To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Orzeczenie o niepełnosprawności

baronek - 2021-11-06, 20:00

Super :jupi:
Masz rację Sylwia - chyba rzeczywiście zaczęli czytać. :spoko:

angelika kuspa - 2021-11-06, 20:42

A my na ostatniej komisji jeszcze wtedy nie zaocznej dostaliśmy orzeczenie na trzy lata i kończy się ono 6 miesięcy przed 16 urodzinami Ady.
aniak - 2021-11-09, 08:36

Wczoraj była nasza komisja zaoczna. Dobrze, że nie pamiętałam, bo chodziłabym cały dzień podminowana. Teraz czekamy na decyzję.
No to jak wczoraj nie nosiło mnie, to dzisiaj od rana, jak mi mąż to uświadomił, już się martwię ;-) :lol:

groszek - 2021-11-09, 21:43

Martwić to się nie masz czym Piotrek do 16 roku życia ma jeszcze chwilę.
aniak - 2021-11-10, 00:06

Martwię się tymi punktami.... Co dadzą a co zabiorą.
groszek - 2021-11-10, 10:22

Będzie dobrze.
agajagoda - 2021-11-18, 07:29

Wojewódzka komisja przyznała nam to od czego odwołałam się , dostaliśmy orzeczenie do 16 roku życia i z symbolem U , którego nie dostaliśmy . Najbliższe 5 lat bez zbędnych stresów :-)
baronek - 2021-11-18, 07:39

Super, Aga! Niech jeszcze Aniak dotrze do nas z pozytywnymi wiadomościami, a zacznę podejrzewać, że w komisjach jakaś rewolucja :lol:
szałwia - 2021-11-18, 08:25

baronek napisał/a:
Super, Aga! Niech jeszcze Aniak dotrze do nas z pozytywnymi wiadomościami, a zacznę podejrzewać, że w komisjach jakaś rewolucja :lol:

:lol: :lol: :lol: Dokładnie!!!

aniak - 2021-11-18, 21:03

baronek napisał/a:
Super, Aga! Niech jeszcze Aniak dotrze do nas z pozytywnymi wiadomościami, a zacznę podejrzewać, że w komisjach jakaś rewolucja :lol:

Docieram, dziś odebrałam. Mamy wszystko !
10-N
od 5 do 9 mamy na TAK !!! :jupi: :jupi: :jupi:

groszek - 2021-11-18, 22:33

No coś drgnęło. Ciekawe czy też w warszawce :nzastanawianie: :nzastanawianie:
baronek - 2021-11-19, 07:18

Ufff :-D Super! A ty się tak denerwowałaś...
aniak - 2021-11-19, 13:18

Denerwowałam się, bo o ile w Warszawie nigdy nic nie było pewnego, to jednak miejsce, cały ten ich system miałam oswojony. Piaseczno - nic, nigdy, niczego... i jeszcze zaocznie. Spodziewałam się wszystkiego. A za to dostałam wszystko :lol:

Tak na prawdę to nie zależało mi na 7, ale bardzo na 9. I bałam się, że mi jej nie dadzą.

groszek - 2022-05-17, 20:44

Poszłam do WCPR po druki. W czwartek umówiłam się z neurolog, choć na stronie WCPR jest ogłoszenie, że orzeczenia nadal mają przedłużony termin, bo jeszcze jest zagrożenie pandemią no i trzeba śledzić kiedy całkowicie odwołają pandemię, a tym samym zespól do spraw orzekania weźmie się za robotę.
Poszłam, patrzę na drzwiach wiadomość, żeby druki brać ze strony WCPRu. Dwa kolejka niepełnosprawnych stoi przed wejściem i wchodzą pojedyńczo w MASKACH, chociaż nie są obiektem służby zdrowia...
Na krzesełku przy drzwiach czerwona skrzynka z dzisiejszą datą - chyba dla tych co chcą składać wnioski.
Nie weszłam ...wydrukuję wniosek, ale złożę dopiero po odwołaniu zagrożenia pandemią, Może do 18 Maksa się wyrobię...

:arrow: wcpr ogłoszenie o przedłużonej ważności orzeczeń

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że o ile większość urzędów funkcjonuje normalnie, to tu pandemia weszła w krew urzędnikom WCPR i jakoś nie mogą zacząć pracować normalnie , a niepełnosprawni( bo kto inny tam przychodzi?) muszą odstać swoje bo usiąść na zewnątrz nie ma gdzie.

baronek - 2022-05-18, 07:20

Aniu, a komisja nie może zdalnie orzec Maskowi niepełnosprawności? Czy po prostu wolisz stacjonarnie to załatwić? Ciekawe, jak długo będzie trwać to zagrożenie pandemiczne? :roll:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group