To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Orzeczenie o niepełnosprawności

Maria74 - 2023-11-05, 17:31

Myślę, że wszystkie nasze dzieciaki dałyby radę :lol: Sama nie wiem czy podołałabym wszystkim wymaganiom.
aniak - 2023-11-05, 18:11

• wysoka kultura osobista,
• łatwość nawiązywania i utrzymywania kontaktów z klientami
No mój z tym dałby radę... jakby miał akurat dobry dzień :lol:

Iga - 2023-11-05, 21:40

Pewnie, że dałyby radę. I jeszcze byłyby zadowolone. Gorzej z resztą osób.
groszek - 2024-02-28, 09:12

Wczoraj przy grzanym winie siedziały ze mną trzy matki dzieci, które dużo lepiej funkcjonują- niż mój -mimo zespołu. Jeden ma orzeczone jak Maks znaczne pod Warszawą , a dwie pozostałe?
Jedną orzeczono na stałe z umiarkowanymbo ma kłopoty z arytmią, a drugiej matka szuka specjalisty...bo ma wygadaną còrkę, której nikt nie da znacznego, a co za tym idzie obie koleżanki Maksa nie dostaną renty socjalnej, mimo upośledzenia umysłowego.
I to dopiero jest dramat, bo skąd będą czerpać dochód?
Ktòry pracodawca je zatrudni?
Ta wygadana chce być przedszkolanką. Nie skończy jednak pedagogiki, tylko PDP...
Matka kolegi Maksa, który ma orzeczone znaczne, w mojej ocenie lepiej ogarnięty niż koleżanki, ma rentę i mógłby odliczyć sobie wydatki na turnusy rehabilitacyjne, ale za wyniki sportowe dostał nagrodę i przekroczył próg , więc nic sobie odliczyć nie może....
Całe życie mamy usiane kłodami i walką z biurokracją, udowadnianiem że mamy pod opieką uposledzone osoby...póki są dziećmi jest w miarę łatwo, ale w dorosłości???

Iga - 2024-02-28, 10:11

Nie skomentuje.
gr0szek - 2024-02-28, 10:14

Iga napisał/a:
Nie skomentuje.

Nie zacytuję

Iga - 2024-02-28, 10:16

Tomku pisz, pisz, bo w statystykach będziesz na ostatnim miejscu. Cytuj. Więcej znaków wyjdzie ;-)
szałwia - 2024-02-28, 10:22

Masakra. Czyli proces uzdrawiania trwa ;/
groszek - 2024-02-28, 14:00

Wczoraj wiele tematów poruszyłyśmy , niestety niewesołych, aż to wino grzane co na początku było gorzkie, pod koniec wydało nam się słodkie :-?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group