To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Usprawnianie mowy - Osprzęt i sposoby karmienia - co i jak polecacie

Kasik - 2007-08-27, 21:08

Zgadza się - naszym logopedą jest pani dr Ola Łada. Można o niej mówić w samych superlatywach. To bardzo ciepła osoba i ma świetne podejście do dzieci :spoko:
Przydało by się więcej takich lekarzy :tak:

Joanna - 2007-08-30, 22:10

a my chodzimy do przemiłej pani logopedki we Wrocławiu i też przerabialiśmy wszystkie etapy plus masaże a dzisiaj wprowadziliśmy też plytke przedsionkową znaczy się próbujemy wprowadzic bo Mai ten pomysł nie przypadł do gustu :roll: , zatem specjaliści są tylko znaleźć ich trudno
dorotka8s - 2007-08-30, 22:14

Płytkę przedsionkową dostaliśmy od dr Radwańskiej. Ale Ani też nie bardzo odpowiada, na razie wypycha ją językiem albo wkłada bokiem po swojemu i traktuje jak gryzaka :lol: .
magda - 2007-09-03, 11:44

Potwierdzam to co mówi Kasik. My również chodzimy do pani Oli od 3 i pół roku. To pewnie dzięki niej Kuba zaczyna ładnie mówic.
Alicja - 2007-10-05, 08:59

joa napisał/a:
A właśnie-jak podwałyście/podajecie mleko dzieciom, rezygnując z z butli, bo chyba nie łyżeczką??


łyżeczką,łyżeczką... :-)
Mleko zagęszczasz więc nie będziesz miła problemu z karmieniem.
Jagoda nigdy nie piła z butelki

joa - 2007-10-05, 09:05

Alicjo-ale czym zagęścić, jeśli kaszy nie powinno się stosować, hm?Nam to zajmie 2 godziny...
boszka59 - 2007-10-05, 09:17

Oj Ala ALa nie łyżeczką :lamer: :nie: :-D
Karmi się kubeczkiem Mendeli do nauki pici u dzieci z problemami. A później z nornalnego kubeczka. Im młodsze tym szybciej łapią.

joa - 2007-10-05, 09:23

Ahaa...A ten kubeczek to w aptece można kupić?
boszka59 - 2007-10-05, 09:51

Najłatwiej je dostać w poradniach laktacyjnych lub na oddziałach noworodków. No i ja pokręciłam coś w nazwie , Medeli
Ewelina - 2007-10-05, 09:55

Joa zapytaj w aptece, w większym sklepie z akcesoriami dla dzieci. Ale najszybciej to kupisz w internecie >>zobacz
Maciejka - 2007-10-05, 10:03

boszka59 napisał/a:
Oj Ala ALa nie łyżeczką :lamer: :nie: :-D
Karmi się kubeczkiem Mendeli do nauki pici u dzieci z problemami. A później z nornalnego kubeczka. Im młodsze tym szybciej łapią.


A dlaczego nie łyżeczką? bo ja tak karmię. A obiadek, np zmiksowane zupki lub deserki jak dajecie?

Ewelina - 2007-10-05, 10:09

Maciejko tu konkretnie chodzi o mleczko. O to aby jak najszybciej uczyć dziecko pić z kubeczka a nie podawać mleko butelką. Dłuższe jedzenie butelką utrwala u naszych dzieci ssanie a podobno długie ssanie nie jest wskazane.
Obiadki miksowane ja podawałam najpierw szpatułką a później łyżeczkę ( ale też w miarę płaską ).

joa - 2007-10-05, 10:09

Maciejko-ale co Ty podajesz tą łyżeczką? Bo ja pytałam o podawanie mleka, obiad je łyżeczką.
Ten sam czas wysłania miałyśmy z Eweliną. Dzięki na namiary! :*

Maciejka - 2007-10-06, 10:42

Wszystko pomieszałam. :oops:
A kupeczek wypróbujemy.

Maciejka - 2007-10-06, 14:04

Kubeczek, a nie kupeczek :lol:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group