FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
co dla 2 miesiecznego niemowlaka
Autor Wiadomość
asia1010
milczek

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 12
Wysłany: 2015-10-22, 22:12   co dla 2 miesiecznego niemowlaka

Dziewczyny Wy takie mądre jestescie doradzciee mi jakie faktury można wprowadzac 2 miesiecznemu dziecku ? piłeczki z wypustkami, co jeszcze?
 
 
linka_ns 
nawijacz

Wiek: 40
Dołączyła: 18 Lis 2011
Posty: 837
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2015-10-23, 08:10   

Wszystko, gładkie,miekkie,twarde,śliskie,ciepłe,chłodne. Delikatne szczoteczki, np jest taka szczoteczka chirurgiczna do mycia rąk przed operacją, ona jest mięciutka,moje dzieci lubiły to. Lekkie uciski, np maskotka czy własnymi rękami. Wszystko z rozsądkiem. Obserwuj czy coś Go denerwuje z tych faktur.
Któryś z rehabilitantów Twojego dziecka nie ma kursu SI albo Moralesa? Oni wtedy pokazują co robić z konkretnym dzieckiem.
Ja chodziłam na Moralesa i byłam bardzo zadowolona a przy okazji dawali mi tzw dietę sensoryczną z określonymi czynnościami.
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2015-10-25, 19:01   

Poszukaj w necie - zwłaszcza w tematach dziewczyn, które same szyją i swoje prace sprzedają. Można za małe pieniążki świetne rzeczy zamówić - maskotki w kontrastowych kolorach, konkretnych kształtach, konkretnych fakturach. To najlepsze wspomagacze.
Madzia miała takiego ptaka - był bardzo wyrazisty, czarno biały, a skrzydła w czerwieni, niebieskim i zielonym. Do tego te skrzydła były z róznych materiałów - jedno szeleściło, drugie było chropowate z jednej strony, z drogiej strony z pluszu.
Ważne także są dźwięki - muzyka. Pyśka np. uwielbiała kołysanki z wplecionymi odgłosami morza - wiatr, szum drzew, szum morza, mewy...
Czytaj bajki, każdego dnia, chocby jedną. Moga być też proste - rymowane - wierszyki dla dzieci :spoko:
Wbrew pozorom można bardzo prosto i fajnie wspomagać dziecko w domu.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
olenka1992
milczek

Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: 2016-05-08, 19:19   

Ostatnio znalazłam ciekawy sklep...........................w którym już kupiłam kilka zabawek. Można tam kupić ciekawe rzeczy dla nawet najmłodszych dzieci. Wystarczy zaznaczyć przedział wiekowy. Pozdrawiam

Link usunięty
GrażynaO.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu