FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Pogadajmy na temat zmiany ustawy antyaborcyjnej.
Autor Wiadomość
Rafał 
gaduła

Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Lis 2014
Posty: 517
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-28, 22:52   

Chyba faktycznie źle zrozumiałem
_________________
Wymiana poglądów poszerza nasze horyzonty|Jeden procent ma moc
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-01-29, 16:15   

Michał A napisał/a:


Z kolei ja byłem na pierwszej wizycie u pediatry w rejonie, u lekarki, którą znamy już z leczenia Gałganów. To odniosłem wrażenie, (gdy w rozmowie wyszło, że o Zespole wiedzieliśmy w ciąży i podjęliśmy decyzję o urodzeniu) że wzbudzamy pewnego rodzaju zdziwienie i zaciekawienie...


W moim wypadku( starej matki) lekarka w przychodni zapytała
czy robiłam badania prenatalne?
Ja jej na to, -
- nie.
A dlaczego? ona na to.
- Ponieważ ich wynik nie wpłynąłby na moją decyzję odnośnie urodzenia dziecka.
Acha- ona na to i koniec rozmowy.
Ludzie są ciekawi i właściwie to nie jest dziwne. Chodzi tylko o sposób w jaki pytają, jeśli nas nie dotyka - to Ok
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2528
Wysłany: 2018-01-29, 17:54   

A ja sama zapytałam lekarkę prowadzącą moją ciąże, czy jest sens robić ambiopunkcję, skoro i tak nie zdecyduję się na aborcję. Była bowiem raz taka delikatna sugestia lekarza robiącego USG - tak podobno po to abym była już zupełnie spokojna do końca ciąży. Dopytywałam, czy dzięki jej wynikom możliwe będzie ewentualne leczenie dziecka jeszcze w moim brzuchu ( oczywiście nie chodziło mi o wyleczenie z zD ;-) ) . W odpowiedzi moja lekarka prowadząca dała mi szybko długopis i kazała pisać w mojej karcie oświadczenie, że rezygnuję z ambiopuncji i jeszcze kilku innych badań o których pierwszy raz słyszałam w życiu - tłumaczyła, że to bardzo ważne bo najpierw pacjentki nie chcą a potem jakieś pretensje do lekarzy. Na swoje pytanie odpowiedzi nie usłyszałam. Sama sobie taką lekarkę wybrałam, znałam jej poglądy i choć myślę, że ukrywała przede mną podejrzenie zD u mojego Krzysia, to nie żałuję, że właśnie u niej prowadziłam ciąże. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś sugerował mi terminację ciąży. Ale ideałem byłby dla mnie lekarz, który niczego nie narzuca i szanuje moje własne sumienie :-) i moje własne wybory.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu