FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ortodonta
Autor Wiadomość
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-12-09, 16:08   

a 3-letni oliwierek daje Ci się jeszcze masować?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
esterapezda 
mruczek


Wiek: 45
Dołączyła: 16 Lip 2008
Posty: 80
Skąd: Bielsko-Biala
Wysłany: 2008-12-09, 16:59   

Trudna to jest sprawa, dzieci w tym wieku bywają buntownicze , czasami daje się masować , a czasem trzeba stoczyć z nim prawdziwą 'batalię siłową', takie masaże ma zalecone 2 razy dziennie , ale są krótkie i jakoś to wytrzymujemy!
_________________
Estera, mama Oliwiera z zD ur.(05.01.2006)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2008-12-09, 17:15   

ee to fajnie , że chociaż ciut wam wychodzi, u mnie to zazwyczaj masaż może wykonywać tylko elektr.szczoteczka do zębów :)
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
kasiatour 
cichosza

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-12-10, 12:18   

Chciałam strasznie podziękowac kabatce i Idze (Iga) za linki. Z czapeczką na razie nie potrafię ruszyc...
Natomiast zarejestrowałam się już do Krakowa do dr Szklarskiej 21 stycznia 2009r. Zastanawiam się tylko teraz nad tą moją ortodontką która mi "zamknęła drzwi" do dalszego leczenia syna i od której się dowiedziałam, że dla takiego małego dziecka nie ma żadnego rozwiązania, tylko układac do snu na płasko... aż wierzyc się nie chce. Chciałabym na nią napisa skargę... Jeszcze tego nie robiłam, czy z kolei moge w tej sprawie i na Was liczy???
_________________
Wiktor z ZD ur. 17.07.2007r.
 
 
kasiatour 
cichosza

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-03-02, 12:31   

Pragnę podziękować Ance -groszek za przesłanie z tak daleka czapki korygującej wadę zgryzu. Jesteśmy z Wiktorkiem po konutacjach ortodontycznych w Krakowie. Byliśmy tam z Toją Aniu czapeczką i tamta lekarka dostosowała ją do Wikusia. Bardzo się ucieszyła, że jesteśmy tak przygotowani i zażartowała, że już nauka poszła tak do przodu że ludzie leczą się przez internet ;)
Poza tym chciałam, żeby Wikusiowi założyć płytkę stymulacyjną (ortodontyczną) okazało się, że przy zdiagnozowanej padaczece noszernie takiej płytki jest przeciwskazane.
_________________
Wiktor z ZD ur. 17.07.2007r.
 
 
kasiatour 
cichosza

Wiek: 43
Dołączyła: 22 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2009-10-20, 10:32   dobry ortodonta poszukiwany :)

Witam wszystkich forumowiczów :)
Pilnie poszukuję ortodonty dla mojego 2-letniego synka Wiktorka z ZD. Najlepiej ze śląska, ale niekoniecznie. Pomóżcie proszę!
_________________
Wiktor z ZD ur. 17.07.2007r.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-20, 16:07   

Kasiu Twój post przeniosłam do wątku o ortodoncie.
:arrow: W tym wątku bowiem zamieszczamy namiary na konkretnych specjalistów wg ustalonego schematu (podany w poście magdy).

Ośrodek ortodontyczny krakowski jednak z jakichś względów nie jest odpowiedni dla Was?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Majuniaaa29 
gaduła


Dołączyła: 14 Wrz 2009
Posty: 174
Skąd: warmia-mazury
Wysłany: 2009-10-20, 19:27   

Bardzo dziekuję...juz jestem w trakcie szukania ortodonty :))
Ten zakatek to cudowna sprawa... :jupi:
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2009-10-20, 20:39   

jejku... Kabatka dzięki wielkie, bo żyłabym w przekonaniu,że moje dziecko jeszcze zbyt male na "te" sprawy :prosze:
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2009-10-20, 21:18   

kabatka napisał/a:
Dzieciaki zespołowe mają problemy ze zgryzem, dlatego ortodonta jest jednym z tych lekarzy, którego należy odwiedzić dosyć szybko :tak: A potem regularnie się z nim spotykać

Byłam w tym roku u dwóch ortodontek. Jedna chciała robić dla Michała aparat, ale była czarnej myśli, ja zresztą też, bo aparat ruchomy to nawet moje córki gubiły w nocy, chociaż spały z zamkniętą buzią, a u niego buzia często niedomknięta, a w nocy zawsze otwarta.
Druga powiedziała, że jest za wcześnie, dała płytkę, a raczej sprzedała mi ją (nie wiem dlaczego za nią zapłaciłam, idiotka, byłam na fundusz), którą wyrzuciłam do śmietnika, bo czegoś takiego mój syn nie utrzymałby w buzi nawet pięciu minut. Dostałam jeszcze dwie rady. Pierwsza z nich, to taka, by Michał jadł dużo surowej marchwi, a druga to robienie codziennie 60 koników językiem. Wszystko fajnie, tylko pani doktor nie powiedziała mi, jak mam do tego zmusić syna. :roll: Za rok mam się do niej zgłosić ponownie. Ciekawe po co?
 
 
kafe 
gaduła
kafe


Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 335
Wysłany: 2009-10-20, 21:19   Re: dobry ortodonta poszukiwany :)

kasiatour napisał/a:
Witam wszystkich forumowiczów :)
Pilnie poszukuję ortodonty dla mojego 2-letniego synka Wiktorka z ZD. Najlepiej ze śląska, ale niekoniecznie. Pomóżcie proszę!


Kasiu ja bym na Waszym miejscu jeździła do Krakowa (do tej poradni o której tu była mowa)

my jeździmy od 10 miesiąca życia Juli i jak będzie potrzeba - będziemy jeździć nadal bo nie znalazłam lepszych specjalistów a mamy do Krakowa jakieś .... bagatela 400km z kawałkiem :D
_________________
mama Julki 14-06-2004 i Huberta 10-08-2006
 
 
BeataS 
nawijacz
mama Kasi i Marysi


Wiek: 51
Dołączyła: 12 Maj 2008
Posty: 618
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2009-10-21, 13:50   

Kasia już byłą w Krakowie z Wiktorkiem i o dziwo nic nie pomogli. Szukają innego ortodonty, który zna się na problemach ze szczęką, a nie tylko na zakładaniu zbroi na zęby (nie mówię tu o Krakowie bo sama do nich jeżdżę)
_________________
mama Kasi lat 16 i Marysi z ZD (18.08.2008 r.)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 16:13   

Jak to po co? Abyś jej mogła powiedzieć, że zrobiłaś, albo nie 21900 koników. :lol:
Niezłe powiem szczerze. Ja mam bardzo fajną orotdontę, która tak zachęciła Szymka do współpracy, że na czwartej wizycie otworzył buzię, a potem dał sobie zrobić aparat (miał wtedy 4,5 roku). Aparat mamy do dziś, gubiony i odnajdywany kilka razy.
Problem w tym, że ja o nim zapominam i jest noszony nieregularnie. Ale jak mu dam, to nosi bez problemu, odnosi do kuchni przed jedzeniem i już go nie chowa głęboko w szafie ;-)
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2009-10-21, 20:28   

Ola nosi aparat stały już 3 rok-w styczniu będzie do zdjęcia.Pierwszy raz byłam u ortodonty jak miała 6 lat ale nic nie zalecił,olał mnie.Potem poszłam prywatnie i trafiłam na Ortodoncję rozczepy i wady twarzoczaszki.Mieli tam jakiś program i Ola się załapała.Miałam szczęście bo trafiłam na wspaniałą ortodontę.Na początku miał być aparat wkładany ale Ola ładnie współpracowała to zdecydowano o stałym.Wszystko za darmo.
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2009-10-22, 21:06   

Miesiąc temu byliśmy u stomatologa który zajmuje się niepełnosprawnymi dziećmi, pani dr Grudz... ma specjalizację ortodonta. Przy okazji kontroli zapytałam co zrobić z krzywo rosnącymi jedynkami. Pani dr popatrzyła na mnie :wow: jakbym spadła z księżyca i pyta się: " Chce mu pani zęby prostować? Jemu? Po co mu to? Jedynie dodatkowo go denerwować. Mówię jej, że nie chodzi mi o wygląd, tylko, że dolne i górne źle się stykają, tylko środkami, bo są przekręcone. A ona na to, że jemu to w niczym niepotrzebne.
Wierzcie mi, myślałam :-( , że mi ktoś obuchem przez łeb przywalił. Załapałam doła, bo co jak ktoś jest inny to może (albo musi) mieć krzywe zęby. W pierwszym momencie chciałam jej powiedzieć, żeby mu je od razu wyrwała - w końcu jest niepełnosprawny, z zespołem, to po co ma w ogóle jakoś wyglądać?

Dzisiaj byliśmy u innej pani dr. Bardzo miła, konkretna osoba. Powiedziała otwarcie, że na aparat jest jeszcze za wcześnie, ale pokazała nam jak w domu ćwiczyć aby te ząbki trochę ukierunkować. Łatwe i nawet Tomek współpracuje.
1 ćwiczenie - ja kciukiem muszę nacisnąć dolną wargę do dolnych zębów i Tomek musi górnymi jedynkami mnie ugryźć w ten palec.
2 ćwiczenie - dostaliśmy korektor zgryzu (płytka przedsionkowa dla dzieci) - muszę wsadzić pomiędzy zęby i wargi i delikatnie pociągać, a Tomek musi zrobić z ust dziobek i trzymać ten korektor wargami jak najdłużej.

Obydwa ćwiczenia powtarzać 30 razy dziennie.

Korektor zgryzu kosztuje coś ponad 4 zł i wygląda tak:
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu