracował wtedy, gdy jest do tego przeznaczony czas a nie bawił się.
Czy na tym etapie przedszkola są jakoś mądrze zrobione książki dla naszych dzieci?

Mam niewiele czasu, bo z książkami musi się zapoznać rada przedszkola i uwzględnić je w zakupie.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
gosik2 
nawijacz

Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 588
Skąd: śląsk
Wysłany: 2015-06-23, 13:00   

Moja Gosia będzie miała "podręcznik" dla 4-latków, jej grupa ma być łączona, 4 i 5 latki. Podręczniki wybrały panie z przedszkola, i nie pamiętam jakiego autora, rodzice oczywiście zaakceptowali i zapłacili, ja 45zł
_________________
Ewa, mama Małgosi z zd 22.11.2010
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2015-06-23, 13:12   

Ewa, a może po prostu dokończyć w przyszłym roku, to, czego nie udało się teraz zrobić? A jeśli zostało niewiele, to może wychowawca zechce wybrać z obecnego podręcznika (do zerówki) to, z czym Dawid sobie poradzi i po prostu dać ci do skserowania? Zawsze to mniejszy koszt dla ciebie, a i nie będzie powtarzało się to, z czym Dawid już sobie radzi :spoko:
Ja płaciłam za podręcznik Pauli 160zł :-x Nawet 1/3 z tego nie jest zrobiona... To był podręcznik dla 4-latków, bo ten dla 5-cio latków był, wg. wychowawców, zbyt trudny nawet dla dzieci zdrowych. Tyle, że Pyśka (była w grupie integracyjnej) nawet z tym sobie nie poradziła, taka prawda. Kasa wyrzucona w błoto :-?
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2015-06-25, 17:24   

Dawid tez był w grupie 4/5 latków, a od września będzie tylko 5-latków, Książki jakie miał to "Poznaję siebie" dla czterolatków, pani nam je oddała do domu, a ja tez myślałam o tym by pociągnęli je dalej. Tyle tylko, że jak zdrowe dzieciaki będą robić coś a Dawid tego mieć nie będzie (pewnie takie było myślenie nauczycielki) będzie im nie na rękę.
Popytam czy nie mogłabym skserować to dobry pomysł.
myślałam, ze w przedszkolach specjalnych macie książki bardziej pod nasze dzieci napisane, stąd moje pytanie.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
edyta.editt 
złotousty
editt


Wiek: 39
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 3291
Skąd: k/Poznania
Wysłany: 2015-06-25, 20:07   

Ewka Amelka pierwszy rok w przedszkolu miała kserowane dane zadania.Jest to dobre wyjście, ale ma swoje minusy,bo niektórych rzeczy nie skopiujesz.
Pozostałe lata miała wykupione podręcznik-do wszystkiego.
"Tropiciele",fajne polecam-moje dzieci uwielbiają pracować na nich-bo zawsze coś pozostało jeszcze do zrobienia(wynik nieobecności).Teraz miała "Trampolina"-drugi rok w klasie"0".
_________________
Edyta-mama Amelci z zD(2007), Antosia Franciszka(2011),Adasia(2015).
Dobry człowiek jest jak małe światełko.Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.
/Phil Bosmans/
 
 
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2015-06-25, 21:05   

Efcia, Antoś był teraz w grupie zerówkowej (poszedł z dziećmi rok starszymi, grupa integracyjna) i miał Tropicieli dla trzylatków. Dostałam dziś i muszę przyznać, że solidnie pracowali, dosłownie kilka zadań zostało. Wcześniej przez dwa lata Pani (nauczyciel wspomagający dla dzieci z orzeczeniem) sama szykowała dla niego karty pracy, tak, by tematyka była zgodna z omawianą przez grupę ale zadanie dostosowane do jego poziomu. Moim zdaniem nie ma sensu, by miał takie same zadania jak reszta grupy, jeśli są ponad jego możliwości.
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-25, 23:57   

Nawet nie wiedziałam, że są podręczniki dla grup młodszych niż pięciolatki. Marceli miał "Tropicieli" na moją prośbę, bo chciałam, żeby też miał książkę, jak reszta dzieci, kiedy reszta dzieci pracowała. A dodatkowe, łatwiejsze zadania i tak pani z nim osobno robiła. W czasie pracy dzieci by nie mogła, bo musiała się zajmować miganiem dla niedosłyszących dzieci w normie intelektualnej.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2015-06-28, 08:34   

"Tropiciele",trzylatek,pakiet WSIP.
INa takich u Ewy pracują,bardzo chwalone i pewno łatwiejsze.
_________________
Ewci z zD
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2015-06-28, 15:39   

Wszystko pięknie tyle, ze wasze dzieci są w grupach integracyjnych a mój w przedszkolu masowym i bez nauczyciela wspomagającego więc i tak wiele nie zrobi bo pani ma 23 dzieci.
Teraz od września ma przyjść na pół etatu ktoś ale nie nauczyciel, tylko pomoc, bo do grupy trafi też jeszcze jeden chłopiec z zd tyle że nie mówiący, w pieluszce, nie jedzący samodzielnie i od niedawna dopiero chodzi. Więcej czasu ta dodatkowa pani spędzi przy Kacprze niż przy Dawidzie oczywiście z niekorzyścią dla mojego dziecka.
Ale będę walczyć i zobaczymy jak wyjdzie.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
wchlod82 
milczek

Wiek: 42
Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-08-23, 17:27   

Mama Ewy napisał/a:
"Tropiciele",trzylatek,pakiet WSIP.
INa takich u Ewy pracują,bardzo chwalone i pewno łatwiejsze.


Dokładnie tak, również przyłączam się do wypowiedzi. WSIP ma bardzo dobry ten pakiet trzylatkowy (zresztą nie tylko) a cały zestaw "Tropicieli" jest niczego sobie, także warto się zaopatrzyć lub pożyczyć od kogoś WSIP Tropiciele.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-24, 08:37   

Bardzo proszę o przedstawienie się i zapoznanie z regulaminem Zakątka przed zamieszczaniem linków z ofertą w swoich postach.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
szałwia 
trajkotek


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 24 Paź 2009
Posty: 2458
Skąd: Gniezno
Wysłany: 2015-10-01, 07:30   

Igor w zeszłym roku miał Tropicieli. Dużo zadań zostało pustych, uzupełnialiśmy je sobie w wakacje.
W tym roku , ku mojemu zdziwieniu, przedszkole nie wymaga podręczników.
Zakupiono tylko książeczkę

za bagatela 6zł...
A szlaczki, zadania , ćwiczenia grafomotoryczne panie kserują.
_________________
Sylwia - mama Wiktora (ur.21.02.2006) i Igorka z zD (ur.05.08.2009)
 
 
Tośka 
gaduła

Wiek: 47
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 412
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2015-10-01, 12:48   

Efcia, daj znać, jak wyszło.
Szałwia, u nas przez dwa lata nauczyciel wspomagający kserował i przygotowywał materiały, karty pracy itp. Dopiero w ubiegłym roku zapytano nas, czy byśmy wyrazili zgodę na zakup podręcznika.
W tym roku korzystamy z Tropicieli wersja dla czterolatka.
_________________
Antoni z zD (04.04.2010), Helena i Staszek
 
 
efcia 
trajkotek


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 05 Lut 2011
Posty: 2418
Skąd: Wągrowiec
Wysłany: 2015-10-03, 13:08   

Dawid idzie tak jak zdrowe dzieci, jest w grupie zerówkowej, ma też książki dla zerówki "Poznaję siebie. Szkoła tuż tuż." Do tego jeszcze książka do religii. Pewnie będzie tak jak w zeszłym roku, połowy nie zrobi ale w przyszłym znów będzie w zerówce i stwierdziłam, że nie będę znów tych samych kupowała, niech robią dalej z nim to czego nie zrobi, a resztę niech kserują.
Jak im powiedziałam o" tropicielach" to powiedzieli, ze to trudny materiał na zerówkę, ale nie chcieli kupić wiekowo młodszych np. do trzylatków.
Trudno, zobaczymy jak będzie.
_________________
Ewa, mama Mikołaja (19.02.2006) i słodkiego Dawidka z ZD (06.03.2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu