FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
"Ja Też" hymn Fundacji "Ja Też"
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-03-23, 18:31   "Ja Też" hymn Fundacji "Ja Też"

Słyszeliście już?

Hymn osób niepełnosprawnych :arrow: Ja Też ...
"Ja Też w mroku w sięgam gwiazd, ja też chcę poczuć marzeń smak, po drugiej stronie czeka cud, ja też jak Ty szukam promieni szczęścia, ja też jak Ty chcę tańczyć w promieniach szczęścia"

Spark feat. Artur Gadowski
(Tekst: Jakub Proma / Muzyka: Jakub Proma, Grzegorz Kurowski)
Wokal – Artur Gadowski
Wokal/chórki – Żaneta Proma
Gitara akustyczna – Jakub Proma
Instrumenty klawiszowe – Grzegorz Kurowski
Gitara basowa – Jakub Hinc
Perkusja – Sebastian Chilewski
Aranżacja – zespół SPARK
Mix audio – Andrzej Izdebski

Scenariusz i reżyseria - Mateusz Winkiel
Zdjęcia - Damian Koziara, Sebastian Skorzycki
Montaż - Mateusz Winkiel
Korekcja barwna - Michał Berensztajn
Kierownictwo produkcji - Paweł Wochna
Realizacja i produkcja - Mania Studio
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-03-23, 19:49   

Teledysk został zrealizowany w większości w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, gdzie zatrudnionych jest kilka osób z zespołem Downa w zespole obsługi widza. Jedną z takich osób jest Michał Milka, który jest głównym bohaterem teledysku. Poza pracą w teatrze od 12 lat jest też aktorem w Teatrze RAZEM. W teledysku można też zobaczyć jego przyjaciół właśnie z tego teatru i fragmenty ich najnowszego spektaklu „ONI”. I o tą ich codzienność ale też ich marzenia i pasje chodzi.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16802
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-23, 20:38   

Tak słyszałam, Fajna piosenka i podobały mi się też filmiki z wypowiedziami podopiecznych Fundacji :spoko:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2018-03-24, 11:51   

Portal Wyspa.pl napisał

Ja też" – niezwykła piosenka z udziałem Artura Gadowskiego.
Wokalista zespołu IRA wystąpił jako gość w wyjątkowym utworze gdańskiego zespołu SPARK.

Piosenka "Ja też" jest pierwszym autorskim singlem w dorobku zespołu SPARK, który do tej pory działał jako coverband. Powstała z myślą o fundacji z Gdańska, noszącej właśnie nazwę "Ja też", oraz jej podopiecznych – głównie osobach z zespołem Downa i ich najbliższych, którzy każdego dnia wspierają ich rozwój.

Z utworem można zapoznać się m.in. za pośrednictwem takich serwisów, jak YouTube (u dołu strony zobaczyć można oficjalny teledysk), Spotify, TIDAL, iTunes czy Amazon.

Tak o "Ja też" mówią sami członkowie zespołu SPARK:

Dedykujemy ją właśnie im wszystkim oraz wszystkim osobom niepełnosprawnym. Mamy jednak nadzieję, że każdy odnajdzie w tej piosence coś dla siebie. Bo tak naprawdę każdy z nas jest taki sam. Niepełnosprawny czy w pełni sił, młody czy stary, mężczyzna czy kobieta – każdy z nas ma marzenia i pragnienia i chce być w życiu po prostu szczęśliwy. Niepełnosprawnym część rzeczy nie przychodzi tak łatwo, i rzeczy które dla osób zdrowych wydają się oczywiste, od nich wymagają wielokrotnie więcej wysiłku. Sami nie wybrali sobie takiego losu. Tacy się urodzili, a mimo wszystko i wbrew przeciwnościom losu starają się iść do przodu z uśmiechem na twarzy i rozwijać się, nie zapominając o swoich marzeniach. Jednak potrzebują osób zdrowych na tej drodze do lepszego jutra, a gdy stają sie silniejsi, oddają w podziękowaniu całe swoje serce i najpiękniejsze uśmiechy. Pamiętajmy – warto pomagać, a dobro zawsze wraca.

Dodamy, że temat piosenki nie jest przypadkowy. Dwójka z nas (Żaneta i Jakub) prywatnie jest rodzicami córki z zespołem Downa i jest związana z fundacją osobiście.

W piosence dołączyła do nas legenda polskiej sceny rockowej – Artur Gadowski – lider i wokalista zespołu IRA. Jego udział w nagraniu tej piosenki też nieprzypadkowy. Oprócz tego, że Artur jest wielkim artystą, prywatnie jest też Tatą Wiktorii dorosłej już córki z zespołem Downa (lat 29). Połączenie jego silnego męskiego wokalu z delikatnym głosem Żanety dało wyjątkowy efekt. Jednak co najważniejsze, oboje mogą oddać sercem treść utworu i jego przesłanie jak nikt inny – jako artyści, ale też jako rodzice, znając z własnego doświadczenia wszystkie blaski i cienie wychowywania osoby niepełnosprawnej."
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu