FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Światowy Dzień Zespołu Downa w Opolu
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-03-27, 22:30   Światowy Dzień Zespołu Downa w Opolu

W Opolu z okazji WDSD zorganizowano wystawę. To zaproszenie na wystawę:






W poniedziałkowym dodatku opolskim Gazety Wyborczej pojawiło sie zaproszenie na wystawę:

Oczami dzieci z zespołem Downa
żbik

2007-03-25
źródło: Gazeta Wyborcza (dodatek w Opolu)

"Zespół Downa - częścią mojego życia" - wystawa pod takim hasłem otwarta zostanie w poniedziałek o godzinie 16 w urzędzie marszałkowskim. Ma opowiedzieć zwiedzającym o życiu upośledzonych dzieci.



Organizatorem jest Opolskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa. - Chcieliśmy w ten sposób uczcić Światowy Dzień Zespołu Downa, który obchodziliśmy 21 marca - mówi dr Joanna Łaba, prezes stowarzyszenia.

Mottem wystawy są słowa "Najbardziej obawiamy się tego, czego nie znamy". - Poprzez zdjęcia, prace plastyczne dzieci i informacje, które znajdą się na wystawie, chcemy opowiedzieć ludziom o Zespole Downa. W Polsce wciąż ta wiedza jest tylko fragmentaryczna, niewielu z nas wie, jakie problemy przeżywają upośledzone dzieci, nie wiemy też, jakie potrafią być ciepłe i pogodne, jaką dają radość. Chcemy o tym opowiedzieć, wyjść poza stereotyp, jaki funkcjonuje na temat naszych dzieci - wyjaśnia dr Łaba.

Wystawa potrwa do 7 kwietnia. Zwiedzać będzie ją można między 7.30 a 15.30.

:arrow: źródełko

Tutaj fotka z wystawy, gościem m.in. był Pan Andrzej Suchcicki z Bardziej Kochanych.



:arrow: I tutaj jeszcze krótka wzmianka w TVP3 w Opolu (na końcu)

A zatem małymi kroczkami zaczynają nas słyszeć i widzieć :-D
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2010-03-20, 16:05   

Krótka tegoroczna relacja z :arrow: Opola
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu