FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Jeleniogórskie Stowarzyszenie w mediach.
Autor Wiadomość
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-10-03, 13:40   

Przypadkowo natknąłem się na informację o naszym pikniku
na stronach portalu jg.24.pl

Jest nawet parę zdjęć.

Tekstu nie autoryzowałem, pochodzi z jednego z rozdziałów naszego informatora "Diagnoza - zespół Downa" i jest nieco zdezaktualizowany i wyrwany z kontekstu, ale cieszy fakt, że taka informacja na łamach tego portalu zaistniała.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-10-26, 08:13   

Na stronach portalu jelonka.com ukazala się informacja o naszych ostatnich zajęciach muzycznych i występie zespołu Caledonia.
Jest też kilka zdjęć.

Zapraszam do przeczytania
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-10-26, 16:08   

"Poznaliśmy też tradycyjny męski ubiór, w którym Szkoci na co dzień chodzą ubrani " – (Dokładnie, czy pobieżnie?) Dzieci nie dziwiły się, że Panowie noszą spódniczki zwane wdziecznie kilt'em?
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-12-17, 13:51   

Na stronach jelonka.com jest artykuł o naszym spotkaniu opłatkowym.
Są też zdjęcia.

Zapraszam do poczytania i obejrzenia.

Ten link po kilku dniach się zdezaktualizuje, ale wyszukamy później w archiwum i podmienimy.
W taki sposób m.in. odnaleźliśmy aktualny adres do artykułu
o występie zespołu Caledonia na naszych zajęciach muzycznych.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-03-26, 17:24   

W 13 numerze tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie" z dnia 25 marca 2008 r. zamieszczona została informacja o obchodach 3 Światowego Dnia Zespołu Downa w Jeleniej Górze.
Cytat:
Koncert na Światowy Dzień Downa

Koncert i aukcję organizuje Jeleniogórskie Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa przypadającego na 21 marca!
30 marca w Jeleniej Górze zagra „Czerwony Tulipan, imprezę poprowadzi Krzysztof Langer z kabaretu PAKA.
Już po raz trzeci jeleniogórskie stowarzyszenie skupiające rodziny i sympatyków dzieci z zespołem Downa włącza się w obchody Światowego Dnia Downa. Na 30 marca w Sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej zaplanowano koncert „Czerwonego Tulipana”.
Impreza rozpocznie się o godz. 16. Wystąpi Magda Łazar z zespołem oraz duet Anna Kosa i Marcin Sweklej (poezja śpiewana). Niespodzianką będzie popis grupy teatralnej „Impresja” z ZESPOŁU Szkół Specjalnych w Jeleniej Górze. Krzysztof Langer poprowadzi aukcję na rzecz dzieci z zespołem Downa. Na koniec zagra „CZERWONY TULIPAN”!
Datę Światowego Dnia Zespołu Downa nieprzypadkowo ustanowiono na dzień 21 marca: cechą charakterystyczną zespołu Downa jest przecież 3 chromosom w 21 ich parze. Jeleniogórska impreza - wyjątkowo tym roku - odbędzie się kilka dni później.
- Poczucie bycia wspólnotą daje poczucie bezpieczeństwa - powiedział Janusz Wielocha, szef Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. - Chodzi nam o to, aby uświadomić innym fakt współistnienia dzieci z zespołem Downa.
Wstęp na koncert 30 marca w JCK wolny! Przy wejściu będzie można wrzucić dobrowolny datek do skarbonki. Impreza odbędzie się pod patronatem „Nowin Jeleniogórskich”. Zorganizowano ją dzięki wsparciu PFRON, JCK, firmy P.P.U PROINVAL S.A. z Jeleniej Góry i P.H.U „Kam” z Nowogrodźca.
tekst. MPP

Tekst ilustruje logo WDSD w oryginalnym, zielonym kolorze.

W tekst wkradła się mała nieścisłość, włączyliśmy się w obchody po raz drugi, a nie po raz trzeci.
Ale generalnie artykuł ciepły i pozytywny.
No, a poza tym mamy patrona medialnego :-)
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16797
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-31, 14:36   

Januszu świetnie to ująłeś, krótko i treściwie "- Poczucie bycia wspólnotą daje poczucie bezpieczeństwa - powiedział Janusz Wielocha, szef Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa. - "
Bogate we wrażenia mieliście tegoroczne obchody :brawo:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-04-17, 08:20   

W dniu 16 kwietnia 2008 r. o godz. 19:30 TVP3 Wrocław wyemitowała audycję zatytułowaną "Między dzieciństwem a dorosłością" w cyklu programów "Pełnosprawni".
W 15-minutowej audycji przedstawiony został jeden dzień z zycia 24-letniego chłopca z zespołem Downa, Michała Marka z naszego stowarzyszenia.
Głównym motywem i tematem był istotny problem: koniec edukacji i co dalej? Co mają robić ludzie z zespołem Downa w jego wieku? Jest przecież coraz więcej osób, których ten problem dotyczy.
Materiał nagrywany był w domu, w górskich plenerach Szklarskiej Poręby oraz podczas zajęć muzycznych w cieplickim klubie Orlik.

~~~~~~

W dniu 20 kwietnia 2008 r. o godz. 17:20 w TVP1 wyemitowany zostanie specjalny odcinek teleturnieju "Jaka to melodia".



Polecam obejrzenie tego odcinka, tematycznie związanego z Jeleniogórskim Stowarzyszeniem Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2329
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-05-05, 16:22   

Zaniedbałem nieco ten wątek, a to chyba dlatego, że w różnych innych miejscach daję linki do materiałów i audycji na nasz temat,

Ciekawy materiał zamieścił tygodnik "Nowiny Jeleniogórskie" u progu tegorocznej kampanii 1%. Był to materiał na całą stronę o organizacjach z Jeleniej Góry, ale nas wyróżnili kolorowym tłem i fotką z muzykoterapii.
Przepraszam za jakość, skan z gazety i w JPG taki jest, jak widać. Następnym razem zrobimy w pdf, tylko trzeba będzie osobno otwierać.

(kliknij na obrazki, żeby powiększyć)




Tutaj z kolei przy informacji o planowanym koncercie z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa też redaktor z "Nowin Jeleniogórskich" wspomniał o wykorzystaniu środków z 1%.

_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu