FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Asystent osoby niepełnosprawnej
Autor Wiadomość
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-04-07, 16:30   

Nefre, nie daj się, oni nie maja prawa wymagać od Ciebie odbierania dziecka o którejś tam godzinie, tylko jest odwrotnie. Przedszkole jest czynne w określonych godzinach. To, co próbują Ci wmówić to wygoda pań. Asystent osoby niepełnosprawnej, to faktycznie dobra wola gminy. U Antka w przedszkolu była asystentka do dziewczynki z zD. Ale dyr. przedszkola załatwiła taką asystentkę ogólną do grupy Antka i ta asystentka jest dotąd, dokąd są dzieci z orzeczeniem. Ja odbieram Antka ok., godz. 15 i asystentka dopiero wychodzi jak już nie ma ani jednego z orzeczeniem. Nie daj się.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-04-07, 16:37   

to może podpytam pań w przedszkolu, żeby załatwiły taką panią od godziny 12?? kurcze, na prawdę nie podoba mi się ten pomysł, by odbierać Natiego o 12.
Ja myślałam, że przedszkole integracyjne ma ogólnie więcej pań na sali, a nie tak, że druga nauczycielka wychodzi o 12 i potem do 16:30 zostaje już tylko jeden wychowawca.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-10-27, 20:39   

Nefre u nas jest tak samo czyli pani wychowawczyni wychodzi po 12 a dwie zostają. Ja nadal jestem z małą w przedszkolu (napiszę co i jak gdy będę miała więcej czasu ) . Była pani która opiekowała się Zuzią od 10 do 11.30 ale nie przedłużono z nią umowy bo niby przedszkole nie ma pieniędzy :cry: Jestem zła , chodzę z małą bo jest szczęśliwa i dziś powiedziałam, że wiem, że na dzieci z orzeczeniem dostaje przedszkole dwa razy więcej pieniędzy niż na dzieci bez orzeczenia i to dziwne, ze nie stać przedszkola na dodatkową panią :-( Może podpowiecie jakie mogę mieć argumenty w rozmowie z paniami w przedszkolu? O asystenta będę też się starała w MOPSie ale wątpie abyśmy dostały :-(
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-10-30, 16:35   

vagabunda8 napisał/a:
Nefre, nie daj się, oni nie maja prawa wymagać od Ciebie odbierania dziecka o którejś tam godzinie, tylko jest odwrotnie. Przedszkole jest czynne w określonych godzinach. .


U nas w przedszkolu Maja też może być tylko do 14 być może w wielu przedszkolach są ograniczenia czasowe ze wzglrdu na dodatkowych nauczycieli.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 13 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16801
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-30, 20:38   

Ja Maksa też musiałam odbierać z przedszkola integracyjnego po obiedzie!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-10-31, 22:11   

Toż to cyrki jakieś... wychodzi na to, że to nie przedszkole jest dla dzieci, a dzieci dla przedszkola... kasę dostają i jest ok.. ale żeby coś od siebie dać, zaproponować, pomóc, to nie... rodzic nie może pracować, bo musi odebrać dziecko o danej godzinie....

U nas sprawa została załatwiona. Powiedziałam, że nie dam rady odbierać go o 12.
Zostaje do 15 (a w czwartki i piątki jak ma gimnastykę korekscyjną zostaje do 16) i do tej pory nie było żadnej rozmowy, żeby odbierać go prędzej.

Panie są bardzo miłe, pomocne, a wtedy chyba próbowali, bo tak jest łatwiej (wiem, że koleżanka cały zeszły rok odbierała syna po obiedzie właśnie).

Wera, a gdybyś powiedziała, że masz szansę iść do pracy i nie możesz zostawać z Zuzią?
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
monikagr 
trajkotek


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 1723
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-01, 11:30   

ja pracuje w MOPRze i mój zakład pracy jak i pewnie w każdym mieście świadczy usługi opiekuńcze. Od dłuższego już czasu z dnia na dzień przybywa nam dzieciaczków z orzeczeniem i nasze dziewczyny (i kiedyś ja :)) z przygotowaniem zawodowym, ale też z wielkim serduchem zajmują się "swoimi" dzieciątkami. Odbierają ze szkoły, przedszkola, chodzą na dodatkowe zajęcia na terapie, uczą, bawią- to wszystko w czym mogą pomóc i się przydać. Naprawdę warto :) a jakie przyjaźnie się rodzą :-D
_________________
Monika mama Nikodemka z zD (19.07.2010), Adasia (19.07.2010) i Emilki (14.07.1997)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 06 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-11-02, 21:59   

Nefre kogoś szukają do opieki nad Zuzią od 9 do 12 ale nie wiem czy coś załatwili bo mała chora i siedzimy w domu. Więcej siedzimy w domu niż w przedszkolu :-( Miała mieć w przedszkolu rehabilitanta ale pani zaszła w ciążę i już nie pracuje, zostałyśmy znów bez rehabilitacji, w ogóle zawiodłam się.
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2015-12-11, 14:25   

Poniższe posty zostały przeniesione :arrow: stąd
kabatka


anuszkaa napisał/a:
...
Tak, znam osobę z zD i autyzmem.
Diagnozę uzyskuje się od psychiatry ( po wielu badaniach psychologicznych). Trzeba zgłosić się do PZP dla dzieci i młodzieży. Najlepiej tych specjalizujących się w autyzmie. Jeśli chodzi o Wrocław - taki ośrodek jest na Wołowskiej.

Jeśli dziecko ma takie zaświadczenie ( nawet nie musi być wpisany symbol w orzeczeniu o niepełnosprawności) PPP ma obowiązek na prośbę rodzica wpisać w zaleceniach potrzebę asystenta osoby niepełnosprawnej. Taki asystent w szkole jest cały czas z dzieckiem.
Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, jak takie wsparcie pozytywnie wpływa na rozwój i sukcesy ucznia.


Czy przepisy coś mówią o tym w jakich szkołach może być asystent osoby niepełnosprawnej? Czy może być w szkole specjalnej?

Czy w szkole specjalnej w klasie dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym, gdzie na szóstkę dzieci jest jeden nauczyciel i pomoc nauczyciela, dziecko może mieć jeszcze asystenta?

(W klasach 1-3 jest dodatkowo pomoc nauczyciela, ale w starszych różnie to może być.)
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Daga
gaduła


Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 436
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2015-12-11, 17:06   

Z tego co wiem, to w szkole specjalnej dodatkowy asystent nie przysługuje :nie:
_________________
mama Filipka z zD (23.03.2009) i Tosi (15.07.2013)
---------------------------------------
Z chwilą gdy decydujesz się stawić czoło problemom, przekonujesz się, że możesz więcej niż ci się zdawało.(Paulo Coelho)
 
 
aniak 
złotousty


Pomogła: 15 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 5767
Skąd: Chylice/Piaseczno
Wysłany: 2015-12-11, 20:51   

Daga napisał/a:
Z tego co wiem, to w szkole specjalnej dodatkowy asystent nie przysługuje :nie:

To prawda.
_________________
Anka - mama PIOTRKA (14.04.2008), Ani (34) żony Mateusza, Jacka Juniora (30) męża Oli, Łukasza (28) i babcia Franka, Staśka, Stefana, Róży i Kazika :) oraz Józka i Zuzi
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2015-12-12, 09:31   

Maciejka napisał/a:
anuszkaa napisał/a:
...
Tak, znam osobę z zD i autyzmem.
Diagnozę uzyskuje się od psychiatry ( po wielu badaniach psychologicznych). Trzeba zgłosić się do PZP dla dzieci i młodzieży. Najlepiej tych specjalizujących się w autyzmie. Jeśli chodzi o Wrocław - taki ośrodek jest na Wołowskiej.

Jeśli dziecko ma takie zaświadczenie ( nawet nie musi być wpisany symbol w orzeczeniu o niepełnosprawności) PPP ma obowiązek na prośbę rodzica wpisać w zaleceniach potrzebę asystenta osoby niepełnosprawnej. Taki asystent w szkole jest cały czas z dzieckiem.
Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, jak takie wsparcie pozytywnie wpływa na rozwój i sukcesy ucznia.


Czy przepisy coś mówią o tym w jakich szkołach może być asystent osoby niepełnosprawnej? Czy może być w szkole specjalnej?

Czy w szkole specjalnej w klasie dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym, gdzie na szóstkę dzieci jest jeden nauczyciel i pomoc nauczyciela, dziecko może mieć jeszcze asystenta?

(W klasach 1-3 jest dodatkowo pomoc nauczyciela, ale w starszych różnie to może być.)


Tak, przepisy, o których pisałam w cytowanej wypowiedzi, dotyczą szkół masowych i integracyjnych. W szkołach specjalnych mogą być w klasach dwuosobowych.
 
 
LidkaN 
nawijacz
LidkaN


Wiek: 57
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 577
Skąd: ok. Kędzierzyna
Wysłany: 2015-12-12, 12:50   

Marcinek ma klasę 5 osobową w tym jest dziewczynka z porażeniem , mocno niepełnosprawna, nie chodzi i ma specjalne krzesełko (z szelkami i kółkami) do siedzenia (mama przywiozła). Jest nauczycielka i pomoc, z tego co widzę to dają radę a częśc dzieci ma indywidualny tok.
_________________
Mama Marcinka ur. 29.10.2006r z ZD
Kasi 22lata, Madzi 21lat,Kamila 16lat
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2015-12-12, 14:54   

LidkaN indywidualny tok czyli indywidualne nauczanie na terenie szkoły?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
LidkaN 
nawijacz
LidkaN


Wiek: 57
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 577
Skąd: ok. Kędzierzyna
Wysłany: 2015-12-13, 20:05   

Tak, nieraz widziałam matka, ojciec przyprowadza dziecko na umówiona godzine do szkoły a tam już czeka na niego jego opiekun :-)
_________________
Mama Marcinka ur. 29.10.2006r z ZD
Kasi 22lata, Madzi 21lat,Kamila 16lat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu